دوشنبه 11 تیر 1397 / 09:48|کد خبر : 2491|گروه : اجتماعی

بیجار بام ایران گزارش می دهد؛

وعده ای که فراتر از شعار نمی رود/ مخالفت 4 نفر از اعضای شورای شهر بیجار با راه اندازی پارک بانوان

وعده ای که فراتر از شعار نمی رود/ مخالفت 4 نفر از اعضای شورای شهر بیجار با راه اندازی پارک بانوان

یکی از خواسته های بحق بانوان شهرستان تاریخی بیجار داشتن فضای مناسب به نام پارک بانوان جهت انجام تفریحات سالم بدون هیچ دغدغه ای است که 4 نفر از اعضای شورای شهر بیجار با راه اندازی آن مخالفت کرده اند.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، شعار و وعده های توخالی مسئولین یکی از دردهاییست که از دیرباز مردمان این شهرستان به آن گرفتار شده اند و عدم تحقق شعارها باعث افزایش روند مهاجرت شهروندان بیجاری به دیگر شهرها و استان های همجوار شده است.

یکی از وعده های که چندین سال است کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و شورای شهر بیجار با آن توانسته اند آرای نیمی از جمعیت بیجار یعنی بانوان را به خودشان اختصاص دهند راه انداری پارک بانوان است و در آخر با یک کلمه ی نمی شود، سخت است و یا مکان وجود ندارد و اعتبار لازم را نداریم ، شانه خود را از زیر بار مسئولیت خالی می نمایند.

زنان بیش از نیمی از جمعیت شهر بیجار را تشکیل می دهند، افرادی که مسئولیت خطیر تربیت نسل آینده جامعه را بر عهده دارند و ورزش کردن یکی از ارکان سلامتی آنها بشمار می آید.

متاسفانه بانوان شهرستان بیجار از کمترین امکانات جهت انجام فعالیت های ورزشی،هنری و تفریحی محروم هستند و همین امر موجب بروز افسردگی در بین بانوان این شهرستان شده است.

طبق گفته بانوان ورزشکار شهرستان بیجار متاسفانه سالن های ورزشی شهرستان بیجار از استاندارد لازم برخوردا نیستند و از یک سالن برای رشته های مختلف ورزشی استفاده می گردد.

یکی از خواسته های بحق بانوان شهرستان تاریخی بیجار داشتن فضای مناسب به نام پارک بانوان جهت انجام تفریحات سالم بدون هیچ دغدغه ای است و یکی از مهم ترین راههای تقویت ورزش بانوان بشمار می آید.

این وعده مسئولین توسط خبرنگار بیجار بام ایران در چند سال گذشته پیگیری شده است و استاندار کردستان در جلسه اختصاصی تاریخ 28 دی ماه سال گذشته با خبرنگاران و مطرح کردن این مسئله توسط خبرنگار ما قول اختصاص 300 میلیون تومان اعتبار برای راه اندازی پارک بانوان بیجار را دادند.

با توجه به تلاش های گذشته جمعی از بانوان برای پیگیری این مطالبه ،مطلع شدیم هفته گذشته شهردار بیجار مکان پارک سوم خرداد را جهت راه اندازی پارک بانوان به شورای شهر پیشنهاد نموده و در همین راستا جلسه ای با حضور اعضای شورای شهر در محل ساختمان شورا برگزار شده است.
 

جهت اطلاع از خروجی جلسه گفت و گوی با حمید رضا همایی رئیس شورای اسلامی شهر بیجار داشته ایم که در ادامه می خوانید.

وی اظهار داشت: راه اندازی پارک بانوان در مکان پارک سوم خرداد توسط شهردار به شورای اسلامی شهر پیشنهاد شد و هفته گذشته با حضور اعضا جلسه ای برگزار گردید.

رئیس شورای اسلامی شهر بیجار افزود: در این جلسه در خصوص مکان پیشنهادی شهرداری بحث و گفت و گو شد و مطالب مورد نیاز بیان گردید.

همایی با تاکید بر اینکه نیمی از جمعیت شهرستان بیجار را بانوان تشکیل می دهند ، گفت: راه اندازی پارک بانوان کمترین خواسته بانوان این شهر است که باید زمینه آن فراهم شود.

وی ادامه داد: در پایان جلسه بررسی پیشنهاد شهرداری بیجار در خصوص ایجاد پارک بانوان و هنگام امضای صورتجلسه 4 نفر از آقایان اعضای شورا مخالفت خود را با این طرح اعلام کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر بیجار اعلام کرد: علت مخالفت یکی از اعضاء در خصوص مکان پیشنهاد شده و محل تامین اعتبار طرح بود و سه نفر دیگر تا کنون علت مخالفت خود را اعلام نکرده اند.

همایی با بیان اینکه مکان پیشنهاد شده توسط شهرداری هزینه آنچنانی ندارد ، گفت: دلیلی برای مخالفت نمی بینم و با کمترین هزینه می توانیم پارک بانوان را راه اندازی کنیم.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه ایجاد پارک بانوان یک خواسته جدید نیست و از سال ها قبل طرح آن عنوان شده است و پیگیری های هم صورت گرفته است امیدواریم با کمترین مشکلات شاهد راه اندازی این مکان تفریحی برای بانوان شهرمان باشیم.

انتهای پیام/برچسب ها :

پارک بانوانبانوانبیجارپارک سوم خردامخالفت اعضای شورای شهر بیجاررئیس شورای اسلامی شهر بیجارهماییبیجاربیجار بام ایران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ