شنبه 15 اردیبهشت 1397 / 09:42|کد خبر : 2417|گروه : اجتماعی

فرماندار بومی یا غیر بومی، مشکلات بیجار با کدام یک حل می شود؟!!

فرماندار بومی یا غیر بومی، مشکلات بیجار با کدام یک حل می شود؟!!

شهرستان بیجار سوای از مدیران بومی و غیر از بومی به مدیران دلسوزی نیاز دارد که تخصص را همراه تعهد داشته باشند و حاشیه ها را فدای خدمت نکنند.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران، در چند روز گذشته خبر انتصاب فرماندار غیر بومی در شهرستان بیجار به تیتر یک محافل مختلف تبدیل شده است، طوریکه که فیلتر تلگرام هم نتوانست مانع حضور فعالان مدنی در فضای مجازی شود.

ﻧﻘﺶ ﻣﺪﯾﺮﯾﺘﯽ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪاران در ﺷهرهای ﮐﻮﭼﮏ ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ ﺑالایی دارد، ﺑﺎ اﯾﻦ ﺣﺎل ﮔﺮﭼﻪ ﺷﺎﯾﺪ ﺑﺮای ﺳﺎﮐﻨﺎن ﺷهرھﺎی ﺑﺰرگ اﻧﺘﺨﺎب ﻓﺮﻣﺎﻧﺪار اھﻤﯿﺖ ﺧﺎﺻﯽ ﻧﺪاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ اﻣﺎ ﻧﻘﺶ ﻣﺪﯾﺮﯾﺘﯽ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪاران در شهرھﺎی ﮐﻮﭼﮏ ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ ھﺎی اﯾﻦ اﻧﺘﺨﺎب را ﺑﺎﻻ ﺑﺮده اﺳﺖ.

عده ای از فعالان مدنی با انتصاب فرماندار غیر بومی مخالف هستند و اصل سخن آنها این است که فرد بومی نسبت به پیشرفت شهر خود آشنائی کافی دارد و تلاش مضاعفی بکار می گیرد و دلسوزی بیشتری دارد.

عده ای دیگر هم مدیریت ، تخصص ، جسوری و لابی گری را خصوصیت اصلی یم مدیر ارشد در شهرستان بیان کرده اند و می گویند شخصی بعنوان فرماندار انتخاب شود که تخصص و تعهد داشته باشد و بومی یا غیر بومی بودن آن فرقی ندارد.

شعار و وعده های توخالی مسئولین یکی از دردهاییست که از دیرباز مردمان این شهرستان به آن گرفتار شده اند و عدم تحقق شعارها باعث افزایش روند مهاجرت شهروندان بیجاری به دیگر شهرها و استان های همجوار شده است.

مردم این شهرستان به سبب وجود مسئولانی که هیچگونه کفایتی برای اداره شهر نداشته اند ضررهای بسیار دیده اند و گوششان از وعده و وعیدههای تو خالی پر است.

شهرستان بیجار از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حضور فرماندار بومی و غیر بومی را تجربه کرده است و برای مردم این شهر همه چیز معلوم الحال است،فرماندار بومی داشته ایم که در بعضی مواقع ضابطه را فدای رابطه کرده اند و چراغی از آنها برای پیشرفت این شهرستان روشن نشد و فرمانداران غیر بومی نیز داشتیم که به دلیل ناآشنایی به محیط شهرستان، ظرفیت ها و پتانسیل ها آن را به باد فنا داده ند.

مردم شهرستان بیجار با توجه به اینکه این شهرستان با قدمت بیش از هفت هزار سال در پشت سدی از دردها و رنج ها در حال غرق شدن است خواهان فردی متعهد، دلسوز و متخصص هستند که بتواند شهر را از غرق شدن حتمی نجات دهد.

مدیرانی که سوای از بومی یا غیر بومی بودنشان؛ تخصص را همراه با تعهد داشته باشند، درد مردم را بفهمند، همراه مردم باشند نه مقابل مردم و حاشیه ها را فدای خدمت نکنند. به تعبیر دیگر، شایسته ‌سالاری، باید محور گزینش نیروها باشد و این چیزی است که مورد قبول عقلاست؛

راه آهنی که قرار بود محصولات سایپای ای شهرستان را به نقاط دیگر حتی خارج از کشور برساند، پروژه اسب آهنین، ایجاد پروژه مهم اشتغالزایی که قرار بود توسط صندوق ذخیره فرهنگیان ایجاد شود، برگزاری جشنواره ملی فرش با حضور تاجران بزرگ ملی و بین المللی، پروژه میراث فرهنگی جاده بیجار –همدان، تعطیلی کارگاه های ورشکسته شهرک صنعتی، تصفیه خانه فاضلاب، کارگاه قطعات بتنی، کارخانه آسفالت و صدها مشکل ریز و درشت دیگر مصیب های این شهرستان رنج دیده است که نیازمند حضور فردی از آب گذشته است که بتواند آنها را سامان دهی کند.

حال باید دید تا استاندار دولت تدبیر و امید در کردستان، چه تدبیری برای این شهرستان که زادگاه خود است لحاظ و چه کسی را برای برطرف کردن مشکلات و توسعه شهرستان مأمور می کند.

انتهای پیام/

 برچسب ها :

فرماندارفرماندار غیر بومیفرماندار بومیفرمانداری شهرستان بیجارنارضایتی مردمبیجاربیجار بام ایران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ