سه شنبه 9 بهمن 1397 / 20:36|کد خبر : 2765|گروه : سیاسی

بیجار بام ایران گزارش می دهد؛

پیشرفت های شهرستان بیجار در قسمت های مختلف از زبان فرماندار /افتتاح ۷۴ پروژه در دهه فجر امسال

پیشرفت های شهرستان بیجار در قسمت های مختلف از زبان فرماندار /افتتاح ۷۴ پروژه در دهه فجر امسال

فرماندار شهرستان بیجار با اشاره به دستاوردهای انقلاب در بخش های مختلف از افتتاح ۷۴ پروژه همزمان با دهه فجر امسال با اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران  ، علی اکبر ورمقانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، اظهار داشت: چهل سالگی انقلاب به معنی چهل سال ایستادگی، ایثار و مقاومت در برابر تمامی مشکلات و فتنه های دشمنان است.

 

وی با بیان اینکه خفقان و محرومیت دو عامل مهم عقب ماندگی ایران در قبل از انقلاب بود ، گفت: محرومیت در قبل از انقلاب اسلامی در شهرستان بیجار موج می زد و با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 شاهد رشد و پیشرفت در تمامی زمینه ها در این شهرستان هستیم.

 

فرماندار بیجار با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان بیجار ، افزود: در قبل از انقلاب اسلامی هیچکدام از راه های روستایی شهرستان بیجار از آسفالت برخوردار نبود ، اما تا سال 97 میزان 460 کیلومتر از راه های روستایی شهرستان بیجار آسفالت شده است.

 

وی گفت: در سال 57 میزان آسفالت راه های بین شهری 102 کیلومتر بود که در سال 97 به 308 کیلومتر رسیده است .

 

ورمقانی در خصوص وضعیت تحصیلی شهرستان بیجار در قبل از انقلاب گفت: قبل از سال 57  45 مدرسه در شهرستان بیجار دایر بود که با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 تعداد این مدارس به 223 مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی رسیده است.

 

فرماندار بیجار ادامه داد: در قبل از انقلاب اسلامی 29.4 درصد مردم شهرستان بیجار با سواد بودند که در سال 97 این میزان به 87 درصد رسیده است.

 

وی تصریح کرد: میزان پوشش تحصیلی قبل از انقلاب در شهرستان بیجار 36 درصد بود که این میزان در سال 97 به 91 درصد رسیده است.

 

به گفته ورمقانی: راه اندازی مدارس شبانه روزی و مدارس خاص ، هوشمندسازی مدارس، افزایش تعداد فرهنگیان و ارتقاء تحصیلی آنها ، و افزایش پوشش تحصیلی دختران بعد از انقلاب از دستاوردهای انقلاب در حوزه آموزش و پرورش است.

 

قبل از انقلاب 3 هزار مشترک برق در بیجار وجود داشت

فرماندار بیجار با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچکدام از روستاهای شهرستان بیجار از نعمت برق برخوردار نبودند، گفت: در سال 57 ، سه هزار و 117 مشترک برق در بیجار داشتیم که در حال حاضر این میزان به 41 هزار مشترک رسیده است.

 

وی در خصوص شبکه توزیع برق شهرستان بیجار در قبل و بعد از انقلاب ، بیان داشت: در حال حاضر 1380 کیلومتر شبکه توزیع برق در شهرستان داریم که این میزان در قبل از انقلاب 9 کیلومتر بوده است.

 

بیجار مقام اول تولید گندم در کشور را به دست آورد

این مقام مسئوول ادامه داد: احداث 64 واحد مرغداری گوشتی، دو واحد تخم گذاری، 50 واحد دامی سنگین، 3 واحد دامی سبک و 93 واحد نیمه صنعتی سنگین و 315 واحد نیمه صنعتی سبک از خدمات جهاد کشاورزی از زمان تاسیس تا کنون در شهرستان بیجار است.

 

وی اعلام کرد : صدور مجوز برای 11 هزار کندوی مدرن و 45 واحد پرورش ماهی از دیگر اقدامات جهاد کشاورزی در شهرستان بیجار است.

 

ورمقانی از اجرای ۵۰۰ مورد آبیاری تحت فشار در ۲ هزار هکتار از اراضی شهرستان بیجار از محل کمک های بلاعوض در طول چهار دهه گذشته خبر داد.

 

وی با بیان اینکه ۱۵۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان بیجار زیر کشت گندم قرار دارد ، اظهار داشت: شهرستان بیجار در سال زراعی گذشته با تولید ۲۶۲ هزار تن گندم برای اولین بار رتبه اول کشور را به دست آورد. 

 

توجه جدی به ورزش جوانان در بعد از انقلاب در بیجار 

فرماندار بیجار با تاکید بر اینکه قبل از انقلاب یک زمین خاکی فوتبال ، یک زورخانه و سالن آزادی تنها امکانات ورزشی شهرستان برای جوانان بود ، گفت : احداث پیست اسکی ، زمین چمن ، دو استخر ، پنج باب سالن ورزشی چند منظوره در شهر بیجار و ۳۰ سالن ورزشی توسط سپاه در شهرهای شهرستان از دستاوردهای انقلاب در حوزه ورزش جوانان بیجار است.


 

قبل از انقلاب تنها ۶۰ آثار باستانی بیحار ثبت شده بود 

ورمقانی در ادامه سخنان خود با اشاره به خدمات حوزه گردشگری و میراث فرهنگی در شهرستان بیجار گفت : قبل از انقلاب تنها ۶۰ اثر باستانی در این شهرستان ثبت شده بود و با پیروزی انقلاب و بها دادن به این حوزه تعداد ۱۵۰ اثر جدید ثبت شد.


وی تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب هیچگونه آثار مرمت شده در بیجار وجود نداشت، در حالیکه بعد از پیروزی انقلاب تعداد ۲۰ اثر باستانی در شهرستان بیجار مرمت شد.

 

به گفته ورمقانی : احداث یک هتل و دو مجتمع بین راهی از دیگر دستاوردهای حوزه گردشگری در بیجار است .

 

ایجاد ۴۲ کانون فرهنگی مساجد در روستاها از دستاوردهای انقلاب در بیجار است

فرماندار شهرستان بیجار با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی موجب هویت بخشی هنرمندان شد ، بیان داشت: احداث مجتمع فرهنگی هنری امیرنظام گروسی از دستاوردهای انقلاب در حوزه هنری شهرستان بیجار بعد از انقلاب است .

 

وی از ثبت هفت انجمن فرهنگی و هنری در چند سال اخیر در شهرستان بیجار خبر داد.

 

ورمقانی خاطر نشان کرد: ایجاد ۴۲ کانون فرهنگی مساجد در روستاهای بیجار از دیگر اقدامات فرهنگ و ارشاد اسلامی بیجار در بعد از انقلاب است.

 

۷۸ درصد روستاهای بیجار گاز رسانی شده است 

فرماندار شهرستان بیجار با بیان اینکه قبل از توسعه همه جانبه در این شهرستان در بعد از انقلاب به خوبی قابل مشاهده است، گفت : بعد از پیروزی انقلاب ۹۹.۹ درصد مردم شهر بیجار از نعمت گاز کشی برخوردار شدند. 

 

وی از گاز رسانی به ۷۸ درصد روستاهای بیجار در بعد از انقلاب خبر داد و بیان داشت: ۱۸ هزار و ۶۲۰ انشعاب گاز در کل شهرستان داریم

 

افتتاح ۷۴ پروژه همزمان با دهه فجر در شهرستان بیجار 

فرماندار بیجار از افتتاح 74 پروژه با اعتبار بالغ بر 31 میلیارد تومان در دهه مبارک فجر در بیجار خبر داد.

 

وی عنوان کرد: از این تعداد پروژه 29 میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دولتی و ۱.۵ میلیارد تومان پروژه‌های بخش خصوصی است.

 

ورمقانی بر حضور پر شور مردم در جشن های ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

دستاوردهای انقلاببیجارفرماندار بیجاردهه فجر

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ