مقاله   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 / 11:37|کد خبر : 2413|گروه : اجتماعی

طلاق عاطفی تهدید اصلی تضعیف بنیان خانواده ها

طلاق عاطفی تهدید اصلی تضعیف بنیان خانواده ها

بروز شکاف عاطفی در بین زوج های جوان جوانان و طلاق عاطفی یکی از عوامل اصلی تهدید کننده و تغصیف بنیان خانواده ها است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ايران، خانواده همواره به عنوان نهادي مقدس و تاثير گذار كه مهمترين پايه و اساس جوامع و حفظ و بقاء و دوام آنها شناخته شده است می باشد.

 

خانواده به عنوان تاثير گذارترين نهاد اجتماعي همواره مورد تاكيد پيامبران اهي و ائمه معصومين بوده است و در نظام مقدس جمهوري اسلامي كه ژايه و اساس آن بر بر دين مبين اسلام است بسيار مورد توجه است.

 

با توجه به تهاجمات فرهنگي دشمن كه در حال حاضر خانواده را به عنوان يك اصل نشان گرفته، مصون ماندن آن موجب سلامت جامعه مي گردد.

 

آنچه كه نمايان است با ديجيتالي و ماشيني شدن زندگي هاي امروزي، ديگر روح محبت و صفا و صميميت از خانواده ها رخت بربسته است و امروز روابط مطلوبي در بين اعضاي خانواده ها وجود ندارد.

 

يكي از عواملي كه موجب فاصله بين اعضاي خانواده ها در حال حاضر شده است، آشنا نبودن اعضاي خانواده به وظايف ذاتي خود است.

 

كم شدن آستانه تحمل افراد و رسوخ برنامه هاي مبتذل فرهنگي كه از برنامه هاي دشمنان براي تضعيف خانواده ايراني است، از عوامل ديگر ايجاد فاصله بين اعضاي خانواده مي باشد.

 

متاسفانه بسیاری از مردم از خانواده متعال ومطلوب بخاطر غرق شدن در مادیات ودوری از معنویات وارزش ها فاصله گرفته وبسوی خانواده متزلزل سوق پیداکرده اند.

 

اگر والدين ما در خانواده به اين امر آگاه باشند كه وظيفه آنها نسبت به فرزندانشان فقط نان،مسکن وپوشش نیست،و وظیفه مهم ديگري همچون تربیت ونظارت وپرورش اخلاقی رانیز برعهده دارندديگر شاهد فاصله بين اعضاي خانواده نخواهيم بود.

 

خانواده بهترین محل پیوند زن و مرد و بیشترین زمینه ساز کمال است، اما متاسفانه در حال حاضر به علت بالا رفتن سن تجرد و بالا بودن توقعات دختران و ژسران، وجود مشكلات اقتصادي فراوان، عدم حمايت كامل والدين از فرزندان موجب بروز مشكلاتي در امر ازدواج جوانان شده است.

 

يكي از برنامه هاي اصلي غرب براي تضعيف خانواده در ايران،فرد گرايي است، فرد گرایی در محیط خانواده سبب می گردد که پیوند اعضای خانواده صرفا بر پایه منافع شخصی باشد به طوری که اعضا هر زمان که منافع شخصی شان ایجاب کند خانواده را ترک می کنند، كه اين عامل موجب بروز طلاق هاي عاطفي در بين زوجين شده است.

 

در حال حاضر الگو گرفتن از زندگي غربي، نداشتن سبك زندگي ايراني اسلامي، كم شدن عواطف در بين خانواده ها، چشم و هم چشمي، كم توجهي به سنت هاي قديمي، از عوامل افزايش طلاق در جامعه است.

 

رسوخ برنامه هاي ماهواره در بين خانواده هاي ايراني، استفاده بيش از حد از وسايل ارتباط جمعي مانند اينترنت و موبايل، دوري بيش از حد والدين ، كم توجهي به مسائل اعتقادي و ديني ،از عوامل سست شدن خانواده هاي ايراني به عنوان كوچكترين نهاد مقدس اجتماعي است.

 

اگر خانواده هاي ايراني هر کدام حقوق دیگری را به رسمیت شناخته و همواره در پی تلاش برای رسیدن به اهداف عالی و پیشرفت همه جانبه جامعه باشند، هيچ دشمني نمي تواند در بين آنان رسوخ كند.

 

پس همه ما باید تلاش مان در این راستا باشد،که خانواده هایی بنیان کنیم که بر اساس لزومات اسلامی حرکت کند و فرزندانی در دامن این خانواده ها تربیت یابند که با حضور در جوامع بتوانند فرهنگ توحیدی و سبك زندگي ايراني و اسلامي را ترویج نمايند.

 

انتهاي پيام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ