سه شنبه 8 خرداد 1397 / 09:58|کد خبر : 2455|گروه : اجتماعی

سخنی با فرماندار جدید شهرستان بیجار

سخنی با فرماندار جدید شهرستان بیجار

یکی از کارشناسان حقوق در شهرستان بیجار در یادداشتی سخنانی با فرماندار بیجار بیان نموده اند که در ادامه می خوانید.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران، امروز بیجارگروس به بلندای تاریخ پر افتخار ایران که در هشت سال دفاع مقدس صدها شهید والامقام فدا و نثار راه ولایت نموده است برخود فخرمی فروشد.انتخاب تیمی ارزشمدار،هوشمند ،قوی،امین فضای مدیریت شهر را خردمندانه خواهد نمود. مکان‌ها گویا‌ترین زبان حقیقت‌اند،پرواضح است بام ایران بیجار سرافراز با توجه به وضعیت کنونیش،با کاستی ها ، کمبودها همیشگی دسته و پنجه نرم می کند. یدک کشیدن القاب و عناوین فریبنده و دهان پر کن ، مانند اولین تولید کننده کندم : شهر ی با قدمتی هفت هزار ساله و.....از کاروان توسعه ی پایدارعقب مانده هر چند به برکت عظیم انقلاب اسلامی و تلاش نمایندگان اسبق و فعلی اقدامات اثر گذاری صورت گرفته و یا در پروسه انجام شدن هست همگان باید برای پیشرفت وترقی شهر هر آنچه در توان دارند وارد میدان تا تمنیّات این شهرجامع عمل پوشیده شود

آقای فرماندار ! با عرض خیر مقدم و آرزوی توفیق خدمت برای جنابعالی ، من از اموری که دسترسی به آن ها درشرایط کنونی ممکن نیست با شماسخن نخواهم گفت و سخن خود را تنها در مسایلی متمرکز می کنم که تحقق آنها شدنی باشد. اکنون که بنا به صلاحدید مسوولان ، در سمت فرماندار و نماینده ی عالی دولت “تدبیر و امید” در این شهرستان که به “بام ایران ملقّب شده منصوب شده ای، لازم دانستم توجه جنابعالی را به نکاتی چند در رابطه با مسایل مبتلا به حوزه ی مسوولیت تان و مواردی که اطلاع از آن ها شما را در اعمال مدیریت صحیح و آگاهانه و اتخاذ تصمیمات مفید جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در بیجار بمانید وان را اباد کنید ”یاری خواهد کرد جلب کنم. اگرثمرات این مسؤلیت مغفول واقع شودبه ضرس قاطع ازنقدآیندگان در امان نخواهید بود.واز منتقدان نیزانتظار می رود با نقد ی مشفقانه فضای همدلی و بانشاطی را برای خادمانشان فراهم آورندکه یقینا هر گونه اقدام نسنجیده و خارج از ضوابط قانونی و اخلاقی جز تخریب و بدنامی برای این شهر ارمغانی دیگری نخواهد داشت.

۱-انتصاب مدیران غیر بومی و ناآشنا با جغرافیای منطقه و به اصطلاح “مسافر”دستاوردی برای شهرستان نخواهد داشت.

۲-ظرفیت ها و پتانسیل های قابل توجه در انواع زمینه ها،از جمله کشاورزی،پرورش دام و طیور،گردشگری،پرورش انواع ماهیان گرم آبی و سردابی،صنایع دستی و کشف استعدادهای این حوزه اولویت کار قرار گیرد.

۳-پیگیری و افتتاح طرح های زیر بنایی ،راه بیجار به همدان ،راه بیجار به زنجان ،واسفالت راه های روستای راهبرد برنامه کاری میان مدت باشد.

۴-فعال نمودن شهرک صنعتی ، در صورت ادامه حیات با همه ظرفیت نقش مهمی در اشتغال زایی شهرستان داردوهم اکنون این شهرک در وضع نابسامانی قرار گرفته و بسیاری از بخشهای تولیدتعطیل و یا نیمه تعطیل هستند .

۵-مدیریت غیر علمی و به اصطلاح دیمی و اتخاذ تصمیمات غیر کارشناسی و خلق السّاعه که در تراز مردم این سامان نیست پایان داد شود.هر چند مدیران خدوم و کارآمدی نیزدر این عرصه وجود دارد که باید از خدمات آنان تقدیر و تشکر بعمل آید.

۶-اولین اقدام تدوین یک برنامه چهارساله که مبتنی بر تعقل ، آینده نگر،دانش محور ،مشارکت پذیر و عزم راسخ برای تحقق آن وجود داشته باشد.

۷-مدیران ادارات برنامه های کوتاه مدت،میان مدت وبلند مدت در حوزه تصدیگریشان را به فرمانداری اعلام تا در کمیته برنامه ریزی شهرستان راهکارهای مناسب برای اجرایی شدن آن در نظر گرفته شود.

۸-با توجه به سیاست “محرمیت زدایی” اعتبارات عمرانی شهرستان بنا براخبار مسموع از رشد قابله ملاحظه ای برخوردارنبوده،لذا تشکیل ستادی متشکل ازنمایندگان اقشار مختلف تا راههای جذب و تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم گردد.

۹- شهردارواعضای شورای شهربرنامه جامع ای برای زیباسازی، تعمیر بافت های فرسوده و احداث پارکهای خصوصی علی الخصوص نسارکه از چشم انداز منحصر بفردی برخوردار است بعمل آورند.

۱۰-برگزاری همایش علمی و تخصصی با عنوان”بیجار گروس آینده مشترک ما”که مهمترین حسن آن مشارکت اصحاب فکرجهت ارایه ایده های نو وکاربردی نمودن آن ایده ها و تئوریهابه عنوان سندجامع توسعه شهرستان که از لحاظ اجرایی قابلیت وثاقت خواهد داشت.

۱۱-سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری را به عنوان قطب گردشگری نوظهوربه تصویب برساند که این امرزمینه حضور بخش خصوصی را جهت سرمایه گذاری در این شهرستان رافراهم خواهد آورد.

۱۲-فرمانداری محور وفاق برای هم افزایی گروههای سیاسی باشد.چون هر گونه اختلاف و تشتّت موجب هدر رفتن توانایی ها خواهد بود.هر چند مجادله”احسن”علاوه برداشتن برکات فراوان ، همگان را به آرامش و اتحاد رهنمون خواهد ساخت.

۱۳-ظرفیت های عظیم شوراها و دهیاران که “امنای قوتمند”و نقش بی بدیلی در عمران وآبادانی دارند نباید مورد بی مهری قرار گیرندوبخشداری مرکزی باید با مدیریت جهادی وخادمانه برای به فعلیت رساندن پتانسیل ها برنامه راهبردی طراحی و هر سه ماه گزارش جامعی از میزان عملکردهارا به اطلاع فرمانداری وافکار عمومی رسانده که نتیجه این امر میدان رقابت برای آنان فراهم خواهد شد.

۱۴-برنامه عاجلی برای نجات کاشت،داشت و برداشت محصولات استراتژیک شهرستان مانند گندم ،جو و…طراحی گردد.

۱۵-پیشنهاد ویژه می گردد مدیران بخش کشاورزی میز کارشان را در دل زمین های زراعتی مستقر نمایند تا کشاورزان زحمت کش جنس مدیران را از نوع خودشان بدانند که این امر رغبتشان را برای ادامه کار مضاعف خواهد ساخت.

١۶-حضور مدیران کل در شهرستان به عنوان یک برنامه باثبات در تقویم اجرایی شما گنجانده شود

یادداشت از مصطفی نساجی

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ