مقاله   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
شنبه 8 مهر 1396 / 09:15|کد خبر : 2094|گروه : مذهبی

بیجار بام ایران گزارش می دهد؛

هیئت قمر بنی هاشم در شب تاسوعای حسینی عزادر علمدار کربلا بود/وفا وامدار نام ابوالفضل ع است

هیئت قمر بنی هاشم در شب تاسوعای حسینی عزادر علمدار کربلا بود/وفا وامدار نام ابوالفضل ع است

در شب تاسوعای حسیینی عزادران بیجاری با نوای ای اهل حرم میر علمدار نیامد، سقای حسین سید و سالار نیامد در رثای حضرت عباس بر سر و سینه زدند.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران، در فرهنگ تشیع تاسوعا با نام مبارک حضرت ابوالفضل العباس (ع) رقم خورده است.
 

القاب حضرت عباس (ع) نشان‌دهنده آن صفات انسانی حضرت است آنچه در زیارت‌نامه‌های حضرت آمده است؛ اینکه ایشان وفادار بود، انسان متعبدی بود نسبت به امام خودش، عبدصالح بود و فرزند امیرالمؤمنین (ع)، مطیع امام خود و ولایت بود.
 

گنج ادب را فقط باید در آستان عباس بن علی (ع) جستجو کرد .
 

وفا وامدار ابوالفضل است ، علمدار ایمان است ، تجسم شجاعت و غیرت است و به دلیل همین اوصاف نزد پروردگارش منزلتی یافته که شهیدان عالم به آن غبطه می خورند.
 

عباس در صحرای کربلا در برابر یزیدیان زمانش دو دستش را در راه خدا داد تا دست خدا باشد و باب الحوائج برای دستگیری مردمان.
 

در شب تاسوعای حسینی غوغائی در هیئت قمر بنی هاشم (ع) در حسینیه بیجار با نوای ای اهل حرم میر و علمدار نیامد، سقای حسین سید و سالار نیامد به پا بود.
 

هیئت قمر بنی هاشم(ع) از بزرگترین هیئت های مذهبی شهرستان بیجار است که دهه اول محرم مامن دلسوختگان ابا عبدالله الحسین (ع) و هفتاد دو تن از یاران باوفایش است که با نشستن پای منبر حجت الاسلام علی مرادی امام جمعه بیجار و گوش دادن به مداحی احمد گرشاسبی که از سن نوجوانی حنجره خود را صرف حضرت ابوالفضل (ع) کرده است ارادت خود را به اهل بیت ابراز می دارند.


 

عزاداری در هیئت قمر بنی هاشم(ع) با حضور بیش از 4 هزار نفر از عزاداران حسینی در شب تاسوعا و عاشورای حسینی به اوج خود می رسد.
 

حجت السلام علی مرادی در شب تاسوعای حسینی با سخنان مستندش از حضرت عباس و وفاداریش به برادر در صحرای کربلا گفت، از غیرت دینی او که الگوی جوانان هیئت است گفت و اظهار داشت: القاب حضرت عباس (ع) نشان‌دهنده آن صفات انسانی حضرت است آنچه در زیارت‌نامه‌های حضرت آمده است؛ اینکه ایشان وفادار بود، انسان متعبدی بود نسبت به امام خودش، عبدصالح بود و فرزند امیرالمؤمنین (ع)، مطیع امام خود و ولایت بود.


 

افزود: از جمله اوصافی که درباره حضرت به کار می‌برند وفاداری و ایثارگری حضرت ابوالفضل العباس (ع) است. هر یک از این اوصاف عباس (ع) را که نگاه کنیم ریشه‌های قرآنی دارد.
 

وی ادامه داد : بهترین سند برای شناخت ویژگی های حضرت عباس (ع)، زیارت نامه امام صادق (ع) است که در آن زائر می خواند که 'آقا (حضرت عباس) من شهادت می دهم که نه تو در انجام وظیفه سست شدی و نه از آنچه وظیفه مند بودی سرباز زدی، من شهادت می دهم که تو اصل بصیرت بودی'.
 

حجت الاسلام علی مرادی تصریح کرد: غیرت دینی و ناموسی حضرت عباس (ع) از اوصاف بارز علمدار کربلا است.
 

خطیب جمعه بیجار با تاکید بر اینکه ادب یکی دیگر از خصوصیات بارز حضرت عباس (ع) است، اعلام داشت: از چیزهایی که امروزه گاهی ما باید در روزگار امروز آن را قرض بگیریم که این ویژگی نیز بسیار در وجود حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) برجسته است.
 

در ادامه مراسم جوانان هیئت قمر بنی هاشم با نوای حزن و اندوه و سینه زنان در رثای حضرت ابوالفضل عباس (ع) عزاداری کرذند.


حضرت ابوالفضل پرچمدار کربلا بود، برقرای پرچم در هر سپاه نشان حیات و نظم سپاه است و پرچمدار از مقامی بلند بهره مند است، زیرا نظام لشکر و رزمندگان به دست اوست. آنگاه که علم ثابت و پابرجاست، پیام سرافرازی سربازان و برقرای سپاه نمایان است. از این رو عادت عرب از دیرزمان، افتخار به نشان ها و پرچم های خود بوده و آن رابرترین دلیل پیروزی خویش می شمرده است.
 

عباس با ایمان و یقین راسخ به حق و ولایت برداری از برادرش حسین(ع)، درس ایثارگری، شجاعت، امانت داری، وفاداری، پاسداری از دین، خویشتن داری، جهاد با نفس، آزادگی و رزم آوری را به مردان و زنان عالم آموخت.


 

در شب تاسوعای حسینی مادران بیجاری در هیئت قمر بنی هاشم پا به پای فرزندانشان در غم علمدار کربلا مویه کنان و زجه زنان نام باب الحوائج را فریاد زدند.
 

مادران دلسوخته به این مطلب یقین دارند كه دردمند و نیازمندى قصد حضرت ابوالفضل العباس علیه السّلام را نمى كند، مگر آنكه خداوند حاجت او را برآورده و درد و اندوهش را برطرف مى سازد و گره مشكلات او را مى گشاید.
 

جمعی از مادران هیئت که عمر خود را پای چای دادن به عزاداران ابوالفضل عباس (ع) صرف کردند شب گذشته با نذرفرج امام زمان (عج) از مهمانان تاسوعای هیئت قمر بنی هاشم پذیرایی کردند.


 

انتهای پیام/برچسب ها :

هیئت قمر بنی هاشم عبیجارعزاداریسقای دشت کربلاابوالفضل عباس عبیجار بام ایران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ