مقاله   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
سه شنبه 8 اسفند 1396 / 21:51|کد خبر : 2339|گروه : اجتماعی

شهردار بیجار اعلام کرد:

11 میلیارد تومان طلب از ادارات شهرستان داریم/ برای هر پست در شهرداری بیش از دو نفر مشغول به کار هستند

11 میلیارد تومان طلب از ادارات شهرستان داریم/ برای هر پست در شهرداری بیش از دو نفر مشغول به کار هستند

شهردار بیجار گفت: در حال حاضر بیش از 11 میلیارد تومان از ادارات طلب داریم که تا کنون نزدیک به یک میلیارد تومان وصول شده است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران مهدی بیگ محمد پور در جلسه شورای اداری که با محوریت معارفه شهردار با حضور مسئولین ادارات و نمایند مردم شهرستان و مدیر کل دفتر امور شهر و شوراهای استانداری کردستان در سالن اجتماعات مجتمع نور این شهرستان برگزارشد ضمن تقدیر و تشکر از شهرداران قبلی بیجار و توپ آغاج و سرپرست شهرداری بیجار اظهار داشت: خداوند را سپاس که بار دیگر توفیق خدمتگذاری در شهرداری را نصیبم کرد تا خدمتگزار مردم شریف و نجیب بیجار باشم.

 

وی با اشاره به سابقه ۹۰ ساله شهرداری در بیجار گفت: شهری که ۹۰ سال شهرداری داشته و سابقه سکونت شهری در حد ۵ هزار ساله و نقطه اتصال به خاطر موقعیت استراتژیک استان کردستان با سه استان دیگر و بسیاری سرمایه ها را دارد در موقعیت فعلی خیلی خسته و فرسوده است.

 

شهردار شهرستان بیجار در ادامه سخنان خود تصریح کرد: عدم وجود درآمد پایدار شهری ، ساختار شهری پیر و فرسوده ، نبود مراکز تفریحی در شان شهروندان ، پروژه های نیمه کاره فراوان ، عدم اجرای پروژه های توسعه ای ، معضلات ترافیکی ، رشد بدقواره و ناهمگون شهری ، عدم توزیع خدمات در سطح شهر ، نبود رابطه و حس اعتماد بین شهروندان و شهرداری ، نبود سیما ، منظر و مبلمان شهری مناسب و تنزل جایگاه شهرداری در این امر بی تاثیر نیست.

 

وی با اشاره به مشکلات داخلی شهرداری  گفت: بدهی های میلیاردی و عدم توان حتی پرداخت حقوق و مزایای پرسنل ، پرسنل مازاد و جذب بدون ضابطه نیرو از مشکلات دیگر شهرداری است.

 

بیگ محمد پور با بیان آمار کوتاهی از بودجه شهرداری افزود: بودجه سال ۹۵ دوازده میلیارد تومان بوده  که از این مقدار ۶ میلیارد تومان کمکهای دولتی بوده و چیزی که محقق شده ۷۱ درصد نزدیک به ۹ میلیارد تومان بود ، حقوقی که باید پرداخت شود و مقداری از آن هم هنوز پرداخت نشده بیش از یازده میلیارد بوده است.

 

وی با اشاره به مشکلات شهرداری اظهار کرد: برای هر پست ۲/۵ نفر داریم ، ساختار سنتی شهرداری ، نبود آمار دقیق از میزان بدهی ها است که از سال ۹۴ به بعد حسابرسی در شهرداری نشده بود که امسال در حال انجام است.

 

شهردار بیجار در ادامه سخنان خود گفت: نبود آمار میزان دارای های شهرداری ، نبود واحد املاک ، اجرای پروژه های بدون برنامه و تملک که سه پروژه اجرا شده نزدیک به یک میلیارد بدهکاریم از دیگر مشکلات شهرداری است.

 

نگاه سلیقه ای در شهر موجب بروز مشکلاتی شده است

وی گفت: هزینه های بالای شهرداری بخصوص در حوزه موتوری ، ماشین آلات فرسوده ، نگاه سلیقه ای به شهر به جای نظرات کارشناسی ، عدم اجرای ممیزی در شهرداری ، تفکیکها و تغییر کاربریهای غیر کارشناسی و غیر اصولی ، نبود طرحهای مطالعاتی در حوزه های مختلف از دیگر مشکلات هستند.

 

شهردار شهرستان بیجار خاطر نشان کرد: نبود ایجاد بستر مناسب برای جذب سرمایه گذار مشکلات عدیده ای در این حوزه ایجاد کرده است.

 

وی در بحث بدهی های شهرداری گفت: بدهی به ادارات مختلف از جمله تامین اجتماعی با مبلغی حدود چهار میلیارد و پانصد میلیون تومان و اداره برق با مبلغ هفتصد میلیون تومان و مبالغی هم به اداره پست و مخابرات داریم.

 

بیگ محمدپور در خصوص طلب شهرداری از ادارات  افزود: یازده میلیارد تومان از ادارات مختلف طلب داریم که تا کنون نزدیک به یک میلیارد تومان وصول شده است.

 

راه اندازی کارخانه آسفالت 2 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

وی با بیان آمار کلی در مدت سرپرستی شهرداری اظهار کرد: بحث کوهستان پارک ، تملک اراضی برای ساماندهی دکه ها ، برگزاری برنامه های فرهنگی ، ستاد باز آفرینی شهری ، مطالعه طرح ترافیکی ، جذب سرمایه گذار ، حقوق ، ساماندهی منابع انسانی ، پرورش نیروهای کارآمد ، بهسازی و ترمیم واحدهای ناکارآمد و کارهایی دیگر بوده است.

 

وی در ادامه عنوان کرد: شهرستان بیجار فقط مسیری برای شهرهای بانه ، مریوان و سقز است و از  میزان آماری که میراث فرهنگی اعلام کرده سالیانه یک میلیون و پانصد هزار نفر وارد استان کردستان می شوند از این حدود تقریبا نصف این مسافرها از مسیر  بیجار گذر میکنند که هیچ استفاده ای نکرده ایم.

 

شهردار بیجار تصریح کرد: در بحث مشارکتهای مردمی ۲ میلیارد جلب کرده ایم که تا کنون فقط ۵۰ میلیون تومان وصول شده است.

 

بیگ محمد پور افزود: برای راه اندازی کارخانه آسفالت حدود ۲ میلیارد تومان  لازم داریم.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

معارفه شهرداشهرداری بیجاروضعیت نامناسب شهرداری بیجاربیگ محمدپوربیجار بام ایران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ