مقاله   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پنجشنبه 31 فروردین 1396 / 09:23|کد خبر : 1727|گروه : اجتماعی

شهر بیجار کلکسیونی از مشکلات است /کاندیداها با شعارهای قشنگ اما تو خالی مردم را فریب ندهند

شهر بیجار کلکسیونی از مشکلات است /کاندیداها با شعارهای قشنگ اما تو خالی مردم را فریب ندهند

با شروع تبلیغات زود هنگام برخی کاندیداهای شورای اسلامی شهر در فضای مجازی به ویژه گروه ها و کانال های تلگرامی شاهد بیان شعارهای از سوی کاندیداها هستیم که به ظاهر قشنگ و به باطن تو خالی است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، در فرهنگ واژگان، شورا به معنای مشورت، رایزنی و جمعی که برای مشورت گرد هم می آیند تعریف شده است.

شورا اصطلاحی است اسلامی که ریشه در آموزه های قرآنی و سنت نبوی دارد و دو بار در قرآن مجید بعنوان عملی شایسته یاد شده است. اهمیت شورا تا آنجاست که نام چهل و دومین سوره قرآن مجید شورا است.

انتخابات شوراها به عنوان یکی از اشکال تجلی جمهوریت نظام که توسط مردم در محلی ترین سطوح کشوری محقق می گردد , منعکس کننده حق مردم در سازمان یابی به جهت پاسداری از حقوق و منافع جمعی توسط ابزاری همچون گذشت از منافع فردی برای نفع جمعی , بهرمندی از ابزار عقلانیت برای نفع فردی و مشارکت عمومی است .

با شروع تبلیغات زود هنگام برخی کاندیداهای شورای اسلامی شهر در فضای مجازی به ویژه گروه ها و کانال های تلگرامی شاهد بیان شعارهای از سوی کاندیداها هستیم که به ظاهر قشنگ و به باطن تو خالی است.

بیان اینگونه شعارها بدون مطالعه کارشناسی شده از افرادی که می خواهند وارد گود شورای شهر است جای بسی تعجب است.

یکی از نیازهای اساسی بهبود شورای شهر در یک منطقه ؛ حرکت با برنامه و نگاه تخصصی است که متاسفانه نبود آن آفتی بزرگ محسوب می شود.
 

چنین آفتی  از آنجا آغاز میشود که افراد بدون تحقیق , مطالعه و حتی مرور منابع موجود متخصص امور مختلف می شوند!

تجلی این موضوع را می توان به خوبی در روند رو به رشد تعداد شرکت کنندگان برای انتخابات شورای اسلامی شهر در بیجار احساس کرد.

اینگونه شعارها از دیر باز وجود داشته و عملی نشدن هیچکدام از آنها موجب عقب ماندگی و محرومیت بیجار گروس شده است.

مردم ما در هنگام انتخابات به دور از گرایش قومی و قبیله ای باید افرادی را برای ورود به ساختمان شورای شهر انتخابات کنند که منافع عمومی را به منافع شخصی ترجیح دهند.

کاندیداهای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر با مرور وظایف و اختیارات شورای شهر که 34 ماده و 9 تبصره دارد بدانند که با دادن شعارهای تو خالی با احساسات مردم بازی نکنند و کاری نکنند که بیشتر از این شهر ما به دلایل اقدامات کارشناسی نشده عقب بیفتد.

یکی از شعارهای کاندیداها که واقعا درد آور است ، بیان ایجاد شهر پاک و سالم است که خودشان و مبلغان آنها در دوره تبلیغات رسمی با چسباندن پوسترها و عکسهای کوچک و بزرگ از دار و دیوار شهر بعنوان بلیبورد تبلیغاتی استفاده می کنند و مشخص می شود این شعارها فقط راهی برای رای آوردن و راهیابی به کرسی شورای شهر می شود.

شهر بیجار کلکسیونی از مشکلات است  و در شوراهای قبلی کسانی شورا را مدیریت کردند که عمدتاً نیروی فنی و مهندسی در آن وجود نداشت و در هیچ یک از زیربخش های عمران و شهرسازی، ترافیک و حمل و نقل، امور مالی،حقوقی و مدیریتی که از معضلات مردم شهر است در ترکیب شورا یافت نمی شد که یک نقص برای شورا بود.

بس بیاید این دوره با انتخاب آگاهانه و رای به افرادی که به دور از هر جناح سیاسی با تخصص کافی سعی در برطرف کردن ذره ای از مشکلات شهر را دارند رای بدهیم.

انتهای پیام/برچسب ها :

شعارهای تبلیغاتی کاندیداهای شورای شهرشورای شهرکاندیداهاشعارهای تو خالیفریب مردمانتخاب آگاهانهبیجار بام ایران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ