سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 / 09:39|کد خبر : 2924|گروه : اجتماعی

بیجار بام ایران گزارش می دهد؛

قصابان بیجاری کاهش قیمت گوشت را تحمل نکردند/ خودداری از کشتار و عرضه گوشت قرمز در چند روز اخیر توسط قصابان بیجاری

قصابان بیجاری کاهش قیمت گوشت را تحمل نکردند/ خودداری از کشتار و عرضه گوشت قرمز در چند روز اخیر توسط قصابان بیجاری

قصابان بیجاری کاهش قیمت گوشت قرمز را تحمل نکردند و برای رساندن صدای اعتراض خود به گوش مسئولان در چند روز اخیر هیچ کشتار و عرضه گوشتی توسط قصابان این شهر انجام نشده است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، اواخر سال گذشته بعلت قاچاق دام سبک و سنگین شاهد افزایش قیمت گوشت قرمز تا کیلوئی 120 هزار تومان بودیم که موجب ایجاد موجی از نگرانی در بین مردم شد.

 

اقدامات موثر دولت در کنترل و نظارت در افزایش تولید دام، جلوگیری از قاچاق و واردات دام زنده موجب شد از اواخر فروردین ماه امسال قیمت فروش هر راس دام سبک و سنگین در میادین رسمی عرضه دام به ازای هر کیلوگرم بیش از 200 تا 250 هزار ریال کاهش پیدا کند.

 

شهرستان بیجار یکی از مهترین شهرهای کشور جهت خرید و فروش دام است که در چند وقت قبل شاهد افزایش قاچاق دام به مرزهای غربی از این مسیر بود.

 

اداره صنعت ، معدن و تجارت بیجار در چند روز اخیر برای کنترل بازار گوشت اقدام به فروش گوشت با قیمت مصوب هر کیلو 750 هزار ریال نموده که موجب اعتراض قصابان شهرستان بیجار شدد و در چند روز گذشته این صنف به نشانه اعتراض به تصمیم اداره صنعت تجارت معدن از کشتار روز و عرضه گوشت قرمز خودداری کرده اند.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بیجار در گفتگو با خبرنگار ما از اقدام قصابی های بیجار انتقاد کرد و اظهار داشت: طی چند ماه گذشته با افزایش قیمت دام زنده در میادین عرضه دام، قیمت عرضه گوشت قرمز در کشور بیش از 600 هزار ریال در هر کیلوگرم افزایش یافته بود.

 

وی افزود: با توجه به کاهش قیمت دام زنده در میدان دام شهرستان، قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت قرمز حدود 15 هزار تومان کاهش یافت که این کاهش با اعتراض صنف قصابی ها مواجه شد.

 

میرآقائی با بیان اینکه با مدیریت دولت در جلوگیری از قاچاق دام و افزایش تولید، موجب افزایش عرضه دام زنده در شهرستان شده است ، گفت:  با توجه به افزایش عرضه و به تناسب نرخ فروش هر رأس دام سبک به بیش از 350 هزار ریال کاهش یافت.

 

به گفته این مسئول این طرح تا کاهش نرخ گوشت قرمز در شهرستان ادامه دارد و امیدواریم این صنف هم باید برای رفاه حال مردم نسبت به کاهش نرخ و عرضه گوشت اقدام کنند.

 

عرضه گوشت کمتر از 90 هزار ریال موجب ضرر ما می شود
بشر الله کرمی یکی از قصابان شهر بیجار در این خصوص گفت: در ست است قیمت دام زنده کاهش پیدا کرده اما با توجه به ضایعاتی که وجود دارد عرضه گوشت کمتر از قیمت 90 هزار ریال موجب ضرر در کار ما می شود.

 

وی با بیان اینکه نبود صنف قصابان یکی از مشکلاتی است که ما با آن مواجه هستیم ، اظهار داشت: گوشت مورد نیاز شهر حدود 25 راس گوسفند و هشت راس گاو و گوساله در روز است و نمی توان با کشتار تنها کمتر از این اقدام به تنظیم قیمت بازار و تامین گوشت مورد نیاز مردم کرد.

 

لازم به ذکر است : حدود 15 قصابی در شهر بیجار وظیفه تامین گوشت و سایر فراورده ای گوشتی مردم را بعهده دارند  که عرضه گوشت با قیمت مصوب 750 هزار ریالی از سوی اداره صنعت تجارت و معدن موجب نگرانی آنها شده و از روز شنبه هفته جاری جاری تاکنون از کشتار دام و عرضه فرآورده های گوشتی خودداری کرده و خواستار توجه مسئولان به مطالبات خود یعنی موافقت با افزایش 150 هزار ریالی قیمت هر کیلوگرم گوشت هستند.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

قصاباناعتراض قصابان بیجاریکاهش قیمت گوشت قرمزبیجارگوشت قرمز

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ