مقاله   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پنجشنبه 3 اسفند 1396 / 10:14|کد خبر : 2334|گروه : اجتماعی

بیجار بام ایران گزارش می دهد؛

حوض پرورش ماهی یا ورودی مسکن مهر /معضلات مسکن مهر بیجار در چهار فصل +عکس

حوض پرورش ماهی یا ورودی مسکن مهر /معضلات مسکن مهر بیجار در چهار فصل +عکس

هر چند بارش نعمت الهی موجب شادمانی شده است ، اما به علت بی تدبیری مسئولان مسکن و شهرسازی این نعمت الهی موجب درد سر ساکنان مسکن مهر بیجار شده است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، نوشتن از دردهای مختلف شهرستان بیجار که در برخی مورد به زخم های چرکین سرباز تبدیل شده است تمامی ندارد و در این بین بی تفاوتی برخی مسئولانی که چهار دست و پا صندلی های ریاست را چسبیده اند و دوست ندارند برای یک لحظه هم شده اتاق گرم و صندلی نرم خود را برای دیدن مشکلات مردم ترک کنند دل آزار تر است.

پروژه عظیم و ملی مسکن مهر در اواخر دولت دهم و در راستای تامین مسکن ارزان قیمت برای اقشار آسیب پذیر و کم درآمد جامعه طراحی شد و در دست اقدام قرار گرفت.

انجام مطالعات جامع مهندسی، شهرسازی، زیست محیطی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی از ضروریات اجرای پروژه های بزرگ است چرا که در طرح های عظیم، بدون داشتن آگاهی کامل از تمام جوانب امر نه تنها اهداف طرح به خوبی برآورده نمی شوند بلکه معضلات جدید و پیش بینی نشده ای نیز بوجود می آید.

مسکن مهر شهرستان بیجار که بر فراز بلندی این شهر بنا شده است و از دور چشم اندازی زیبا برای بیجار پدید آورده، اما بعد از گذشت چندین سال به دلیل نبود کار کارشناسی با مشکلات زیادی رو به رو است.

ساکنان این منطقه که بیشتر آنها از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و با هزاران مشکلات و بدبختی توانسته اند پول پرداخت این خانه ها را تامین کنند در تمامی فصول به دلیل نواقص ساختمانی و عدم دقت پیمانکاران هنگام ساخت با مشکلات گوناگونی رو به رو هستند.

 

یکی از ساکنان مسکن مهر در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: در اکثر بلوکهای این مجموعه کد "کف و بر "رعایت نشده است و پارکینگ و ورودی پایین تر از سطح خیابان و معبر است که در فصل بارش آب برف و باران وارد این بلوکها میشود.

نماینده ساکنین ۲۸ بلوک مسکن مهر بیجار تصریح کرد: با توجه به این که از هر واحد مبلغ ۳ میلیون تومان مازاد بر توافق دریافت گردیده است اما مشخص نیست این مبلغ صرف چه اموری شده است.

وی گفت: در ۲۸ بلوک احداثی مسکن مهر پیمانکار در اجرای تعهدات خود کوتاهی نموده و فقط در یک بلوک ۶ واحدی طبق نظریه کارشناسی نزدیک به ۶۲ میلیون تومان نواقص در اجرای تعهدات تامین دلیل شده است یعنی به ازای هر واحد حداقل ۱۰ میلیون تومان است.

یکی دیگر از ساکنان مسکن مهر بیان داشت: با اتمام پروژه چند ساله مدرسه مسکن مهر ورودی اصلی بسته شد و از قسمت دیگر که با فصل بارش بیشتر به دریاچه شبیه است باید تردد کنیم.

 

یکی از بانوان ساکن مسکن مهر نیز خاطر کرد: این جاده ای که شما مشاهده می کنید جاده  روستاهای دور افتاده نیست بلکه خیایان اصلی ورودی مسکن مهر بیجار است که تحویل مسکن وشهرسازی می باشد که ظاهرا یادشان رفته اینچنین خیابانی هم وجود داره.

یکی دیگر از ساکنان 28 بلوک مسکن مهر ادامه داد: در اجرای نمای ساختمانها اضافه بها جهت تغییر نمای سیمانی به سرامیکی از مالکین دریافت گردیده ولی متاسفانه  اسکوپ سرامیک اجرا نشده و بدنه نما در حال ریزش می باشد که خطراتی برای ساکنین و رهگذران به دنبال دارد.

مسئولان محترم مسکن و شهرسازی که در خواب زمستانی فرو رفته اید لطفا در آستانه بهار هستیم و از خواب سنگین بیدار شوئید و به فکر حل مشکلات ساکنان مسکن مهر باشید.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

مسکن مهرورودی مسکن مهر بیجاردریاچه پرورش ماهیمشکلاتبیجاربیجار بام ایران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ