چهارشنبه 12 تیر 1398 / 12:13|کد خبر : 3029|گروه : سیاسی

تحلیل سیاسی/

آمریکا بزرگترین کشور ناقض حقوق بشر در دنیا/ 12 تیرماه نمونه ای بزرگ از تراژدی انسانی

آمریکا بزرگترین کشور ناقض حقوق بشر در دنیا/ 12 تیرماه نمونه ای بزرگ از تراژدی انسانی

12 تیرماه سالروز هدف قرار دادن هواپیمای مسافری بری ایران با ۲۹۰ سرنشین توسط ناو «وینسنس» نمونه ای از یک تراژدی بزرگ انسانی و یک اقدام تروریستی دولت امریکا علیه دولت و مردم ایران است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، 12 تیرماه سالروز هدف قرار دادن هواپیمای مسافری بری ایران با ۲۹۰ سرنشین توسط ناو «وینسنس» نمونه ای از یک تراژدی بزرگ انسانی و یک اقدام تروریستی دولت امریکا علیه دولت و مردم ایران است.

 

در جمهوری اسلامی ایران از ششم تا دوازدهم تیرماه وقایع و حوادث مختلفی با حمایت آمریکا به وقوع پیوسته است و همین امر باعث شد این هفته با عنوان هفتۀ «افشای حقوق بشر آمریکایی» نامگذاری شود.

 

در میان انبوه اخبار وگزارشات که از وضعت وجایگاه حقوق بشر از نشریات منتشر می شود میتوان بسیاری از مسائل حقوق بشر را که توسط مدعیان دموکراسی و بانیان حقوق بشر از جمله این گروه ها آمریکا می باشد را پی برد.

 

این برکسی پوشیده نیست و حقیقت بسیار روشن وآشکاری است که ایالات متحده به دلیل دخالت های خود در امور دیگر کشورها ورعایت نکردن حریم و حقوق آنها و نقض حقوق بشر در آن کشورها به یکی  از بزرگترین  کشورهای نقض حقوق بشردر جهان شناخته شده است.

 

این کشور استعمارگر که خود را مدعی حقوق بشر می داند سلسله فعالیتهای را در این زمینه انجام داده و خود را  به خواب ناز خرگوشی زده و کسی را یارای بیدار کردن با این موجود ابرقدرت ندارد.

 

این برای همه ملتهای دنیا جای سوال و تعمق است که چرا آمریکا که این همه خود را حامی و طرفدار حقوق بشر می داند چرا از سلاحهای شیمیایی علیه مردم بی دفاع استفاده میکند مگر او طرفدار این حق برای بشریت نیست.؟

 

این کشور که از بزرگترین تولید کننده اسلحه در جهان است و خود عامل بیشترین جنگ افزایی و تجاوز و اشغال نظامی کشورها می باشد و عامل کشت و کشتار میلیون ها انسان بی گناه در جهان است .

 

این کشور پر ادعا که خود را ازحامیان  حقوق بشر می پندارد تا به کی سر خود را به زیر برف فرو برده و از دنیای واقعیت فاصله میگیرد چرا نمی خواهد قبول کندکه بیشترین ظلم ها را او به دنیا روا می دارد و برای این سخن خود دلیل و برهانی محکم داریم وآن که او بزرگترین بازداشگاه غیر قانونی جهان (گونتانامو)که سالهاست افراد زیادی را بدون دادگاه و بدون اینکه جرمی برای آنها ثابت شده باشد و بدون برخورداری از حقوق قانونی و انسانی در آن نگهداری و شکنجه میشوند متعلق به آمریکاست حال با این وضع خود را حامی حقوق بشر می داند.

 

این کشور به اصطلاح ابر قدرت که خود را پشتیبان حقوق بشر می داند خود یکی از بزرگترین تولید کنندگان گازهای گلخانه ای جهان وآسیب رساندن لایه ازن است واین کار سلامتی همه افراد بشر را تهدید می کند.بطوریکه حتی در شورای حقوق بشر سازمان ملل، نام آمریکا را به عنوان ناقض حقوق بشر ثبت کرده اند .

 

خطاب ما به کشوری هست که خود را حامی حقوق بشر می داند تا به کی ما هر روز شاهد هواپیماهای بدون سر نشین آمریکا باشیم که مردم بی گناه پاکستان وافغانستان و یمن را هدف بمب و موشک قرار می دهید وکودکان وزنان ومردان بی گناه آماج گلوله های خود قرار می دهید ؟

 

این یک حقیقت بسیار روشنی است که این حامی حقوق بشر بزرگترین ناقض حقوق بشر است زیرا در سرتاسر جهان قتل وغارت وجنایت های بسیاری را به راه انداخته است.

 

آمریکا این حامی حقوق بشر امروزه با استفاده از بازیهای رایانه های نفرت ،خشونت را تبدیل به یک سنبل زندگی کودکان و نوجوانان در جهان کرده است و هر روزه می بینیم جوانان در مدارس خود دست به جنایتهای خطر ناکی می زنند وکسی در این میان حتی خم به ابرو نمیاورد.

 

شاهد هستیم که دولت‌آمریکا با ارسال سلاح به دولت عربستان و حمایت یکجانبه از این کشور، زمینه کشتار مردم مسلمان و غیر نظامی یمن را تشدید کرده است، با خروج از معاهدات و پیمان‌های بین المللی زمینه‌های یکجانبه گرایی در نظام بین الملل را باعث شده است و با انجام تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی علیه مردم ایران، اساسی‌ترین حقوق انسانی را نقض و تهدید می‌کند.

 

امید است در طول این هفته توسط نخبگان جامعه و کارشناسان سیاسی هر چه بیشتر ابعاد حقوق بشر آمریکایی برای مردم افشا شود.

 

انتهای پیامبرچسب ها :

حقوق بشرآمریکاناقض حقوق بشرحقوق بشر آمریکایی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ