سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 / 13:30|کد خبر : 2951|گروه : فرهنگی

فرمانده سپاه بیجار :

وظیفه اصلی دانشجوی انقلابی داشتن روحیه مطالبه گری است

وظیفه اصلی دانشجوی انقلابی داشتن روحیه مطالبه گری است

فرمانده سپاه بیجار بر تقویت روحیه مطالبه گری در بین دانشجویان اشاره کرد و بیان داشت: دانشجویان و نخبگان ما بعنوان زمینه ساز تمدن اسلامی تا زمانی که مطالبه ای نداشته باشند مسئولان در خواب هستند و کاری نمی کنند.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، سعید شعبانی ظهر امروز در نشست روشنگری سیاسی با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاه آزاد بیجار با اشاره به بیانیه دوم گام انقلاب که در آستانه چهل و یکمین بهار پیروزی انقلاب اسامی صادر شد ، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب آنچه که باید مورد توجه آحاد جامعه و مسئولان قرار بگیرد در بیانیه گام دوم انقلاب آورده است.

وی با بیان اینکه نقش رهبری بعنوان سکان دار انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست و بعنوان چراغ راه پیشرفت انقلاب اسلامی در تمامی حوزه ها است ، افزود: وجه تمایز انقلاب اسلامی با سایر انقلاب های کشورها داشتن رهبری مدبر و آگاه است که موجب پیروزی و عزت انقلاب اسلامی ایران شد.

فرمانده سپاه بیجار با تاکید بر اینکه نباید دستاوردهای کشور را در طول 40 سال گذشته نادیده بگیریم ، بیان داشت: بار اصلی بیانیه گام دوم انقلاب بر دوش جوانان و نخبگان و دانشجویان جامعه قرار دارد.

 

بیانیه گام دوم انقلاب بعد از وصیت نامه امام فرهنگ کامل و جامع است

به گفته شعبانی: بیانیه گام دوم انقلاب بعد از وصیت نامه سیاسی الهی حضرت امام خمینی (ره) یک فرهنگ کامل و جامع در تمامی حوزه ها است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم بیانیه گام دوم انقلاب اتصال انقلاب اسلامی ایران به انقلاب امام زمان (عج) است، تصریح کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده است باید انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز تشکیل تمدن بزرگ اسلامی در کل جهان باشد.

فرمانده سپاه بیجار ادامه داد: دشمنان ما در طول 40 ساله گذشته به دنبال القای ناامیدی در جامعه و از بین بردن اثربخشی ولایت فقیه برای از بین بردن پایه های انقلاب اسلامی ایران بودند.

شعبانی به نارضایتی رهبر معظم انقلاب از وضعیت نامناسب اقتصادی و معیشت مردم در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: متاسفانه برخی افراد کم کاری مسئولان و نبود برنامه مدون برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی را به حساب رهبری می گذارند که خطایی بسیار بزرگ است که باید از آن دوری کرد.

وی اذعان داشت: اگر امروز در حوزه های مختلف اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی و معیشتی دارای ناکارآمدی هستیم ناشی از بی توجهی برخی از مسئولان نسبت به آرمان های نظام و فاصله گرفتن از خط رهبری است.

 

فاصله گرفتن از رهبری موجب بروز ضررهای جبران ناپذیر می شود

فرمانده سپاه بیجار گفت: درست است برخی از مسئولان هنگام سخنرانی دم از ولایت و رهبری می زنند ، اما در عمل اینچنین نیست و مصداق بارز سخن ما وجود مشکلات فراوان اقتصادی در کشور است که علت اصلی آن فاصله گرفتن از رهنمودهای رهبری است.

شعبانی تاکید کرد: فاصله گرفتن از خط رهبری موجب گستاخ شدن دشمن می شود که اجازه هر تهدیدی را به خود می دهد که در نتیجه دود آن چشم مردم می رود.

وی ادامه داد: نتیجه حرکت در مسیر رهبری و استفاده از رهمنودهای آن پیشرفت انقلاب اسلامی در حوزه نظامی و دفاعی است که اجازه نمی دهد دشمنان خیال بد در حق ایران بکنند.

فرمانده سپاه بیجار با اشاره به موفقیت های انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف در طول 40 سال گذشته ، افزود: با شناخت از این دستاوردها ما می توانیم گام های محکم برای انجام دستورات رهبری در گام دوم انقلاب برداریم.

 

دانشجویان نقش اصلی در عملی کردن بیانیه گام دوم انقلاب را دارند

این مسئول به نقش دانشجویان و نخبگان در گام دوم انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: اتحاد و همدلی گروه های مختلف سیاسی در کشور موجب پیشرفت انقلاب و شکست دشمنان می شود.

فرمانده سپاه بیجار با تاکید بر اینکه هر چه شرایط امروز ما سخت باشد از هشت سال دفاع مقدس سخت تر نیست ، گفت: از پایه های مهم گام دوم انقلاب اسلامی فراهم کردن زمینه مناسب برای تمدن سازی بزرگ اسلامی در کل جهان است.

وی با بیان اینکه مردم بعنوان سرمایه های اجتماعی نقش موثری در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی دارند ، بیان داشت: مسئولان ما با حل کردن مشکلات معیشتی مردم باید قدردان سرمایه های اجتماعی کشور باشند که متاسفانه کم کاری می شود.

شعبانی بر تقویت روحیه مطالبه گری در بین دانشجویان اشاره کرد و بیان داشت: دانشجویان و نخبگان ما بعنوان زمینه ساز تمدن اسلامی تا زمانی که مطالبه ای نداشته باشند مسئولان کاری نمی کنند.

به گفته این مسئول : در گام دوم انقلاب جوان انقلابی باید در تراز انقلاب اسلامی باشد و حاکمیت وظیفه دارد با رفع مشکلات اقتصادی و تکیه بر توان داخلی در راستای پیشرفت و توسعه انقلاب اسلامی تلاش کند.

فرمانده سپاه بیجار گفت: جوانان  انقلابی ما نیز با تکیه بر بصیرت ، معرفت و مهارت باید در شکوفایی اقتصادی جامعه خود نقش آفرین باشد.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

بیانیه گام دوم انقلابدانشجوروحیه مطالبه گریتمدن اسلامی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ