دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 / 10:08|کد خبر : 2923|گروه : اجتماعی

رئیس شرکت گاز شهرستان بیجار

25 روستا بیجار در سال ۹۸ گاز رسانی خواهند شد

25 روستا  بیجار در سال ۹۸ گاز رسانی خواهند شد

رئیس شرکت گاز بیجار از گازرسانی به 25 روستای شهرستان بیجار در سال 98 خبر داد.

حامد روحی امروز در گفت و گو با  خبرنگار بیجار بام ایران ، با اشاره به اینکه در شهرستان بیجار ۲۹ هزار و ۹۶۰ اشتراک وجود دارد گفت: این تعداد شامل اشتراک های خانگی، تجاری ، صنعتی ، تولیدی، مرغداری ، دامداری،  و... است که تمامی این گازرسانی ها در قالب بهره برداری از ۵۵ ایستگاه تقلیل فشار و اندازه گیری ، شبکه ها و تاسیسات گاز در حال فعالیت است .

 

وی با بیان اینکه ۹۵ کیلومتر شبکه ،کار گاز رسانی در شهرستان بیجار را انجام می دهند گفت: در این مقدار شبکه گازرسانی ۱۱۰۰ شیر شبکه وجود دارد که همواره نیازمند تعمیرات و کنترل هستند .

 

رئیس شرکت گاز شهرستان بیجار تصریح کرد: تداوم استمرار جریان گاز همواره در شهرستان بیجار برقرار بوده است و خوشبختانه در سال ۹۷ هیچ نوع قطع گاز به صورت اضطراری و اتفاقی را نداشته ایم .

 

روحی با ذکر اینکه ۹۰ نفر پرسنل در سطح شهر و روستا مشغول خدمات رسانی هستند ، ادامه داد: این خدمات شامل تعمیرات شبکه، تعمیرات ایستگاه های تقویت فشار، خدمات امور مشتریکن ، بازدید و سرکشی از ایستگاه های تقلیل فشار، کنتور خوانی، امداد گازرسانی، گازبانان روستاها  و... هستند .

 

وی با تأکید بر اینکه با آغاز سال جاری 25 روستا در دست اقدام برای گازرسانی است ، خاطرنشان کرد: پیمانکار برای گازرسانی به 25 روستا انتخاب شده است و در مرحله تجهیز کارگاه هستند که به زودی عملیات اجرایی  آنها آغاز می شود و در صورت تامین اعتبار و نبود معارض تا پایان سال گازرسانی به این 25 روستا انجام می شود .

 

روحی ادامه داد: با گازرسانی به این 25 روستا در سال جاری بیش از 1200 خانوار روستایی از گاز طبیعی بهره مند می شوند و در حال حاضر ۱۴۳ روستا و ۵ شهر، شهرستان بیجار از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند .

 

وی یادآور شد: شهرستان بیجار شامل ۲۳۵ روستا دارای سکنه است که از این تعداد فقط ۱۹۳ روستای بالای 20 خانوار  قابلیت گازرسانی دارند و در مرحله اول در دست اقدام می باشند که با احتساب گاز رسانی به 25 روستا در سال جاری فقط 25 روستای شهرستان که قابلیت گازرسانی دارند بدون گاز می ماند که تامین بودجه و گازرسانی به آنها در دست اقدام می باشد.

 

رئیس شرکت گاز شهرستان بیجار تصریح کرد: گازرسانی به واحد های تولیدی و صنعتی در قالب مصوبه شورای اقتصاد به منظور جایگزین کردن گاز به جای سوخت های موجود با پرداخت یارانه و در بسیاری از موارد بصورت رایگان در حال انجام می باشد که در دو سال گذشته حدود ۴۰ واحد صنعتی به صورت رایگان گازرسانی شده است.

 

وی در پایان گفت: مجموعا در سال ۹۶ و ۹۷ قریب به 70 میلیارد ریال برای گازرسانی به روستا ها و واحد های صنعتی و تولیدی از منابع داخلی شرکت ملی گاز در شهرستان بیجار هزینه شده است .

 

انتهای پیام/برچسب ها :

گازرسانیبیجارروستاهای بیجاربیجار بام ایران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ