سه شنبه 4 دی 1397 / 08:45|کد خبر : 2694|گروه : فرهنگی

یادداشت/

طلاق عاطفی تهدید اصلی تضعیف خانواده ها/ فضای مجازی یکی از عوامل طلاق عاطفی

طلاق عاطفی تهدید اصلی تضعیف خانواده ها/ فضای مجازی یکی از عوامل طلاق عاطفی

این روزها طلاق عاطفی موجب شکاف عمیق و تهدید اصلی برای بنیان خانواده ها است که فضای مجازی یکی از عوامل اصلی آن است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران، خانواده به عنوان تاثير گذارترين نهاد اجتماعي همواره مورد تاكيد پيامبران الهي و ائمه معصومين بوده است و در نظام مقدس جمهوري اسلامي كه ژايه و اساس آن بر بر دين مبين اسلام است بسيار مورد توجه است.

یکی از مهمترین اهداف دشمنان در جنگ نرم که به خوبی توانستند به آن برسند تضعیف بنیان خانواده ها در کشورمان بود که پیامد اصلی آن بروز طلاق عاطفی است.

آنچه كه نمايان است با ديجيتالي و ماشيني شدن زندگي هاي امروزي، ديگر روح محبت و صفا و صميميت از خانواده ها رخت بربسته است و امروز روابط مطلوبي در بين اعضاي خانواده ها وجود ندارد.

كم شدن آستانه تحمل افراد و رسوخ برنامه هاي مبتذل فرهنگي كه از برنامه هاي دشمنان براي تضعيف خانواده ايراني است، از عوامل ديگر ايجاد فاصله بين اعضاي خانواده مي باشد.

این روزها کمتر کسی است که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی حضور نداشته باشد، فضای غیر حقیقی که سبک زندگی ایرانی اسلامی ما به خوبی تاثیر خود را گذاشته است و توانسته به اهداف خود برسد.

طلاق عاطفی بستر ساز مشکلات بعدی زندگی

طلاق عاطفی بسترسازی از طلاق‌های امروزی شده و آثار مخرب فردی و اجتماعی بسیار زیادی بر افراد خانواده به ویژه بر فرزندان گذاشته است.

آنچه در کف جامعه به خوبی قابل مشاهده است ، اینکه پیشرفت تکنولوژی نه تنها گره از مشکلات زندگی بشر باز نکرده ، بلکه موجب برافروخته شدن آتش مشکلات زندگی مانند جدایی و از بین رفتن حرمت ها بین زن و شوهر و اعضای خانواده نیز شده است.

روزگاری جمله سوختن و ساختن با زندگی مطرح بود و امروز شکل شیک تر آن یعنی طلاق عاطفی و رفتن زن و شوهر به مسیر خودشان بدون توجه به نیازهای یکدیگر است.

 

فرزندان قربانیان اصلی طلاق عاطفی والدین
به اعتقاد روانشناسان کیفیت روابط درون خانواده، نقش بسزایی در شکل گیری نگرش ها و بازخوردهای اجتماعی اعضای خانواده دارد و پایه و اساس روابط درون خانواده، بر محور رابطه زن و شوهر استوار است.

طلاق عاطفی نماد وجود مشکل در ارتباطی سالم و صحیح بین زن و شوهر است. این مشکل ارتباطی در سطح خانواده می تواند در جامعه نیز شیوع و گسترش یابد و ارتباط انسانی را مختل کند.

اما در طلاق عاطفی فرزندان قربانیان اصلی بی توجهی پدر و مادر به یکدیگر هستند و برای پر کردن خلاء ای که در خانواده به وجود آمده است به بیرون از خانه مراجعه می کنند و همین نقش مهمی در افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه دارد.

 

تغییر راه و روش زندگی
یکی از راه های مهم جلوگیری از بروز طلاق عاطفی دست کشیدن از یکسری از عادتها که موجب می شود زن و شوهر همیشه مدعی باشند و در برابر مشکلات کوتاه نیایند.

زوج ها باید به اینکه اساسی توجه داشته باشند در زندگی زناشویی نه کسی قاضی است نه دیگری وکیل بلکه باید بدانند برای زندگی معقولانه برای رسیدن به هدف مشترک از خیلی از مسائل گذشت و با انعطاف پذیری در مقابل مشکلات ایستاد.

اگر خانواده هاي ايراني هر کدام حقوق دیگری را به رسمیت شناخته و همواره در پی تلاش برای رسیدن به اهداف عالی و پیشرفت همه جانبه جامعه باشند، هيچ دشمني نمي تواند در بين آنان رسوخ كند.

پس همه ما باید تلاش مان در این راستا باشد،که خانواده هایی بنیان کنیم که بر اساس لزومات اسلامی حرکت کند و فرزندانی در دامن این خانواده ها تربیت یابند که با حضور در جوامع بتوانند فرهنگ توحیدی و سبك زندگي ايراني و اسلامي را ترویج نمايند.

انتهای پیام/برچسب ها :

طلاق عاطفیتضعیف بنیان اصلی خانوادهزن و شوهرروابط عاطفی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ