مقاله   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پنجشنبه 13 مهر 1396 / 17:51|کد خبر : 2107|گروه : فرهنگی

فرمانده انتظامی شهرستان بیجار در جمع خبرنگاران بیجار اعلام کرد:

اجرای بیش از 164 عنوان برنامه همزمان با هفته نیروی انتظامی/ نزاع و درگیری رتبه اول جرائم شهرستان بیجار است/افزایش کشفیات کالای قاچاق نسبت به سال گذشته

اجرای بیش از 164 عنوان برنامه همزمان با هفته نیروی انتظامی/ نزاع و درگیری رتبه اول جرائم شهرستان بیجار است/افزایش کشفیات کالای قاچاق نسبت به سال گذشته

فرمانده انتظامی شهرستان بیجار در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان بیجار برنامه های هفته نیروی نتظامی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، رسول چگینی عصر امروز در نشست با اصحاب رسانه شهرستان بیجار با تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) و گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت:پلیس برای امنیت و امنیت برای همه شعار امسال هفته نیروی انتظامی است که خبرنگاران همپای نیروهای خدوم انتظامی نقش تاثیر گذاری در تحقق این شعار دارند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در خصوص نیروی انتظامی فرمودند، نیروی انتظامی ماموریت های متنوع و گسترده در سراسر کشور دارد هیچ سازمان و اداره ای بعنوان نیروی انتظامی در مقابل چشم مردم قرار ندارد ، توانایی ، قدرت، اقدام به موقع و رشادت این نیروی مایه افتخار و سربلندی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده انتظامی بیجار گفت: هفته نیروی انتظامی از 14 مهر ماه با حضور گسترده کارکنان نیروی انتظامی در نماز عبادی سیاسی جمعه آغاز و تا پنجشنبه 20 مهر ماه با حضور در گلزار مطهر شهدا به منظور تجدید مییثاق با آرمان های امام و شهدا ادامه خواهد داشت.

چگینی تصریح کرد:هفته نیروی انتظامی ظرفیتی است برای ارتباط اجتماعی با مردم که بخشی از ارتقای امنیت را مدیون تعامل با مردم و رسانه های شهرستان هستیم.

آموزش همگانی در سر لوحه اقدامات نیروی انتظامی است

وی مهمترین اهداف نیروی انتظامی در طول سال اشاره کرد و بیان داشت: جلب اعتماد عمومی، افزایش مشارکت عمومی در انجام ماموریت ها ، افزایش احساس امنیت در سطح جامعه، مسئولیت پذیری و پاسخگویی به مطالبات مردمی از مهمترین وظایف نیروی انتظامی است.

وی با تاکید بر اینکه امنیت از نعمت های الهی است که در سایه آن جامعه به آسایش و آرامش دست پیدا می کند، اعلام کرد:یکی از رویکردهای نیروی انتظامی استفاده از قدرت رسانه های مجازی و شبکه های اجتماعی در کاهش آسیب ها ، جرائم و افزایش احساس امنیت در بین شهروندان است.

فرمانده انتظامی بیجار خاطر نشان کرد: آموزش همگانی در سطح شهر در طول یکسال گذشته در سرلوحه اقدامات نیروی انتظامی بوده که ، نتیجه آن کاهش آسیب های اجتماعی در بین قشر جوان به عنوان آسیب پذیرترین قشر جامعه است.

چگینی با تاکید بر اینکه انجام ماموریت های نیروی انتظامی بدون پشتوانه مردمی در تامین نظم و امنیت موفقیت آمیز نخواهد بود، اظهار داشت: هنر نیروی انتظامی همراه سازی اقشار مختلف اجتماعی با پلیس با هدف نظم و امنیت است که تمام سعی ما این است که در طول سال آن را اجرائی بکنیم.

وی خاطر نشان کرد: در طول دو سال گذشته افزایش مقبولیت، محبوبیت،ارجحیت و منزلت اجتماعی پلیس را با داشتن نیروهای انسانی کارآمد ، توانمند، متخصص سرلوحه اقداماتمان قرار داده ایم.

رسانه های ارتباط جمعی مهمترین ابزار ارتقاء همگانی است

فرمانده انتظامی شهرستان بیجار ادامه داد: رسانه های ارتباط جمعی مهمترین ابزار ارتقاء همگانی و فرهنگ عمومی در جامعه هستند که سعی ما بر این است از این رسانه های جمعی نهایت استفاده را برای کاهش آسیب های اجتماعی ببریم.

وی با تاکید بر اینکه پلیس بعنوان حافظ امنیت است ، گفت: از جمله رویکردها و ماموریت های هفته نیروی انتظامی ، توسعه ظرفیت های فرهنگی ما در جامعه او اقدامات اجتماعی در برخورد با جرائم و آسیب های عمومی به منظور صیانت از حقوق شهروندی و نهادینه سازی رفتار های فرهنگی در ماموریت های پلیس ملائک عملکرد ما است.

چگینی بیان داشت: همکاری ، تعامل سازنده با دستگاه های اجرائی، سازمان ها و نهادهای عمومی در حوزه ماموریت های روزانه از اهداف ما است .

خدمتگزاری به مردم مدال افتخار ما است

وی با تاکید بر اینکه مدال افتخار ما خدمتگزاری به مردم است ، گفت:پلیس خود را بخشی از جامعه می داند و در کنار مردم و با مردم برای مردم هستیم و با این شعار جهت خدمتگزاری به مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزیم.

فرمانده انتظامی بیجار از برگزاری جلسات متعدد با سران طوایف ، ریش سففیدان، انجمن های صنفی و شوراهای اسلامی به منظور تقویت امنیت در شهرستان توسط نیروی انتظامی در طول دو سال گذشته خب رداد.

چگینی بیان داشت: تقویت ارتباط مردم با پلیس و تقویت فرهنگ گفتمان و پاسخگوئی به مطالبات مردمی و تعامل با آنان در طول این هفته سرلوحه ما است و یکی از نشانه های منزلت اجتماعی پلیس تسریع در خدمات رسانی به مردم است.

وی گفت: ترویج فرهنگ پیشگیری از وقوع جرم ،هدایت اندیشه دانش آموزان و نوجوانان،استفاده از نظرات و استعدادهای جوانان موجب کاهش آسب ها و معضلات اجتماعی در جامعه می شود.

وی در ادامه از حضور مشاوران اجتماعی، فرهنگی در مدارس ، مساجد و ادارات جهت آگاه سازی به صورت چهره به چهره جت تنویر افکار عمومی خبر داد.

فرمانده انتظامی بیجار خاطر نشان کرد: هم اندیشی با نخبگان اجنماعی اساتید دانشگاه اصحاب رسانه و اخذ دیدگاه های علمی آنها در حوزه ماموریتی ناجا با تشکیل هیئت های اندیشه ورزی گام مثبت دیگری در ارتباط پلیس با مردم است.

چگینی با تاکید بر اینکه دستیابی به امنیت اجتماعی بدون امنیت پایدار محقق نمی شود، اعلام کرد: پیشرفت و ترقی هر جامعه ای حاصل پایبندی به قانون و میثاق اجتماعی است در طول این هفته سعی میکنیم که مردم را در راستای تمکن به قانون و ایجاد نظم اجتماعی با پلیس همراه بکنیم .

فرمانده انتظامی بیجار اعلام کرد: از اصلی ترین مطالبات رهبر معظم انقلاب از نیروی انتظامی رسیدگی به حل مشکلات مردم و قرار گرفتن و رسیدن پلیس جمهوری اسلامی در تراز انقلاب اسلامی است که سعی شده به صورت ویژه در خدمت مردم و مراجعین باشیم و ما خدمت گزار مردم هستیم.

مبارزه با قاچاق کالا در اولویت کار پلیس بیجار است

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: از تاکیدات رهبر معظم انقلاب در سال 96 تمرکز بر مبارزه با قاچاق کالا در جهت بهبود وضعیت اقتصادی مردم ، اشتغال کشور بوده که در این راستا پلیس بیجار با کشف باندهای قاچاق عملکرد خوبی داشتیم .

چگینی تصریح کرد: امنیت اخلاقی از دغدغه های مقام معظم رهبری است و تلاش زیادی انجام داده ایم و بیشترین ماموریت مهم با همین هدف و حاکمیت امنیت اجتماعی در شهر اجرا می گردد.

فرمانده انتظامی بیجار با تاکید بر اینکه پیچیده ترین اسیب اجتماعی که پایه و اساس تمامی معضلات در جامعه است مواد مخدر است ، گفت: این معضل علاوه بر سلامت افراد جامعه زمینه ساز بسیاری از سقوط ارزش ها و معیارهای اسلامی در جامعه است.

اجرای 164 عنوان برنامه همزمان با هفته نیروی انتظامی

فرمانده انتظای بیجار از اجرای بیش از 164 عنوان برنامه همزمان با هفته نیروی انتظامی در شهرستان بیاجار خبر دادو اعلام کرد: حضور در نماز جمعه ، برپایی چادرهای امدادی ، بهداشتی ، تجلیل از خامان نماز، سرکشی از خانواده شهدا، برگزاری صبحگاه مشترک د، برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی ، اهداء خون، برگزاری نشست با سران طوایف و ریش سفیدان محله ها، عیادات و سرکشی از بیماران در بیمارستان از مهمترین این برنامه ها است.

کاهش میزان سرقت ها در شش ماه نخست سال اری نسبت به مدت مشابه

وی در قسمت دیگری از سخنان خود در خصوص عملکرد 6 ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از افزایش 19 درصدی تماس های عملیاتی با پلیس 110 خبر داد.

چگینی تصریح کرد: 94 درصد پرونده های ارجاعی اختلافات خانوادگی و درگیری به واحد مشاوره کلانتری 11 منجر به سازش شده است.

وی از کاهش 3 درصدی مراجعه حضوری شهروندان به واحدهای انتظامی شهرستان بیجار در طول شش ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

فرمانده انتظامی بیجار گفت: در بحث سرقت ها در مدت 6 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه 16 درصد کاهش داشته یم.

وی با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری، ایجاد مزاحمت و خیانت در امانت در رتبه های اول تا سوم جرائم شهرستان بیجار است ، گفت:نزاع و درگیری 24 درصد، ایجاد مزاحمت 92 درصد و خیانت در امانت 18 درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش داشته است.

چگینی از متلاشی کردن دو باند تهیه و توزیع مواد مخدر در بیجار خبر داد و بیان داشت: میزان کشفیات مواد مخدر در شش ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 73 درصد افزایش دارد.

فرمانده انتظامی بیجار با اشاره به اینکه این شهرستان در عقبه استان کردستان قرار دارد ، اعلام کرد ، شهرستان بیجار در زمینه کشفیات کالای قاچاق در دو سال گذشته مقام اول استان را کسب کرده است.

وی در ادامه از افزایش 95 درصدی کشفیات قاچاق سیگار، 44 درصدی سلاح های شکاری و جنگی ، 12 درصدی تجهیزات ماهواره ای ، 90 درصدی لوازم آرایشی و بهداشتی ، 17 درصدی البسه و پوشاک و 5 درصدی مواد پیش ساز شیشه در شهرستان بیجار در شش ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

چگینی در پایان سخنان خود همچنین از افزایش 90 درصدی لوازم خارجی و 98 درصدی مواد خوارکی شامل گردو ، بادام و برنج در شش ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

انتهای پیام/برچسب ها :

نشست خبریهفته نیروی انتظامیافزایش کشفیات کالای قاچاقنزاع و درگیریرتبه اولخدمت به مردمانتظامیبیجار بام ایران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ