پنجشنبه 18 بهمن 1397 / 08:59|کد خبر : 2787|گروه : اجتماعی

بیجار بام ایران گزارش می دهد؛

طلوع فجرعزت و پایداری در بام ایران/سروی که چهل ساله شد

طلوع فجرعزت و پایداری در بام ایران/سروی که چهل ساله شد

ماه بهمن تکرار خاطرات ملتی است که با اتحاد و همدلی سرنوشت کشورشان را رقم زدند و مشتی شدند برای مبارزه با ضد ارزش ها و امروز این انقلاب به عزت و افتخار بزرگی رسیده است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، ماه بهمن که از راه می رسد شور و شوق روز های انقلاب هم به اوج خود می رسد ،بهمن یاد آور اتحاد مردمی است که همه با هم مشتی بزرگ شدند بر دهان دشمنان و توانستند یک انقلاب را بسازند. خاطرات روز های بهمن هیچ گاه قدیمی نمی شود و هنوز هم مردم به یاد دارند که چگونه با رهبری معمار کبیرانقلاب اسلامی امام خمینی (ره) توانستند سروی را بکارند که امروز این سرو به درخت تنومند چهل ساله ای تبدیل شده است.

 

مردم بیجار گروس، همواره در وقایع مهم کشور از جمله پیروزی انقلاب همواره پیشگام و پیشرو بوده اند و همیشه حماسه ساز شده اند و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی غرور آفرین و روزهای حماسه آفرین فجر انقلاب مردم دیار گروس هم پا با مردم ایران شادمان از برگزاری جشن های چهل ساله انقلاب هستند.

 

مردم همیشه در صحنه بام ایران هم گام با تمام مردم ایران اسلامی با حضور در برنامه های چهلمین سال شکوهمند انقلاب اسلامی تجدید بیعت دوباره ای با آرمان های انقلاب اسلامی می کنند و نشان می دهند هنوز هم پا در رکاب این انقلاب هستند و برای عزت این انقلاب و حفاظت از دستاوردهای سترگ انقلاب اسلامی لحظه‌ای از پای نخواهند نشست.

 

 

اولین شعار مرگ بر شاه در سال ۵۷درمسجد جامع بیجار به گوش رسید

ابوالقاسم معمار یکی از مبارزین انقلابی شهرستان بیجار  است که نامش برای مردم دیار گروس همواره آشنا بوده ، فردی که همپای دوستانش در آن زمان با پخش و تکثیر اعلامیه های امام (ره) و هدایت راهپیمایی ها علیه شاه نقش موثری داشت.

 

حاج ابوالقاسم معمار یکی از متنفذین بیجار است که در سال ۵۶ بعلت ترس رژیم از فعالیت های سیاسی وی را به لارستان استان فارس تبعید کردند.

 

مبارز انقلابی دیار گروس به فضای سیاسی شهرستان بیجار در زمان طاغوت اشاره کرد و بیان داشت: دوران پهلوی ،دوران خفقان و ستمگری و ظلم و چپاول و دوران بسیار سختی برای مردم ایران بود و کوچکترین ساز مخالف به شدت سرکوب می شد به گونه ای که فضای به وجود آمده بود که افراد خانواده هم به یکدیگر اعتماد نداشتند و از ترس اینکه مبادا کسی مامور مخفی در آنها باشد از گفتن حقیقت چشم پوشی می کرد.

 

معمار ادامه داد:اوج فعالیت های انقلابی در شهرستان بیجار از سال ۴۷ در بیجار شروع شد و روحانی مبارز حجت الاسلام شیخ حسینعلی رحمانی که دو دوره نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی و یک دوره عضو خبرگان رهبری بود آغاز کننده فعالیت های سیاسی در شهرستان بیجار درهمان سال بود.

 

مبارز انقلابی دیار گروس در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش های صورت گرفته در پخش اعلامیه در سطح شهر اشاره کرد و اظهار داشت: اولین شعار مرگ بر شاه در سال ۵۷ به طور واضح درمسجد جامع بیجار گفته شد که لرزه ای بر اندام نیروهای شهربانی انداخت.

 

وی همچنین به امکانات شهرستان بیجار در زمان طاغوت اشاره و عنوان کرد: امکانات بسیار محدود بود تا ساعت ۱۲ شب برق داشتیم ، نیروهای شهربانی برای روشن نگه داشتن بازار از فانوس استفاده می کردند ، تعداد خیلی محدودی از مردم در منزل برق داشتند ، یک منبع آب کوچک در روی کوه نقاره کوب قرار داشت آب شهر را تامین می کرد که آن هم همه منازل لوله کشی منازل نداشتند و از طریق حفر چاه در حیاط یا ۲۵ رشته قناتی که در شهر وجود داشت آب شرب تهیه می کردند.

 

تنها یک درمانگاه که آنهم توسط دکترهای آلمانی و بنگلادشی اداره می شد در شهر بیجار وجود داشت و تعدای از خانواده های متمکن تلفن هندلی داشتند و در کل امکانات بسیار ضعیف بود اما امروز به مدد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت امکانات در شهر بیجار هستیم.

 

 

اجرای ۱۸۲ویژه برنامه دهه فجر در بیجار

فرمانده سپاه شهرستان بیجار نیز در گفتگو با خبر نگار مهر ، از اجرای ۱۸۲ ویژه برنامه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این شهرستان خبر داد.

 

سعید شعبانی ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت:چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران یک رویداد بزرگ است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

اجرای ۲۲ برنامه شاخص همزمان با دهه فجر در بیجار وی همچنین از برگزاری ۱۸۲ برنامه همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در سطح پایگاه ها، حوزه های مقاومت و اقشار مختلف بسیجیان خبر داد و بیان داشت : از این تعداد ۲۲ برنامه به عنوان برنامه شاخص برگزار خواهد شد.

 

وی اعلام کرد: برگزاری یادواره شهدا، سرکشی از خانواده معظم شهدا، برگزاری مسابقات ورزشی و بومی محلی از برنامه های

 

شعبانی از افتتاح پروژه های محرومیت زدایی با حضور مسئولان استانی همزمان با دهه فجر در شهرستان بیجار خبر داد و اظهار داشت: در راستای محرومیت زدایی با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) ساخت ۵۰ واحد مسکونی محرومین در روستاهای بیجار آغاز شد.

 

وی ادامه داد: با پیگیری های بعمل آمده تعداد ساخت خانه محرومین از ۵۰ واحد به ۷۲ واحد افزایش یافته و امیدواریم تا سال ۹۸ بتوانیم ۱۰۰ خانه محرومین بسازیم . فرمانده سپاه بیجار گفت : برگزاری ایستگاه سلامت ، اعزام اکیپ های پزشکی رایگان ،برگزاری جلسات روشنگری و کلاس های آموزشی سبک زندگی و اعزام کاروان راهیان نور در تاریخ ۲۳ بهمن ماه از دیگر برنامه های مهم سپاه بیجار همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در این شهرستان است.

 

 

افتتاح ۷۴ پروژه در دهه فجر ۹۷

فرماندار شهرستان بیجار نیز در گفتگو با خبرنگار مهر ،با اشاره به دستاوردهای انقلاب در بخش های مختلف از افتتاح ۷۴ پروژه همزمان با دهه فجر امسال با اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیارد ریال خبر داد.

 

وی عنوان کرد: از این تعداد پروژه ۲۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دولتی و ۱.۵ میلیارد تومان پروژه‌های بخش خصوصی است.

 

علی اکبر ورمقانی به محرومیت های شهرستان بیجار در زمان طاغوت اشاره کرد و افزود: محرومیت در قبل از انقلاب اسلامی در شهرستان بیجار موج می زد و با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ شاهد رشد و پیشرفت در تمامی زمینه ها در این شهرستان هستیم.

 

وی گفت: در سال ۵۷ میزان آسفالت راه های بین شهری ۱۰۲ کیلومتر بود که در سال ۹۷ به ۳۰۸ کیلومتر رسیده است .

 

فرماندار بیجار با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچکدام از روستاهای شهرستان بیجار از نعمت برق برخوردار نبودند، گفت: در سال ۵۷ ، سه هزار و ۱۱۷ مشترک برق در بیجار داشتیم که در حال حاضر این میزان به ۴۱ هزار مشترک رسیده است.

 

وی با اشاره به  توجه ویژه انقلاب اسلامی ایران به حوزه ورزش گفت: قبل از انقلاب یک زمین خاکی فوتبال ، یک زورخانه و سالن آزادی تنها امکانات ورزشی شهرستان برای جوانان بود اما اکنون به برکت انقلاب اسلامی احداث پیست اسکی ، زمین چمن ، دو استخر ، پنج باب سالن ورزشی چند منظوره در شهر بیجار و ۳۰ سالن ورزشی توسط سپاه در شهرهای شهرستان از دستاوردهای انقلاب در حوزه ورزش جوانان بیجار است.

 

ورمقانی در خصوص وضعیت تحصیلی شهرستان بیجار در قبل از انقلاب گفت: قبل از سال ۵۷ ،۴۵ مدرسه در شهرستان بیجار دایر بود که با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ تعداد این مدارس به ۲۲۳ مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی رسیده است.

 

 

اجرای۱۰۰ ویژه برنامه قرآنی و فرهنگی در بیجار

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار از برگزاری ۱۰۰ ویژه برنامه قرآنی و فرهنگی همزمان با دهه فجر در این شهرستان خبر داد.

 

حجت الاسلام حسن رهبر  به اهمیت اجرای برنامه های دهه فجر اشاره کرد و افزود:ایام الله دهه فجر بهترین فرصت است که با اجرای برنامه های مناسب و جذاب، نسل جوان را با آرمان های انقلاب اسلامی آشنا کنیم تا بدانند که چرا انقلاب صورت پذیرفت و لازمه حفظ و تداوم آن چیست.

 

حجت‌الاسلام رهبر اضافه کرد: این برنامه ها شامل سخنرانی در مساجد، محافل انس با قرآن کریم، گفتمان های دینی انقلاب و جوانان و همچنین کار گاه های آموزشی است

 

. وی ادامه داد:همچنین ۱۰ ویژه برنامه به صورت محوری هرشب در یکی از مساجد سطح شهرستان و با حضور پرشور مردم و مسئولین برگزار خواهد شد.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار همچنین از اعزام ۲۵۰ نفر روز مبلغ همزمان با دهه مبارک فجر به نقاط مختلف شهرستان خبر داد و گفت:۲۵۰ نفر روز مبلغ و ۵۰ مبلغه همزمان با دهه مبارک فجر در نقاط مختلف شهرستان حضور خواهند داشت و برنامه های این ایام به نحو احسن اجرا خواهد شد.

 

اکنون که انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به چهلمین سال پیروزی خود رسیده است و امروز ما وظیفه داریم تا با حضور گسترده خود در برنامه های دهه فجر به دشمنان نشان دهیم که پشتیبان اسلام و انقلاب هستیم و از آرمان های انقلاب دفاع می کنیم.

انتهای پیام/برچسب ها :

دهه فجربیجارسالروز پیروزی انقلاب اسلامی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ