مقاله   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پنجشنبه 12 بهمن 1396 / 08:23|کد خبر : 2306|گروه : فرهنگی

روز شمار انقلاب اسلامی ؛از فرار شاه معدوم تا ورود امام (ره) به ایران

روز شمار انقلاب اسلامی ؛از فرار شاه معدوم تا ورود امام (ره) به ایران

تبیین تاریخی انقلاب اسلامی به نسل کنونی و نسل های جدید، تفسیر و بازگویی اهداف نظام و شرایط فعلی جمهوری اسلامی در سطح بین الملل و تفسیر و تبیین موفقیت ها و چالش ها و موانع پیش روی نظام يكي از مهم ترين اقدامات در راه انتقال ارزشهاي انقلاب است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ايران،در دو هزار و 500 سال پیش از انقلاب اسلامی، علیرغم جابجایی قدرت در ایران تغییر چندانی در ساختار قدرت ایجاد نشده بود ولی با پیروزی انقلاب اسلامی تغییرات اساسی در ساختار قدرت ایجاد شد.

انقلاب اسلامی به رهبري بنيانگذار كبير انقلاب حضرت امام خميني(ره) در ایران نظام2هزار و500 ساله پادشاهی را به هم ریخت و نظام جمهوری اسلامی مستقر شد و بنابر اعتقاد صاحبنظران غرب، تبدیل حکومت سلطنتی به جمهوری در تاریخ ایران، تحول عظیمی درجهان ایجاد کرد.

تبیین تاریخی انقلاب اسلامی به نسل کنونی و نسل های جدید، تفسیر و بازگویی اهداف نظام و شرایط فعلی جمهوری اسلامی در سطح بین الملل و تفسیر و تبیین موفقیت ها و چالش ها و موانع پیش روی نظام يكي از مهم ترين اقدامات در راه انتقال ارزشهاي انقلاب است.

در اين گزارش  بر آن شديم روز شمار انقلاب اسلامي ايران در سال 57 را براي خوانندگان عزيز ثبت نماييم.

شاه رفت/ 26 دی 57

شاه ایران ساعت 11:45 دقیقه صبح به همراه ملکه فرح وارد فرودگاه مهر آباد شد و در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی حاضر شد. وی دلیل خروجش از ایران را درمان بیماری خود در خارج از کشور و صرف اندک زمانی استراحت عنوان کرد. آخرین خبرها حاکی است شخص اول مملکت با جت بوئینگ 727 شهباز بعد از یک ساعت توقف در فرودگاه و مصاحبه با روزنامه نگاران ایران را برای همیشه به مقصد مصر ترک کرده است. گفتنی است فرزندان شاه روز قبل از ایران خارج شدند و صبح روز قبل از خروج شاه از ایران دو هواپیما حامل اساسیه و لوازم شاه پرواز کردند و ظاهراً یکی از آنها جت شاهین بود که عده ای از همراهان وی نیز در آن اقامت داشت.

امام آمد/ 12بهمن57

پس از 117 روز توقف در "نوفل لوشاتو" امام خمینی ساعت 1 بامداد به وقت محلی با هواپیمای "چارتر ایر فرانس" از فرودگاه "شارل دوگل" بطرف تهران حرکت کرد. 15 سال قبل سحرگاه روزی خاموش که سکوت فضای ایران را فرا گرفته بود آیت الله خمینی تنها و گمنام به شهری دور افتاده در ترکیه تبعید شد. اینک او زمانی به ایران باز می گردد که به عنوان یک چهره جهانی شناخته شده، رهبری انقلابی بزرگ را بر عهده دارد. امام خمینی یک ساعت قبل از پرواز با آسانسور به کنار دالانی که به داخل هواپیما منتهی می شد آمدند وطی یک کنفرانس مطبوعاتی کوتاه از محبت ملت فرانسه و مهمان نوازی اهالی دهکده نوفل لوشاتو تشکر کردند.
 
بیانات امام خمینی در فرودگاه مهرآباد/ 12بهمن57

هواپیمای حامل امام خمینی ساعت 9:33 دقیقه صبح در فرودگاه مهرآباد بر زمین نشست. وی در جمع کارکنان، هم سفران و روزنامه نگاران که به استقبال امام آمده بودند گفت: من از عواطف طبقات مختلف تشکر می کنم. آن زحمت های فوق العاده شماست که با وحدت کلمه پیروز شدید، البته در قدم اول. الان و آن اینکه خائن اصلی را که محمد رضا نام دارد از صحنه کنار زده اید. گرچه گفته می شود که در خارج از کشور به دست وپای افتاده است و حالا که اربابها هم دست رد به سینه او زده اند و او را راه نمی دهند.  حالا متوسل شده به بعضی همجنس های خودش شاید بتواند باز راهی پیدا کند و این یک خیال خامی است که بعد از 50 سال خیانت های این سلسله و بعد از سی و چند سال جنایات و خیانات این شخص خائن به این مملکت که مملکت ما را به عقب راند. مملکت ما را فرهنگش را فرهنگ استثماری کرد، زراعتش را به فنا داد، خزائنش را به باد فنا داد. مملکت را ویران کرد. جندی او و ارتش او را تابع ارتش غیر کرد. تابع مستشاران غیر کرد و اینها تاسفاتی است که ما داریم و ملت ما دارند.

این گزارش ادامه دارد.....

 

انتهای پیام/برچسب ها :

روز شمار انقلاب اسلامیفرار شاهورود امام خمینی (ره) به ایرانسخنرانی امام خمینی (ره) در بهشت زهراتبیین انقلاب اسلامیبیجار بام ایران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ