مقاله   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
شنبه 19 فروردین 1396 / 08:03|کد خبر : 1598|گروه : اقتصادی

توجه به تولیدات داخلی موجب اشتغالزائی و شاکله اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی

توجه به تولیدات داخلی موجب اشتغالزائی و شاکله اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی

یکی از راه های مهم تحقق شعار سال توجه به تولیدات داخلی و بازگشایی کارگاه های تولیدی ورشکسته شهرک های صنعتی و ایجاد اشتغال است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران،سال 1396 از سوی رهبر معظم انقلاب بعنوان سال" اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال "نامگذاری شده است.

یکی از مهمترین راه ها تحقق اقتصاد مقاومتی پرهیز از شعار زدگی و توجه به تولیدات داخلی است.

توجه به تولیدات داخلی و بازگشایی کارگاه های تولیدی که بعلت مشکلات مالی تعطیل شده است،اقدامی اساسی در راستای عملی کردن اقتصاد مقاومتی است.

با مروری بر نامگذاری سال ها در طی  10 سال گذشته به این مهم می رسیم که توجه به مشکلات اقتصادی مردم و حل آنها از تاکیدات مهم رهبر انقلاب بوده است.

متاسفانه در طی سال های اخیر به دلیل سهل انگاری صورت گرفته اقدامی اساسی در راستای اقتصاد مقاومتی که تنها راه حل برون رفت کشور از مشکلات اقتصادی است،صورت نگرفته است.

توجه به دامپروری،کشاورزی،باغداری،تولیدات داخلی و کارگاه های کوچک زود بازده از مهمترین اقدامات اساسی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

بهاد دادن به جوانان با برنامه ریزی ها کوتاه مدت و حمایت از کارگاه های تولیدی موجب اشتغالزایی و تحقق اقتصاد مقاومتی می گردد.

ارائه الگوهای صحیح مصرف به مردم،پرهیز از اسراف در بخش های دولتی و خصوصی ،استفاده مردم از تولیدات داخلی،اقدامی عملی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

بالا بردن کیفیت در تولیدات داخلی و توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های داخلی کشور از مهمترین راه حل های تحقق اقتصاد مقاومتی است.

جلوگیری از واردات بی رویه کالاهای که موجب اوفول و کم رونقی تولیدات داخلی در کشور می گردد از دیگر اقدامات دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

مشارکت مردم که در طی چند سال اخیر با حضور در صحنه های سیاسی،اجتماعی و اقتصادی نشان داده اند که پای کار هستند و به نظام و آرمان های آن وفادارند گامی بلند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

انتهای پیام/برچسب ها :

شعار سال 96تحقق اقتصاد مقاومتیتولیداشتغالحمایت از کارگاه اهی تولیدیبستن راه کالاهای قاچاقبیجار بام ایران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ