یکشنبه 25 فروردین 1398 / 08:51|کد خبر : 2891|گروه : اجتماعی

مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بیجار اعلام کرد:

566 کیلو گرم مواد غذایی فاسد در بیجار معدوم شد

566 کیلو گرم مواد غذایی فاسد در بیجار معدوم شد

مسئول بهداشت محیط با اشاره به اینکه ۱۴۳۴ بازدید ونظارت بهداشتی در ایام عید صورت گرفته است گفت: در جریان بازدید از مراکز واماکن عمومی تهیه غذا ۵۶۶ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در این شهرستان کشف ومعدوم شد

علی دانشور در گفتگو در گفتگو با خبرنگار بیجار بام ایران،با اشاره به تشدید نظارت در ایام نوروز گفت: طرح نظارت برسلامت مردم از ۲۰ اسفند لغایت ۲۰ فروردین بوده است، که در این مدت ۱۹ نفر در قالب ۷۴ اکیپ مشغول به خدمت رسانی بودند.

 

وی تعداد بازدیدها، از اماکن عمومی و بین راهی را یک هزار و 434  مورد اعلام و عنوان کرد: تعداد اخطاریه های صادره ناشی از تخلف بهداشتی بحرانی وغیر بحرانی ۲۳ مورد بوده که ۱۷ واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی شده اند اما هیچ واحدی تعطیل و پلمپ نشده است.

 

مسئول بهداشت محیط با بیان اینکه ۴۷ بازدید از اغذیه ها، قنادی و نانوایی ها صورت گرفته است گفت: در جریان بازدیدها؛ ۱۱۱۱ مورد پرتابل سنجی با دستگاه انجام شده است.

 

وی از معدوم سازی ۵۶۶کیلوگرم مواد غذایی فاسد خبر داد و گفت: در جریان ۱۴۳۴ بازدید از مراکز واماکن عمومی تهیه غذا ۵۶۶ کیلگرم مواد غذایی فاسد کشف ومعدوم شد.

 

دانشور با بیان اینکه از ابتدا تا به انتهای طرح ۱۲۷ کارت بهداشت صادر شده است، گفت: ۱۵ مورد گشت مشترک و ۸ جلسه برون سازمانی با سایر ادارات انجام شده است.

 

مسئول بهداشت محیط بیجار، با بیان اینکه ۲۰۰ بازدید از سامانه آبرسانی صورت گرفته است گفت:در قالب طرح سلامت نوروزی۲۳۰ نمونه برداری آب و  ۳۲۶۵ کلرسنجی در سطح شهر وروستا انجام شده است و نمونه برداری از آب استخرهای سطح شهر وروستا در این مدت ۲۴ مورد بوده است.

 

دانشور اضافه کرد: حجم کاری انجام شده در این دوره زمانی توسط بازرسان بهداشت محیط ۲۷۸۵ نفر ساعت است.

 

وی در پایان عنوان کرد: از ابتدای طرح تا انتهای  طرح ۲۳ مورد شکایت در سامانه ۱۹۰ درج شده است که تمام این ۲۳ مورد بررسی و پیگیری شده است.

 

انتهای پیام/

 برچسب ها :

معدوم سازیمواد غذایی فاسدشبکه بهداشت و درمان بیجارتشدید نظارت ها

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ