مقاله   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
شنبه 5 اسفند 1396 / 11:09|کد خبر : 2335|گروه : اجتماعی

بیجار بام ایران گزارش می دهد؛

طعم تلخ گرانی در آستانه شب عید/ بازار شب عید نظارت بیشتری می خواهد

طعم تلخ گرانی در آستانه شب عید/ بازار شب عید نظارت بیشتری می خواهد

جنب و جوش حاکم در فضای بازار نوید بخش آمدن عید نوروز و خرید شب عید است که متاسفانه گرانی اجناس کام اکثر مردم به ویژه قشر متوسط و کم درآمد را تلخ کرده است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران، چیدمان زیبای تنگ های ماهی با ماهی قرمزهای ریز و سینی سبزه در کنار خیایبان ها و شلوغی بازار و پاسژها نوید بخش رسیدن بازار شب عید است.

آشفته بازار و اقدام برخی از سودجویان در بازار که از آب گل آلود ماهی می گیرند زخم های کهنه ای است که در مناسبت های مختلف سال مانند شب یلدا و روزهای پایانی سال و عید نوروز سر باز می کند و چرکین تر می شود.

جنب و جوش حاکم در فضای بازار نوید بخش آمدن عید نوروز و خرید شب عید است که متاسفانه گرانی اجناس کام اکثر مردم به ویژه قشر متوسط و کم درآمد را تلخ کرده است.

با توجه به شلوغی بازار و پاساژهای بیجار آنچه که جلب توجه می کند،فقط بازدید مردم از مغازه ها وگرفتن قیمت از مغازه داران است نه خرید برای شب عید.

با پرسیدن سوال از چند شهروند بیجاری و مغازه داران، بیان شد که در روزهای پایانی سال بازار پوشاک،خشکبار و میوه و تره بار از اهمیت بسزایی برخوردار است،اما آنچه که موجب ایجاد نگرانی و تلخ شدن زندگی مردم در آستانه سال نو شده است،افزایش بی رویه قیمت ها در سایه عدم نظارت مسئولین است.

 

یکی از بانوان بیجاری در گفت و گو با خبرنگار ما ، اظهار داشت: در آستانه سال نو مسئولان کی می خواهند به فکر بر طرف کردن مشکلات معیشتی مردم بیفتند، آیا آنها از این وضع اسفناک خبر ندارند.

وی گفت: ما به شعار دادن مسئولان دیگر عادت کرده ایم و این را می دانیم که وضع و حال بد مردم برایشان فرقی ندارد وگرنه کاری اساسی برای کنترل بازار انجام می دادند.

سایه شوم گرانی بر بازار شب عید

یکی دیگر از شهروندان بیان داشت: با آمار سازی و بیان اعداد و ارقام جدید نمی توان بازار را کنترل کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در فضای اقتصادی و بازار مایحتاج مردم درصد تورم و افزایش قیمت ها بسیار افسار گسیخته است،گفت: مسئولین با نظارت بیشتر در بازار شب عید به فکر افراد متوسط و فقیر جامعه باشند.

بانوی بیجاری که در حال نگاه کردن به قیمت ها در مجتمع اریکه گروس بود ، بیان داشت: آیا مسئولان از این آشفته بازار خبر دارند و از درد گرانی و کیفیت پایین اجناس چیزی می دانند.

 

یکی از فروشندگان لباس در مجتمع اریکه گروس نیز گفت: با چند واسطه این لباس ها به دست من می رسد و برای خریدن آنها پول زیادی پرداخت کرده ام و برای درآوردن مایه خودم با چند برابر بفروشم که متاسفانه با این وضع بازار مشتری هم نیست.

بهتر نیست در این روزها دولت تدبیر و امید به فکر اقشار کم درآمد و محروم جامعه باشد تا آنها هم بتوانند اندکی طعم نو شدن سال را بچشند.

انتهای پیام/برچسب ها :

سایه شوم گرانیطعم تلخ گرانیآشفته بازار شب عیدعدم نظارتبیجاربیجار بام ایران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ