پنجشنبه 30 دی 1395 / 10:11|کد خبر : 1263|گروه : حوادث

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس:

آمار کشته‎های تصادفات در جاده‌های کردستان نگران‌کننده است

آمار کشته‎های تصادفات در جاده‌های کردستان نگران‌کننده است

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس آمار تلفات ناشی از تصادفات در جاده‌های کردستان را نگران‌کننده دانست و تصریح کرد: تصادفات زیادی در این جاده‌ها اتفاق می‌افتد و افرادی متاسفانه جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش  بیجار بام ایران ،  منصور مرادی امشب در جلسه نمایندگان مردم استان در مجلس با  اعضای اتاق بازرگانی سنندجی و تعدادی از مسوولان بخش دولتی استان در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: صنعت توریسم از جمله صنعت‌های ارزآور است که در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مباحث در حوزه توسعه صنعت گردشگری توجه به ایجاد زیرساخت‌های لازم به ویژه زیرساخت‌های حمل و نقل است، اضافه کرد: اگر دنبال ایجاد درآمدزایی در این بخش هستیم باید در گام نخست زیرساخت‌های لازم را آماده کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای اساسی داشتن راه‌های مناسب است که متاسفانه استان کردستان در زمینه زیرساخت راه‌ها در رده‌های آخر کشور قرار گرفته است.

مرادی آمار کشته‎های ناشی از تصادفات در جاده‌های کردستان به ویژه در مسیر سنندج ـ مریوان را نگران‌کننده دانست و تصریح کرد: تصادفات زیادی در این جاده‌ها اتفاق می‌افتد و افرادی متاسفانه جان خود را از دست می‌دهند.

وی یکی دیگر از مباحث قابل توجه در بسیاری از کشورهای جهان را توسعه صنعت توریسم درمانی عنوان کرد و افزود: توسعه این صنعت در کردستان نیز مانند بخش گردشگری نیازمند ایجاد زیرساخت‌ای لازم است.

 

توسعه گردشگری وابستگی به درآمدهای نفتی را کاهش می‌دهد

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس با بیان اینکه عدم وابستگی به درآمدهای نفتی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت است، گفت: گردشگری و توسعه این صنعت می‌تواند یکی از بهترین راهکارهای برای دستیابی دولت به این هدفش باشد، البته به شرط اینکه زیرساخت‌های لازم را ایجاد کند.

مرادی خاطرنشان کرد: توسعه در هر منطقه و کشوری نیازمند توجه به تمام بخش‌ها است و باید به صورت متوازن و مشترک به تمام حوزه‌ها توجه کرد تا شاهد خروجی مناسب باشیم.

وی اظهار کرد: توسعه زمانی محقق می‌شود که به تمام حوزه‌ها به ویژه در نقاطی که ظرفیت‌ها لازم وجود دارد است که حوزه گردشگری در کردستان از این دست پتانسیل‌ها است.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس از ظرفیت‌های خدادادی و فرهنگ غنی مردم کردستان به عنوان شاخص‌ قابل توجه استان برای توسعه صنعت گردشگری نام برد و افزود: در بحث توسعه توریست درمانی نیز باید زیرساخت‌های لازم را ایجاد کرد.

به گفته مرادی، توجه به نحوه برخورد کادر درمانی به ویژه پرستاران با بیماران از جمله مباحثی است که باید بازنگری‌های لازم در این راستا صورت بگیرید، چراکه گزارشاتی که به ما داده شده نگران‌کننده است.

وی با بیان اینکه نحوه برخورد پرسنل درمانی در میزان بهبود بیمار و رضایتمندی همراه بیمار نقش مهمی دارد، خاطرنشان کرد: بیماری که مسافت طولانی را برای انجام کارهای درمانی از عراق تا کردستان می‌پیماید وقتی برخوردها را مناسب ببیند قطعا به سفیری برای تبلیغات ظرفیت‌های استان تبدیل خواهد شد.

وی بر معرفی هرچه بیشتر ظرفیت گردشگری استان از طریق رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: نقاط گردشگری که در کردستان وجود دارد باید به بهترین نحو به گردشگران معرفی شود.

 

*ایجاد یک شغل به ازای ورود هر پنج نفر گردشگری خارجی

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس خاطرنشان کرد: به ازای هر پنج نفر گردشگری خارجی یک شغل ایجاد می‌شود که باید به این بحث بیشتر توجه شود و ظرفیت‌های لازم را فراهم کرد.

مرادی با بیان اینکه ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری سرمایه چندانی نیاز ندارد، گفت: می‌توان با کمترین هزینه‌ها اشتغال پایدار در این حوزه ایجاد کرد.

به گفته وی، زمانی که یک گردشگر وارد یک استان و یا کشور می‌شود در حوزه‌های مختلف از جمله حمل و نقل، هتل و حتی صنایع دستی تاثیر و موجب ارزآوری زیادی می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس با بیان اینکه افزایش درآمد و سرانه مردم از تاثیرات توسعه گردشگری است، گفت: زمانی که توسعه و اشتغال ایجاد می‌شود طبیعتا مهاجرت معکوس به منطقه شکل خواهد گرفت.

مرادی اضافه کرد: برای توسعه صنعت گردشگری در کردستان باید از تمام ظرفیت‌ها بخش خصوصی و دولتی و ظرفیت و برد نمایندگان مجلس استفاده شود.

وی در پایان با تاکید براینکه درآمدهایی ناشی از توسعه گردشگری باید در خود در راستای توسعه زیرساخت‌های همین بخش هزینه شود، افزود: امیدواریم با تعامل هرچه بیشتر بخش خصوصی و دولتی شاهد رونق هرچه بیشتر بخش گردشگری و درآمدزایی آن باشیم.

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

عبدالله کیتوئی ازتهران [دوشنبه 7 فروردین 1396 | 10:31] پاسخ

باسلام وعرض ادب وعرض خداقوت خدمت جناب آقای مرادی بزرگوار بنده به عنوان یک مسافر که در روزهای پایان سال از مسیر جاده بیجار به همدان گذر میکردم دوست داشتم ایشان از این مسیر دیدنی میکردند واز نزدیک چاله چوله های جاده رو مشاهده میکردند

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ