مقاله   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 / 10:11|کد خبر : 2406|گروه : فرهنگی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان:

سرمازدگی اخیر 185 میلیارد تومان به بخش کشاورزی کردستان خسارت وارد کرد/ ورود و خروج در استان ممنوع است

سرمازدگی اخیر 185 میلیارد تومان به بخش کشاورزی کردستان خسارت وارد کرد/ ورود و خروج در استان ممنوع است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: خسارت وارده به بخش کشاورزی استان را در سرمازدگی اخیر 185 میلیارد تومان برآورد کرد و افزود: این خسارت ها بیشتر در حوزه باغبانی بوده و خوشبختانه وضعیت زراعت استان در شرایط مناسبی قرار دارد که امیدوارهستیم امسال بیش از 900 هزار تن گندم در استان خریداری شود.

به گزارش بیجار بام ایران به نقل از کردتودی ،خالد جعفری صبح امروز در جلسه هیئت مدیره صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان های ایلام و کردستان افزود: صندوق حمایت از بخش کشاورزی به واسطه حمایت های مالی از تولیدکنندگان یکی از مجموعه های موثر بخش کشاورزی استان است.

 

جعفری عنوان کرد: فعالیت صندوق حمایت از بخش کشاورزی منجر به حضور موثر و فعال شدن تشکلهای بخش کشاورزی استان شده است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان خاطر نشان کرد:  صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان از اواخر سال 85 شروع به فعالیت کرده و هدف گذاری ما افزایش سرمایه صندوق تا مرز یک صد میلیارد تومان است.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر  سرمایه صندوق بالغ بر 47 میلیارد و 300 میلیون تومان است که با توجه به در آمد 3 هزار 500 میلیارد تومان بخش کشاورزی در استان باید سرمایه صندوق به رقم قابل توجهی افزایش یابد.

 

جعفری اذعان کرد:  در استان کردستان هم بخش دولتی و هم بخش خصوصی اعتقاد راسخ به حمایت از صندوق ها دارند و تاکید کرد: صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان کردستان جزو صندوق های موفق در کشور است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه اعتقاد ما در جهاد کشاورزی بر این است که صندوق های حمایت از بخش کشاورزی می تواند کمک شایانی به بخش کنند تاکید کرد ما از این صندوق ها حمایت لازم را به عمل خواهیم آورد.

 

وی همکاری و همدلی هیئت مدیره صندوق و صداقت و درست کاری مدیرعامل آن را عامل اصلی موفقیت صندوق دانست و خاطر نشان کرد: صندوق حمایت از بخش کشاورزی کردستان جزو معدود صندوق هایی است که بحث نظارت با جدیت و دقت کامل در آن انجام می شود.

 

جعفری تاکید کرد: به واسطه اشتراکات فرهنگی، اجتماعی و جغرافیایی  بین دو استان ایلام و کردستان، بهره گیری از تجربیات همدیگر در صندوق های بخش کشاورزی  می تواند مفید و کارساز باشد.

 

وی  با بیان اینکه در حال حاضر استان کردستان عشایر وجود ندارد تاکید کرد: از ورود و خروج دام به استان ممانعت به عمل آمده و اجازه چرای دامِ استان های دیگر در مراتع استان به منظور جلوگیری از تخریب مراتع استان داده نمی شود.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان:  خسارت وارده به بخش کشاورزی  استان را در سرمازدگی اخیر 185 میلیارد تومان برآورد کرد و افزود: این خسارت ها بیشتر در حوزه باغبانی  بوده و خوشبختانه وضعیت زراعت استان در شرایط مناسبی قرار دارد که امیدوارهستیم امسال بیش از 900 هزار تن گندم در استان خریداری شود.

 

انتهای پیامبرچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ