دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 / 09:08|کد خبر : 2932|گروه : سیاسی

در اولین جلسه شورای ادارای بیجار در سال 98 مطرح شد؛

کارشناس های استانی اجازه نمی دهند کار انجام شود/ برخی پروژه های بیجار به جوک تبدیل شده است/ بیجار محروم ترین شهر استان کردستان است

کارشناس های استانی اجازه نمی دهند کار انجام شود/ برخی پروژه های بیجار به جوک تبدیل شده است/ بیجار محروم ترین شهر استان کردستان است

اولین جلسه شورای اداری شهرستان بیجار با حضور 26 مدیر کل شامگاه گذشته با دستور کار بررسی مشکلات شهرستان بیجار در سالن اجتماعات دانشکده علوم پایه بیجار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، علی اکبر ورمقانی در ابتدای جلسه ضمن خوش آمد گویی به مسئولان و بیان اینکه امیدواریم برگزاری این جلسه موجب باز گشایی گره ای از مشکلات بیجار شود اظهار داشت: قبل از اینکه فرماندار شوم، باور نمیکردم بیجار محروم ترین شهرستان کردستان باشد اما الان به این واقعیت پی برده ام.

 

وی افزود: ما در بیجار ۳۰۰ هزار هتکار زمین کشاورزی داریم اما فقط ۸۰۰۰ هکتار آن آبی است و از مدیرکل محترم امور آب خواهشمندیم که برای شهرستان بیجار به عنوان قطب اول تولید گندم و کشاورزی به صورت ویژه اقدام کنند.

 

راه اندازی موزه فرش در دستور کار اداره میراث فرهنگی قرار بگیرد

فرماندار بیجار با اشاره به موقعیت گردشگری بیجار ، اعلام کرد: ما غارها و منطقه گردشگری و روستاهای بکر و کمیابی در بیجار داریم و انتظار داریم میراث فرهنگی در این راستا اقدام کند.

 

ورمقانی با تاکید بر اینکه فرش بیجار به فرش آهنین شهرت دارد ، موزه فرش از دیگر مطالبات ما و مردم این دیار است که باید در بیجار اجرا شود.

 

کم کاری ادارات برای ارائه برنامه های سال رونق تولید ملی پذیرفتنی نیست

فرماندار بیجار در قسمت دیگری از سخنان خود گفت: راه و شهرسازی طبق قولی که داده است، باید پل چنگیز قلعه تا شهریور ماه اجرا شود و کنارگذر جنوب غربی بیجار افتتاح شود.

 

وی بیان داشت: متاسفانه تعدادی از همشهریان استاندار، با کمال بی انصافی در صدد تخریب استاندار هستند و اقدامات وی را زیر سوال میبرند.

 

ورمقانی با اشاره به وضعیت نامناسب جاده های بخش کرانی اعلام کرد: مدیر کل اداره راه و شهرسازی باید برای جاده های نامناسب و فرسوده بخش کرانی و شهر یاسوکند اقدام عاجل انجام شود، چون واقعا خطرات زیادی برای مردم دارد.

 

وی تصریح کرد: یک نامه برای ادارات فرستادیم که برنامه های خود را برای سال رونق تولید و عملی کردن این شعار ارائه دهند که متاسفانه فقط اداره جهادکشاورزی برنامه مناسبی ارائه کرده است.

 

برخی پروژه های عمرانی بیجار سریعا تعیین تکلیف شوند

فرماندار بیجار خطاب به مسئولان شهرستان بیجار گفت: ما دل یک روستایی رو بابت ساخت خانه در روستا و ماندن در آنجا نباید بیازاریم و باید برای دریافت وام هایشان و خسارت های ایجاد شده با بهترین وجه به آنها کمک کنیم

 

وی از مدیر کل های حاضر در سالن خواست شهرک صنعتی حسن آباد یاسوکند، دامداری توپ آغاج، گاوداری مغولی و جاده های پیرتاج و همدان باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف و بهسازی و ساخته شود.

 

 

 

 

 

چرا تعدادی به خاطر ایجاد کارخانه فولاد در بیجار باید به زندان بروند

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی سخنران دوم اولین جلسه شورای اداری شهرستان بیجار در سال 98 بود .

 

وی افزود: برای بیجار حدود ۳۱۰ هزار سند ولادت صادر شده که فقط ۸۹ هزار نفر آن باقی مانده و این نشان از محرومیت این شهرستان و مهاجرت مردم به خاطر این محرومیت است.

 

کریمی گفت: امیدواریم سفر رئیس جمهور به کردستان انجام شود و پروژه های بزرگی مانند پتروشیمی هم کلنگ زنی شود.

 

کریمی با بیان اینکه پروژه فولاد کردستان هم مانند پروژه جاده همدان تبدیل به یک جوک شده است ، اظهار داشت:  کاملا مشخص است که کدام شهرستان استحقاق وجود کارخانه فولاد را دارد و چرا نباید این قضیه مدیریت شود که تعدادی به خاطر این موضوع به زندان بروند.

 

وی با تاکید بر اینکه چرا باید به خاطر سیاسی بازی و بی تدبیری بعضی افراد، یک برادر شهید به زندان برود، از مسئولان اجرایی استان کردستان خواست بهتر است هرچه سریعتر قضیه فولاد تعیین تکلیف شود.

 

برای پروژه ماسی تن بیجار اینقدر به بانک سپه مراجعه کرده ام خودم خجالتی میکشم

نماینده مردم بیجار با بیان اینکه سال قبل ۱۸ روستا گازرسانی شد و امسال هم ان شاالله ۲۸ روستا گازرسانی خواهد شد، اعلام کرد: از مخابرات می خواهیم نسبت به رفع پوشش نامناسب آنتن دهی در برخی روستاها سریعا اقدام نماید.

 

وی با اشاره به پروژه ماسی تن که یکی از پروژه های طولانی مدت بیجار گفت: اینقدر به خاطر پروژه ماسی تن به بانک سپه مراجعه کردم و پیگیری کردم که هم خودم خجالت میکشم و هم بانک به ما مشکوک شده در همین جلسه از مدیریت این بانک خواهشمندیم مشکل این پروژه و تولیدی را یک بار برای همیشه حل کند.

 

چرا بودجه ای که ما برای بیجار گرفتیم را به شهر دیگری دادید

نماینده بیجار با اظهار گلایه از مدیر کل های حاضر در جلسه گفت: بعضا کارشناس های استانی اجازه نمی دهند کار انجام شود و همین مجتمع گاو شیری یکی از آن کارها و پروژه هاست.

 

کریمی گفت: چرا وقتی بودجه کوهستان پارک مصوب شده، میراث فرهنگی و گردشگری اقدامی نمیکند، چرا اماکن گردشگری و باستانی شهرستان مورد توجه قرار نمی گیرد که یکی از راه های درآمد پایدار در این شهرستان است.

 

وی تصریح کرد: چرا ارشاد اسلامی برای بیجار یک برنامه شاخص فرهنگی تعیین و اجرا نمیکند،چرا بودجه ای که ما برای بیجار گرفتیم را به شهر دیگری دادید؟؟

 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  چرا مدیران کارهای خود را انجام نمی دهند ، اعلام کرد: باید برای پیگیری یک موضوع، شخصا صد بار به ادارات زنگ بزنم یا مراجعه کنم.

 

علت پرداخت مالیات معادن بیجار در شهرهای دیگر چیست

کریمی در قسمت دیگری از سخنان خود گفت: مدیرکل محیط زیست، خانم رضایی باید در خصوص نظارت بر واحدهای آلاینده بیشتر دقت کنند چون بعضی واحدهای آلاینده، پول سازند و متاسفانه ساخت و پاخت صورت میگیرد.

 

به گفته این مسئول460  میلیون تومان تا کنون برای هیئت ها و برنامه های ورزشی از وزارت پول گرفته ایم و اقدامات خوبی هم در این راستا انجام انجام گرفته است.

 

وی با تاکید بر اینکه وجود معادن بیجار بهترین فرصت برای رفع مشکلات اقتصادی شهرستان است ، گفت: چرا کیمیا معادن و صبانور، مالیات هایشان را در شهرستان دیگری پرداخت میکنند و ورونده های مالیاتیشان در بیجار نیست؟

 

چرا باید مدیریت سد تالوار به عهده زنجان باشد

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان با تاکید بر اینکه ما از وزیر قول گرفته ایم که مدیدیت سئ تالوار به کردستان واگذار شود ، بیان داشت: این مافیا نیست که سد تالوار در خاک این شهرستان باشد و مردم برای رفع مشکلاتشان در حوزه این سد، به مدیریت این سد در زنجان مراجعه کنند؟

 

اگر مدعی انقلابی هستی به فکر اتمام پروژه های سفر مقام معظم رهبری باشید

کریمی با اظهار گلایه از عدم حضور رئیس دانشگاه پیام نور کردستان در این جلسه ، اعلام کرد: احمدی رئیس دانشگاه پیام نور کردستان گفته که با آقای شاهرودی جلسه دارم و به بیجار نیامده است، به او بگویید جنابعالی اگر مدعی انقلابی هستی ، از نماینده رهبر هزینه نکن و به جای آن پروژه آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور که جزء مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۸ هست را به اتمام برسان.

 

شهر یاسوکند با وجود معادن عظیم آهن از داشتن یک سالن اجتماعات محروم است

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: یاسوکند واقعا مظلوم است، چون آنجا معادن و سرمایه زیاد اما مردمش محرومند و نمونه آن عدم وجود یک سالن آمفی تئاتر مناسب برای این شهر است.

 

وی از اختصاص 300 میلیون تومان برای بازسازی سالن شهید فهمیده حسن آباد یاسوکند خبر داد.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

اولین جلسه شورای اداری بیجار در سال 98بررسی مشکلات شهرستان بیجارکارشکنی برخی مسئولان استانیپروژه

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ