پنجشنبه 15 آذر 1397 / 09:42|کد خبر : 2651|گروه : اقتصادی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار اعلام کرد:

اجرای طرح کاداستر در 17 هزار هکتار از اراضی شهرستان بیجار

اجرای طرح کاداستر در 17 هزار هکتار از اراضی شهرستان بیجار

مدیرجهادکشاورزی بیجار گفت: از سال 95 تا کنون در راستای اجرای ماده 54 قانون رفع موانع تولید بیش از 17 هزار هکتار از اراضی زراعی شهرستان به تعداد 9 پلاک رفع تداخل شده است

پیمان قمری در گفتگو با خبرنگار بیجار بام ایران، اظهار کرد: کاداستر فهرست مرتب شده اطلاعات مربوط به قطعات زمین است که مشخصه های زمین مانند اندازه، کاربری و مشخصات رقومی، ثبتی و حقوقی را در اختیار ما قرار می دهد.

 

وی افزود: در شهرستان بیجار در راستای اجرای این طرح، دو پلاک به مساحت سه هزار و 450 هکتار در دست انجام است همچنین سه پلاک به مساحت هشت هزار و 400 هکتار در مرحله نقشه برداری اولیه می باشد و 7 پلاک به مساحت 18 هزار هکتار برای قرار گیری در نقشه برداری به کمیسیون رفع تداخل استان معرفی شده است.

 

مدیرجهاد کشاورزی بیجار بیان کرد: اجرای طرح کاداستر در واقع تهیه دقیق مشخصات زمین و ثبت کامل مشخصات مالکان در سندهایی موسوم به سند تک برگ است که می تواند در کاهش جرائم مربوط به امور ملکی مانند سندسازی، تصرفات غیر مجاز و فروش مال غیر موثر باشد.

 

به گفته قمری: کارگروه رفع تداخل اراضی زراعی شهرستان متشکل از ادارات جهادکشاورزی، منابع طبیعی، ثبت اسناد و دارایی می باشد که وظیفه رفع همپوشانی قوانین و مقررات موازی، اصلاح سوابق، نقشه ها، اسناد از جمله سند مالکیت،تعیین تکلیف اراضی زراعی و تبادل اطلاعات در مورد نقشه های کاداستر اراضی کشاورزی و نقشه های اراضی رفع تداخل که در نهایت منجر به صدور اسناد تک برگی اراضی کشاورزی می شود را بر عهده دارند.

 

وی با اشاره به اینکه کاداستر در آینده تمامی روستاهای شهرستان را تحت پوشش قرار می دهد افزود: تثبیت مالکیت زمین های کشاورزی، ایجاد اعتماد در نقل و انتقالات،مدیریت و استفاده بهینه از زمین، کاهش مناقشات مربوط به زمین، رفع تداخل اراضی کشاورزی با اراضی ملی، پاسخ سریع به استعلامات کشاورزان، سنددار کردن اراضی زراعی و حفظ و حراست از اراضی ملی از اهداف اصلی این طرح است.

 

مدیر جهاد کشاورزی بیجار در پایان عنوان کرد: علاوه بر کارشناسان امور اراضی شهرستان، سامانه ارتباطات مردمی حفاظت از اراضی کشاورزی (131) آماده مشاوره، پاسخویی به سوالات و دریافت گزارش های مردمی در خصوص تخلفات حوزه امور اراضی می باشد.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

جهاد کشاورزی بیجارطرح کاداستراراضی کشاورزیبیجار

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website
 

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ