پنجشنبه 22 شهریور 1397 / 12:00|کد خبر : 2535|گروه : سیاسی

با حضور اقشار مختلف بسیج ؛

مجمع عالی بسیج شهرستان بیجار برگزار شد+تصاویر

مجمع عالی بسیج شهرستان بیجار برگزار شد+تصاویر

فرمانده سپاه بیجار در مجمع عالی شهرستان بیجار که با حضور اقشار مختلف بسیجیان برگزارشد گفت: هدف راهبردی آمریکا فلج کردن اقتصاد داخلی کشور است

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، سعید شعبانی در این مراسم ضمن تسلیت ایام شهادت ابا عبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: مهمترین هدف امام حسین(ع) از حرکت به سوی کوفه و عراق احیای دین خدا و سنت پیامبر(ص) در قالب امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی با بیان اینکه ماه محرم بهترین فرصت برای تببین فرهنگ عاشورایی است، افزود: کلید واژه های فرهنگ عاشورایی بهترین راه حل برای برطرف کردن مشکلات کنونی جامعه ما است.

فرمانده سپاه بیجار با اشاره به شباهت های انقلاب اسلامی از نظر شکل گیری ، استقرار و استمرار ، گفت: حوادث انقلاب اسلامی از نظر کارشکنی ها ، فتنه ها و تحریم ها نیز شباهت های با انقلاب پیامبر اکرم در صدر اسلام دارد.

شعبانی تاکید کرد: فرهنگ عاشورایی موجب زنده ماندن انقلاب اسلامی در برابر حوادث مختلف به سرکردگی استکبار شده است.

وی تاکید کرد: مداحان و عزاداران حسینی با استفاده از فرهنگ عاشورایی و ظرفیت ماه محرم جهت شور حسینی به شعور حسینی تلاش نمایند.

این مسئول با اشاره به اینکه فرهنگ عاشورایی موجب بیمه شدن انقلاب در برابر گزند دشمنان شده است ، اظهار داشت: فرهنگ عاشورایی یعنی اینکه بتوانیم در برابر مشکلات پیش رو به خوبی بایستیم و درمقابل دشمن زانو نزنیم.

استفاده از تجربیات دفاع مقدس برای برون رفت از مشکلات اقتصادی

فرمانده سپاه بیجار در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در جامعه ، بیان داشت: استفاده از تجربیات هشت سال دفاع مقدس در حوزه اقتصادی می تواند راهگشا باشد.

وی تصریح کرد: مسئولان ما با روحیه و تفکر جهادی و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود می توانند بر مشکلات اقتصادی چیره شوند.

شعبانی با اشاره به پیشرفت انقلاب اسلامی در حوزه نظامی گفت: مسئولان ما باید تلاش می کردند در بقیه حوزه ها پیشرفت کنند تا سرمایه های اجتماعی که دستاورد 40 ساله انقلاب است تضعیف نشود.

وی اعلام کرد: در حال حاضر دشمنان ما در قالب جنگ ترکیبی وارد عرصه شده اند و برای چیره کردن برنامه های خود هزینه های زیادی نیز پرداخته اند.

فرمانده سپاه بیجار در ادامه سخنان خود گفت: تحریم های داخلی یکی دیگر از ترفندهای دشمن برای به زانو درآوردن انقلاب اسلامی ایران است.

وی خاطر نشان کرد: ناکارآمدی نظام، بی اعتمادی به مسئولان، تضعیف سرمایه های اجتماعی، ترویج روحیه یاس و ناامیدی ، ترویج فرهنگ اشراف گیری و اسراف ، تضعیف جایگاه امر به معروف و نهی از منکر از اهداف دشمنان از تحریم های داخلی کشور است.

شعبانی با بیان اینکه برخی ها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی را مذاکره با آمریکا اعلام می کنند، گفت: این افراد بدانند رابطه با آمریکا موجب حل شدن مشکلات ما نمی شود و قسمت اعظم مشکلات اقتصادی ما مربوط به داخل است.

هدف راهبردی آمریکا فلج کردن اقتصاد داخلی کشور است

فرمانده سپاه بیجار در ادامه سخنان خود بیان داشت: هدف راهبردی آمریکا از وضعیت موجود در جامعه که تحریم های داخلی است که توسط خودمان رقم خورده است فلج کردن اقتصاد کشور است.

وی تاکید کرد: یکی از مصادیق بارز تحریم های داخلی ، تحریمی است که توسط تولیدکنندگان خود ما رخ می دهد .

بانک ها به بنگاه های اقتصادی تبدیل شده اند

شعبانی تصریح کرد: عدم نظارت در چرخه تولید، فروش و پایین آمدن کیفیت محصولات داخلی و احتکار کالاهای اساسی  موجب بروز مشکلات اقتصادی حاد در کشور شده است.

وی اعلام کرد:بانک های ما بدون هیچگونه نظارتی به بنگاه های اقتصادی تبدیل شده اند که فقط به فکر خودشان هستند و هیچگونه تسهیل گری برای تولید کنندگان ایجاد نمی کنند.

فرمانده سپاه بیجار با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم ، گفت: بعضی از مسئولان در حوزه واردات و صادرات سهم دارند و به دنبال منافع خودشان هستند.

شعبانی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به هزینه های که در فتنه سال 88 به نظام تحمیل شد، گفت: هزینه سنگینی که در فتنه سال 88 متوجه نظام اسلامی ما شد در هشت سال جنگ تحمیلی نداشتیم و این فتنه طمع دشمنان نظام و انقلاب را نسبت به دست درازی به دستاوردهای انقلاب زیاد کرد.

فرمانده سپاه بیجار تاکید کرد: فرهنگ صرفه جویی و استفاده بهینه از امکانات موجود و ترویج فرهنگ کار و تلاش و نه گفتن به کالاهای خارجی و استفاده از تولیدات داخلی از مهمترین راهکارهای موجود برای مبارزه با مشکلات اقتصادی کنونی است.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

مجمع عالی بسیجفرهنگ عاشوراییوضعیت اقتصادیفرمانده سپاه بیجاربیجاربیجار بام ایران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ