شنبه 26 آبان 1397 / 13:27|کد خبر : 2613|گروه : سیاسی

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی :

دولت حق ندارد متن غلط به مجلس ارسال کند/ مجلس پیگیر سخنان ظریف خواهد بود/ CFT باید بر اساس متن جدید در مجلس رای گیری شود

دولت حق ندارد متن غلط به مجلس ارسال کند/ مجلس پیگیر سخنان ظریف خواهد بود/ CFT باید بر اساس متن جدید در مجلس رای گیری شود

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی : اگر از طریق ریاست مجلس پس از اخذ نظرات شورای نگهبان هیئت رئیسه مجلس نظر داد که ترجمه متن غلط است باید دولت و وزیر امور خارجه پاسخگو باشند و دولت حق ندارد متن غلط به مجلس ارسال کند .

به گزارش بیجار بام ایران ، نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به بررسی قرار داد سی اف تی اظهار داشت: سی اف تی در مجلس رای آورده و برای بررسی نهایی به شورای نگهبان ارجاع داده شد و شورای نگهبان هم در موعد قانونی خود نظرش را اعلام کرده است.

 

وی با بیان اینکه این قرار داد در مجلس مجددا رای گیری نشده است، افزود: رای گیری مجدد مشخص می کند که این قرارداد تائید شده یا رد می شود یا به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع داده شود.

 

کریمی با اشاره به نظر شورای نگهبان در خصوص ترجمه غلط این قرارداد ، گفت: صحت و سقم این قضیه باید بررسی شود و ملاک بنده برای رد یا تائید این مشکل جلسه ای علنی با حضور هیئت رئیسه مجلس است که چون شورای نگهبان مطالب خودش را ارائه داده و مجلس هم در جلسه ای باید مطالب خود را عنوان کند.

 

عضو کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر مطالب بیان شده توسط شورای نگهبان صحت داشت سی اف تی باید بر اساس متن جدید در مجلس رای گیری شود.

 

وی تاکید کرد: اگر از طریق ریاست مجلس پس از اخذ نظرات شورای نگهبان هیئت رئیسه مجلس نظر داد که ترجمه متن غلط است باید دولت و وزیر امور خارجه پاسخگو باشند و دولت حق ندارد متن غلط به مجلس ارسال کند .

 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هیئت رئیسه مجلس با ریاست رئیس قوه مقننه کانال اصلی پاسخگویی به این قضیه است.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامیکریمیسی اف تی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ