مقاله   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
شنبه 8 اردیبهشت 1397 / 10:18|کد خبر : 2412|گروه : پزشکی

از سوی وزارت بهداشت؛

دانشگاه علوم پزشکی کردستان حائز دو رتبه برتر معاونت در کشور شد

دانشگاه علوم پزشکی کردستان حائز دو رتبه برتر معاونت در کشور شد

دانشگاه علوم پزشکی کردستان در بین دانشگاههای کشور به عنوان دانشگاه نمونه انتخاب شد.

به گزارش بیجار بام ایران ، دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۱۳۶۵ به عنوان مجموعه آموزشی پژوهشی سازمان منطقه‌ای بهداشت و درمان استان کردستان تأسیس شد.


 برنامه‌های آموزشی این دانشگاه از ابتدا تحت عنوان آموزشکده پزشکی و پیراپزشکی از آبان و بهمن ماه سال ۱۳۶۵ با پذیرش ۷۶ نفر دانشجو در رشته کاردانی (۴۴ نفر علوم آزمایشگاهی و۳۲ نفر پرستاری) شروع و متعاقب آن در مهرماه و بهمن ماه سال ۱۳۶۶ تعداد ۶۶نفر دانشجو شامل (۲۸ نفر کاردان علوم آزمایشگاهی و۳۸ نفر کارشناس پرستاری) پذیرفته شدند و این روند با پذیرش دانشجو در رشته کاردانی مامائی علاوه بر رشته‌های یادشده ادامه یافت.


در سال تحصیلی ۱۳۷۰–۱۳۷۱ آموزش رشته پزشکی و رشته‌های پیراپزشکی در مقطع کاردانی (شامل بهداشت خانواده، مبارزه با بیماری‌ها، بهداشت محیط) نیز اضافه گردید که دانشجویان رشته پزشکی سهمیه این استان در دانشگاه‌های علوم پزشکی (اصفهان، ایران و زنجان) و دانشکده علوم پزشکی قزوین به تحصیل مشغول بودند که در سال ۱۳۶۸ با همت مسئولین وزارت متبوع و با تأسیس و ایجاد دانشکده علوم پزشکی در استان موافقت گردید و متعاقب آن در مردادماه سال ۱۳۷۱ به دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی ارتقاء یافت.


این دانشگاه همواره توانسته است در بین دانشگاه های سراسر کشور رتبه شاخص را به خود اختصاص دهد و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیز  از رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کردستان به پاس اجرای موفق برنامه عملیاتی حوزه درمان به سبب کسب رتبه نخست در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اهداء لوح، تقدیر کرد.


دانشگاه های نمونه در سه حوزه ی آموزش و پژوهش، حوزه ی درمان و حوزه ی بهداشت توسط وزیر بهداشت در سطح کشور انتخاب شدند که در حوزه  درمان، دانشگاههای علوم پزشکی مشهد، کردستان، سبزه وار، بابل و اصفهان به ترتیب رتبه های اول تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

 

همچنین در حوزه ی بهداشت نیز دانشگاه علوم پزشکی کردستان رتبه ی برتر را به خود اختصاص داد و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و اراک در رده های بعدی قرار گرفتند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این خصوص اظهار کرد: امسال دانشگاه علوم پزشکی کردستان در بین دانشگاههای کشور به عنوان دانشگاه نمونه انتخاب شده است که این موفقیت حاصل تلاش کلیه کارکنان خدوم دانشگاه علوم پزشکی کردستان است.

 

دکتر سیامک واحدی با بیان اینکه در ارزیابی دانشگاههای علوم پزشکی کشور در سال 1396، معاونت بهداشتی رتبه اول و معاونت درمان رتبه دوم را در سطح کشور کسب نموده، اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی کردستان تنها دانشگاهی در کشور بود که در دو معاونت رتبه برتر کسب کرد و بدین منظور جایگاه دانشگاه برتر را درمیان کلیه دانشگاههای علوم پزشکی سطح کشور کسب کرد.

 


کردتودی

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ