مقاله   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
شنبه 9 اردیبهشت 1396 / 09:08|کد خبر : 1782|گروه : اجتماعی

تخصص،تعهد و اخلاق لازمه اصلی شورای شهر

تخصص،تعهد و اخلاق لازمه اصلی شورای شهر

کاندیداهای شورای اسلامی شهر نیز این را بدانند که ما در شورای شهر نیاز به کسانی داریم که نماینده تمام اقشار و گروه‌های جامعه بوده اما از دلسوزی و تعهد کافی برای تلاش در جهت حل مسائل مردم برخوردار باشند.

 به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، 9 اردیبهشت در تقویم به نام روز شوراها نامگذاری شده است.

این روزها نیز تعداد کثیری در هر شهر و روستا خود را واجد شرایط عضویت در شورای اسلامی شهر و روستا می دانند و در حال محک زنی خود در بین مردم هستند.

آگاهی از شهر و مسائل آن بخشی ضروری و اجتناب‌ناپذیر برای هر عضو شورا است، اما نکته اصلی سوابق و کارنامه این افراد است و از آن مهم‌تر توجه به اینکه تخصص داشتن بهانه‌ای برای ورود افراد منفعت طلب به داخل شهر به بهانه داشتن تخصص نباشد.

در چهاره دوره قبل شورای شهر بیجار ترکیبی از افراد نماینده اقشار و مشاغل مختلف بود ، اما متاسفانه شاهد هیچگونه پیشرفت و آبادانی در شهر و انجام یک پروژه ویژه که نمودی در شهر داشته باشد نبودیم.

بیان شعارهای که هیچگونه منافاتی با شورای شهر ندارد از مسائل آسیب زا برای انتخابات شورای است که مردم ما باید به نحو احسن به مطالب کلیدی توجه داشته باشند.

یکی از وظایف اصلی شوراها سپردن کار مردم به مردم است،پس مشورت از ابزارهاي رسيدن به يك نظر واحد جهت انجام فعاليت‌هاي گوناگون در محيط زندگي شخصي و اجتماعي است، ولي افرادي كه براي انجام مشورت انتخاب مي‌شوند بايد داراي ويژگي‌هايي باشند تا آدمي را به سوي انحراف نبرند.

می توان شوراها را در معناي واقعي کلمه بدان دانست که مردم در عمران و آباداني روستاها و شهرها و همچنين جاري ساختن اراده ي مردم در خصوص مسائل عمراني و همراهي با دولت در زمينه ي برنامه ريزي هاي شهري و روستايي هم قدم شوند.

به دلیل کم کاری شوراها در دوره های قبل به ویژه دوره فعلی شهرستان بیجار با قدمت بیش از 7 هزار سال از داشتن یک شهر بازی استاندارد محروم است و تا کنون اقدام خاصی نیز برای این مهم که نیاز کودکان و نوجوانان است صورت نگرفته است.

امیدواریم مردم شهر بیجار در روز 29 اردیبهشت با حضور در پای صندوق های رای به دور از مسائل احساسی، قومی و محله ای و با تاکید بر توانمندی افراد و کارنامه و سابقه کاندیداهای شورای پنجم را انتخاب کنند و کسانی را انتخاب کنند که با قوانین و وظایف شورای شهر به خوبی آشنا باشند.

مهمترین مطالبه مردم از شورای شهر ، آشنایی با وظایف و قوانین شورای شهر، عدالت اجتماعی ، پاک دستی ، انتخاب عاقلانه و عالمانه شهردار، حمایت از حقوق کارگران، حمایت از سمن ها،اخذ تصمیمات کارشناسی،استفاده بهینه از منابع و نیروی انسانی ، توجه به مسائل زیبا شناختی،نظارت و حسابرسی دقیق،استفاده از اعتبارات و کمک های دولتی و گزارش عملکرد به مردم در فواصل زمانی مختلف است.

کاندیداهای شورای اسلامی شهر نیز این را بدانند که ما در شورای شهر نیاز به کسانی داریم که نماینده تمام اقشار و گروه‌های جامعه بوده اما از دلسوزی و تعهد کافی برای تلاش در جهت حل مسائل مردم برخوردار باشند.

زیرا تخصص بدون تعهد و اخلاق حرفه‌ای تنها موجب می‌شود تا این افراد پشت سپر تخصص خود پنهان شده و این بار از جایگاهی مردمی و متاسفانه فن سالارانه و بالا به پایین، به روندهای نادرست و تخریبی خود ادامه دهند.

انتهای پیام/برچسب ها :

شورای شهرتخصصتعهداخلاقانتخاباتمحک زنی برخی افرادروز شوراهابیجاربام ایران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ