مقاله   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
شنبه 14 مرداد 1396 / 10:54|کد خبر : 2010|گروه : اجتماعی

نیروهای بومی بهترین گزینه برای مسئولیت های اجرایی شهرستان

نیروهای بومی بهترین گزینه برای مسئولیت های اجرایی شهرستان

بعد از پایان انتخابات ریاست جمهوری زمزمه انتخاب فرماندار غیر بومی بر زبان ها جاری شد،اما خواسته اصلی مردم از مسئولان بکارگیری نیروهای متخصص بومی در مسئولیت های ارشد شهرستان است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران طبق روال معمول و شیوه مالوف،پس از پایان هر رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری و مشخص شدن نتیجه،بازار و‌محفل حدس و بحث پیرامون وزرا در سطح کلان،و در حیطه ی اصلی اجرایی مناطق،استانداران و فرمانداران،تا روز تعیین متصدیان این پست ها داغ تر می شود.

با رجوع به بدیهیات و اتکا به خرد و‌منطق،جهت پیشبرد بهتر و بیشتر امور در هر منطقه،استفاده از نیروی کارآمد ماهر متخصص بومی  آشنا به محیط و فولکلور و تحولات منطقه ،امری لازم و مفید فایده می نماید.

بعد از پایان انتخابات زمزمه انتخاب فرماندار غیر بومی بر زبان ها جاری شد شهرستان بیجار نیز از این قاعده مستثنی نیست،بلکه با عنایت به ظرفیت و پتانسیل های موجود در این شهرستان و همچنین صاحب منصبان استانی و کشوری از این خطه،امری عقلانی ترو صحیح تر می باشد.

دیار بیجار گروس از قدیمی ترین و وسیعترین شهرهای استان کردستان است که دارای ظرفیت ها و پتانسیل های خاصی جهت پیشرفت و توسعه است.

شهرستان بیجار به دلیل نبود امکانات اعم از رفاهی ، بهداشتی ، درمانی ، تفریحی و زیر ساخت های لازم جهت توسعه در قهقرا به سر می برد.

با توجه به مشکلات فراوان روستاهای بیجار خالی از سکنه شده است و مردمان شهر آنهم برای به دست آوردن لقمه ای نان رنج سفر را بر خود آسان کرده اند و طعم تلخ غربت را بر قرار در شهر ترجیح می دهند.

بعد از گذشت 39 سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران ، هستند روستاهای در دیار بیجار گروس که از داشتن راه مناسب و آب آشامیدنی محروم هستند.

با توجه به مشکلات گوناگون در دیار گروس و محرومیت های بارز امید است حرف و حدیث های امروزه ی محافل سیاسی،پیرامون انتصاب فرماندار غیربومی برای این جغرافیای مدیرپرور و نخبه پرور،در حد شایعه بوده و در راستای شعارهای انتخاباتی رییس جمهور منتخب،مبنی بر استفاده از ظرفیت های بومی،شاهد استفاده و بکارگیری پتانسیل ها و نیروهای موجود باشیم.

انتهای پیام/برچسب ها :

انتخاب فرماندار بومیاستفاده از نیروهای متخصصفرمانداربیجار بام ایران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ