دوشنبه 13 اسفند 1397 / 12:20|کد خبر : 2831|گروه : اجتماعی

بیجار بام ایران گزارش می دهد؛

زخم عمیق گرانی رسیدن نوروز را به کام مردم تلخ کرده است/ عید بدون آجیل برگزار می کنیم

زخم عمیق گرانی رسیدن نوروز را به کام مردم تلخ کرده است/ عید بدون آجیل برگزار می کنیم

با توجه به آشفته بازار شب عید و گرانی آجیل و خشکبار تعداد زیادی از مردم بیجار و روستاهای اطراف تصمیم بر برپایی عید بدون آجیل گرفته اند.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، روزهای آخر سال 96 یکی از پس دیگری در حال گذر است و مردم در تکاپو و جنب و جوش خرید سال نو هستند اما در این میان برخی اقلام و اجناس بر مدار گرانی می‌چرخد و مردم در حسرت خرید تنها بر اجناس نظاره می‌کنند و خبری از خرید کردن نیست.

 

این روزها هر شهروندی که قصد خرید دارد و می خواهد کل بازار را بگرد باید جیبی پر از پول داشته باشد یا کارتی با اعدادی پر از صفر در جلویش که بتواند حداقل میزان کمی از مایحتاج شب عید خود را تامین کند، وگرنه باید فقط با نگاه به قیمت های نجومی و حسرت یک خرید برای رسیدن سال نو بازار را طی کند و دست خالی به منزل برگردد.

 

در روزهای پایانی سال در این آشقته بازار شب عید زخم های عمیق گرانی چرکین تر شده و موجب نارضایتی مردم در آستانه شب عید شده است.
 

 

گرانی آجیل و خشکبار ، افزایش سرسام آور مرغ و گوشت، گرانی میوه و سبزیجات ، نایاب شدن کالاهای اساسی در بازار همه دست به دست هم داده اند تا عید را به کام مردم تلخ و تلخ تر کنند.

 

شاید با نگاهی به میزان ازدحام جمعیت در بازار و پیاده روها این فکر در ذهن هر بیننده ای تداعی میشود که عجب بازار شلوغی و همه مشغول خرید هستند در حالیکه اینطور نیست و تعداد زیادی از شهروندان این روزها فقط برای تماشا بیرون می آیند نه خرید کردن.

 

 

یکی از شهروندان بیجاری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: جنب و جوش حاکم در فضای بازار نویدبخش آمدن عید نوروز و خرید شب عید است که متاسفانه گرانی اجناس کام اکثر مردم به ویژه قشر متوسط و کم درآمد را تلخ کرده است.

 

وی افزود: تورم و گرانی زندگی همه را دار مشکل کرده است و این چیزی نیست که آن را مخفی کنیم و همه از حال روز همه خبر داریم ، به حدی قیمت آجیل و خشکبار بالا رفته که باید مانند گذشته های دور دوباره سفره های ساده نوروزی را برپا کنیم.

 

موسوی یکی دیگر از شهروندان بیجاری گفت: در آستانه فرا رسیدن سال نو و افزایش تقاضا ها مسئولان باید تمهیداتی برای کنترل بازار و مبارزه با گرانی فروشیر و کم فروشی داشته باشند ، اما متاسفانه آنچه در کف بازار شاهد آن هستیم افزایش نجومی کالاهای اساسی مردم است.

 

وی تصریح کرد: آنچه این روزها شاهد هستیم هزینه های گزاف و قیمت های متفاوت در بازار میوه، آجیل و شیرینی فروشی بوده که شیرینی این شب را به کام خانواده ها تلخ کرده است.

 

 

یکی از بانوان بیجاری که از آجیل فروشی بیرون می آمد با اظهار نارضایتی فراوان از وضعیت نابسامان بازار شب عید ، اظهار داشت: معلوم است وقتی فلان مدیر 15 میلیون در ماه حقوق می گیرد هیچوقت به فکر من معلم که ماهی یک میلیون 700 هزار تومان حقوق می گیرد نیست ، سال گذشته همین موقع قیمت یک کیلو پسته شور 70 هزار تومان بود در حالیکه همین فروشنده همان پسته را کیلوی 150 هزار تومان می فروشد.

 

وی ادامه داد: با این وضعیت سرسام آور خیلی راحت می توانیم از خرید آجیل شب عید بگذریمو می توانیم با برپایی سفره های ساده نوروزی این ایام را هم سپری کنیم ، اما مسئولان را به خدای متعال قسم می دهیم فکری به حال کالاهای اساسی سبد خانوارها از جمله مرغ ، گوشت و حبوبات و میوه باشند .

 

رحیمی زاده یکی دیگر از شهروندان بیجاری خاطر نشان کرد: تمامی اعضای فامیل با هم متحد شده ایم که امسال عید بدون آجیل داشته باشیم و آنچه مهم است دید و بازدیدها و صله رحم است نه خوردن آجیل و تنقلاب گران قیمت.

 

یکی دیگر از جوانان بیجاری با اظهار نارضایتی از عملکرد مسئولان گفت: 40 سال از انقلاب گذشت ، مردم تمامی سختی ها را تحمل کردند ، همه جوره پای انقلاب و آرمان های آن ایستادند ، اما این وضعیت گرانی که ترمز زندگی مردم را بریده و به چه کنم چه کم انداخته جواب این همه ایثار و از خودگذشتگی مردم نیست .

 

 

یکی دیگر از بانوان بیجاری که در اریکه گروس مشغول نگاه کردن به ویترین مغازه ها بود ، بیان داشت: حکایت افرادی که مثل من قدرت و توان خرید آنها پایین است در این آشفته بازار قیمت‌ها فقط نگاه کردن به اجناس و افسوس خوردن و شرمندگی پیش فرزندانم است.

 

آری گرانی و افزایش سرسام آور قیمت ها ، نبود برخی کالاهای اساسی در بازار ، مشکلات روزهای پایانی سال 97 است که نیازمند تدبیر ویژه مسئولان است و بهتر است برای کنترل بیشتر بر بازار از خواب خرگوشی بیدار شده و تکانی به خود بدهند و در این دو هفته پایانی سال به فکر معیشت مردم باشند.

 

 

انتهای پیام/برچسب ها :

گرانیشب عیدعید بدون آجیلنبود نظارت در بازارنارضایتی مردمبیجار

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ