چهارشنبه 20 دی 1396 / 08:57|کد خبر : 2263|گروه : سیاسی

یادداشت؛

اقتصاد، پاشنه آشیل و ساختاری است که دولتمردان به خوبی به آن نپرداخته اند

اقتصاد، پاشنه آشیل و ساختاری است که دولتمردان به خوبی به آن نپرداخته اند

اقتصاد بعنوان پاشنه آشیل و ساختاری که به رغم گوشزد مقام معظم رهبری و تاکیدات فراوان ایشان، آنچنان که باید و شاید توسط دولتمردان بدان پرداخته نشده و محور اصلی اعتراضات چند روز اخیر بوده است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، آنچه در این چند روز در کشور رقم خورد، برگی از تاریخ انقلاب اسلامی را به خود اختصاص داد.

اقتصاد بعنوان پاشنه آشیل و ساختاری که به رغم گوشزد مقام معظم رهبری و تاکیدات فراوان ایشان، آنچنان که باید و شاید توسط دولتمردان بدان پرداخته نشده و محور اصلی اعتراضات چند روز اخیر بوده است.

همه ی شواهد نشانگر آن است که گرانی ، رکود و بیکاری موجود در جامعه، اصل حقیقت و خمیر مایه اعتراضات و مطالبات به حق مردمی است، که صد البته حق قانونی و طبیعی مردم بوده و از ویژگی های یک جامعه پویا ، با انگیزه و فعال می باشد.

حکوکت اسلامی ایران نیز بر اساس قانون اساسی و بر خلاف حکومت های جبار و مدعی این حق را کاملا به رسمیت شناخته است.

اما در بحبوبه این مطالبات مردمی ، عده ای که تاریخ گواه ضرر رسانی آنان به کشور است ، بار دیگر با تدارک زمینه های آشوبگری و اغتشاش ، در صدد آن بودند که این اعتراض مسالمت آمیز را محفل عقده گشایی و انتقام از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بکنند و از آب گل آلود ماهی بگیرند ، کما اینکه نحوه ی ابراز مطالبات را به سمتی ناصواب و غلط هدایت کرده و شعارهایشان کاملا نامربوط و بی ربط از مسائل اقتصادی و معیشتی بود، چرا که مطالبات به حق مردمی چه نسبتی با اعمال هنجارشکنانه از جمله آتش زدن، تخریب و مجروح کردن دارد.

اما به فضل الهی ، آگاهی ملت هوشیار و بصیر ایران اسلامی و همچنین بیداری و دقت نظر دستگاه های امنیتی و انتظامی ، نقشه ی شوم آنان را نقش بر آب کرد.

آنچه در این میان ضروری است ، سوء استفاده ی دشمن از شرایط اقلیمی است.

شهرستان بیجار که بافت در هم تنیده ای از اقوام و مذاهب است، نشان داد که وحدت کلمه و پیروی از ولایت را مطابق سالیان پیش ، سرلوحه خویش قرار داده است ، موضوعی که همچون خاری در چشم دشمنان و بدخواهان ای خطه از ایران اسلامی می باشد.

به فضل الهی و بار رهبری شجاع و بصیر انقلاب و هوشیاری و رشادت مردم، درخت انقلاب که آبیاری شده با خون هزاران شهید است از هر گزندی مصون خواهد ماند و دشمنان این انقلاب و نظام آرزوهای خود را به گور خواهند برد.

یادداشت: سید میثم سیداحمدی  

انتهای پیام/

 برچسب ها :

اغتشاشاتنارضایتی مردماقتصاددولتمردانساختار شکنیبیجار بام ایران

نظرات کاربران :

میلاد عبدی [پنجشنبه 21 دی 1396 | 16:06] پاسخ

به راستی نگاه تیزبینانه ی جامعه ایران بخصوص مردم انقلابی استان کردستان درخصوص شرایط کشور این اجازه را به رسانه های معاند و غربی نداد که بخواهند جو سیاسی کشور را برهم بزنند.
انشاله نگاه مسولین به وضع معیشتی مردم استان درراستای بهبود و پیشرفت خواهدبود.

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ