دوشنبه 8 بهمن 1397 / 13:39|کد خبر : 2763|گروه : فرهنگی

کنگره 5400 شهید استان کردستان/ بیجار3

دانش آموزی که در کنار تحصیل به پاسداری از میهن برخواست/ زندگینامه شهید فریدون شفیعی+عکس

دانش آموزی که در کنار تحصیل به پاسداری از میهن برخواست/ زندگینامه شهید فریدون شفیعی+عکس

شهید فریدون شفیعی یکی از 450 پرستوی پر کشیده دیار بیجار گروس است که در کنار تحصیل علم و دانش به پاسداری از میهن می پرداخت.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، نوشتن در مورد شهدا هر چند به ظاهر ساده است ، اما قلم فرسایی در مورد شخصیت های معنوی که از عزیزترین سرمایه وجودی خود یعنی جانش برای امنیت آب و خاک گذشتند کاری بس دشوار است که نگارش آن واجب است.

 

در نهم مرداد سال 1342 در روستای بهرام گنبد در خانواده مذهبی نوازدی به دنیا آمد که نامش را فریدون نهادند ، پدرش علی حسین و مادرش فاطمه عباس زاده بود.

 

سه سال اول ابتدایی را در مدرسه روستای بهرام گنید تحصیل کرد و بعد از آن همراه خانواده اش به بیجار نقل مکان نمودند و تحصیلات ابتدایی را در یکی از شهرهای بیجار به پایان رسانید.

 

در پاییز سال 1357 در مدرسه راهنمایی پژوهش که بعد از پیروزی انقلاب به مدرسه آیت الله کاشانی تغییر نام یافت ثبت نام گردید .

 

فریدون از دانش آموزان مذهبی آموزشگاه بود و بیشتر وقتش در مسجد سپری می شد و با تمام وجود از انقلاب نوپای اسلام دفاع می کرد.

 

 

 

بعد از انقلاب از ادامه تحصیل بازماند و جزء اولین گروهی بود که بعنوان پاسدار ذخیره در برنامه های آموزش نظامی سپاه حضور یافت .

 

بارها برای عضویت در سپاه بعنوان نیروی رسمی به سپاه مراجعه کرد ، ولی هر بار بعلت نرسیدن به سن قانونی از پذیرش وی خودداری می کردند ، تا نهایت در اواخر سال 1358 تز طرف جهادسازندگی برای یادگیری حرفه ی مکانیکی به شهر کرج اعزام شد.

 

پس از فراگیری این مهارت و بازگشت به شهر بیجار به صورت رسمی فعالیت خود راد در سپاه بیجار آغاز نمود.

 

اردیبهشت ماه سال 1359 کمتر از یک ماه از شروع فعالیتش در سپاه می گذشت که نزدیکترین پایگاه گروهک های ضد انقلاب به شهر بیجار در منطقه نجف آباد به تصرف رزمندگان درآمده بود و فریدون شفیعی در سن 17 سالگی با شور و شوق خاص لباس رزم بر تن کرده بود تا در کنار ادامه تحصیل علم ، به خدمتگزاری از میهن اسلامی بپردازد.

 

 

در بعد از ظهر چهارم اردیبهشت ماه همان سال وی ماموریت پیدا کرد تا برای بررسی تاسیسات پایگاه تازه تاسیس سپاه به روستای نجف آباد عزیمت کند که بعد از اجرای وظیفه به هنگام بازگشت بر اثر کمین ضد انقلاب در روستای تپه محمدی پس از مقاومت و ایستادگی تا آخرین گلوله در برابر مزدوران کوردل به اسارت دشمن درآمد و با تحمل شکنجه های ددمنشانه دشمن تا آخرین قطره خون خود از حقانیت نظام اسلامی دفاع نمود و در راه پاسداری از اسلام شربت گوارای شهادت را نوشید.

 

پیکر پاک شهید فریدون شفیعی پس از شناسایی در اطراف روستای درویش خاکی در میان حزن و اندوه فراوان تشییع و در گلزار شهدای شهر بیجار به خاک سپرده شد.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

زندگینامه شهدابیجارکنگره 5400 شهید استان کردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ