پنجشنبه 20 تیر 1398 / 11:09|کد خبر : 3036|گروه : سیاسی

مروه شربینی شهید حجاب و نماد اعتراض به اسلام ستیزی غرب

مروه شربینی شهید حجاب و نماد اعتراض به اسلام ستیزی غرب

شهادت مروه شربینی بعنوان شهید حجاب حادثه‌ای متاثر کننده است، که غرور مسلمانان عالم را جریحه‌دار کرد و سندی برای مظلومیت مسلمانان در دنیای بی‌رحم و نژاد پرستانه غرب شد.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، مروه شربینی زنی مصری بود که در دادگاهی در آلمان با هجده ضربه چاقو کشته شد. ضارب شخصی بود که شربینی از او به اتهام اهانت به دلیل پوشیدن حجاب شکایت کرده بود.

 

شهادت مروه شربینی حادثه‌ای متاثر کننده است، که غرور مسلمانان عالم را جریحه‌دار کرد و سندی برای مظلومیت مسلمانان در دنیای بی‌رحم و نژاد پرستانه غرب شد.

 

شهیده مروه شربینی به تاسی از بزرگ بانوی جهان اسلام حجاب برتر را برای خود انتخاب کرده بود و در اوج نامردی در زمانی که باردار بود در دنیای رهیاهوی فساد غرب جلوی چشمان همسر و فرزندش به شهادت رسید.

 

جوامع غربی در لفظ سخن مدعی آزادی حقوق بشر و حقوق شهروندی هستند ، اما به شهادت رساندن زنی محجبه در زمانی که باردار بود دلیل بارز نقض این حقوق ها در کشورهای به ظاهر پیشرفته غربی است.

 

این مسائل نشان می دهد کشورهای غربی به آن چه که می گویند و ادعا می کنند، اعتقاد ندارند و مبانی فکری آنان به گونه ای است که رعایت حقوق بشر و حقوق بانوان جایگاهی نزد آنان ندارد.

 

یکی از مهمترین پروژه های غربی که می توان گفت از قرن ها قبل کلید خورده و هر روز با یک ترفند جدید شروع می شود ، پروژه اسلام ستیزی است و نمونه بارز اسلام‌ستیزی را می‌توان در تصویب قوانین علیه مسلمانان در سال‌های اخیر مشاهده کرد.

 

عادی شدن خشونت علیه زنان در جوامع غربی

 

بنا بر آمار مختلف از سازمان‌های جهانی حدود سه چهارم از کسانی که به اسلام روی می‌آورند زنان هستند.این در حالیست که رسانه‌های غربی غالبا به دنبال ارائه چهره خشن و خشکی از اسلام در مورد موضوع زنان هستند.

 

بر اساس آمارها در کشور آمریکا، از هر 3 زن، یک زن در طول زندگی خودآزار جنسی را تجربه می‌کند.19.3 درصد زنان حداقل یک‌بار مورد تجاوز قرارگرفته و 43.9 درصد آن‌ها نیز در طول زندگی خود سایر آزارهای جنسی را تجربه کرده‌اند.

 

بررسی‌ها نشان می‌دهد بیشترین تجاوز و خشونت جنسی در زنان در بازه زمانی 18 تا 24 سال به وقوع می‌پیوندد، گفتنی است حدود 40 درصد از افراد در آمریکا قبل از اینکه 18 ساله شوند مورد تجاوز قرار می‌گیرند.

 

این روزها خشونت علیه زنان در جوامع غربی طبق آمارهای رسمی به امری عادی تبدیل شده و نگاه ابزاری کشورهای غربی به زن موجب شده است که زنان مورد خشونت‌های ویرانگری قرار بگیرند که شاید تاکنون آن را تجربه نکرده بودند.

 

مروه شربینی دکتر داروساز 32 ساله مصری، ساکن آلمان بود که در تاریخ اول ژوئیه 2009 هنگامی‌که برای رسیدگی به شکایت از الکس دبلیو، مرد 28 ساله روس‌تبار تبعه آلمان در دادگاه استیناف درسدن کشور آلمان رفته بود،‌ مورد ضربات چاقوی این مرد قرار گرفت و به همراه جنین سه‌ماهه‌اش به شهادت رسید.

 

اگر مروه الشربيني مسلمان نبود و مورد اينگونه رفتارهاي نژاد پرستانه قرار مي گرفت ، اين جنايت و خبرهاي حاشيه اي آن براي مدتها خبر اول رسانه هاي آلمان و اروپا بود . اما چون مروه الشربيني يک مسلمان محجبه بود و به خاطر دين و حجابش به اين شکل فجيع به قتل رسيد ، خيلي زود خبر اين جنايت ، ناديده انگاشته شد .

 

اقدام صورت گرفته علیه مروه شربینی مصداق کاملی از نقض حقوق بشر، آزادی پوشش و آزادی عقیده در کشورهای مدعی است که حقوق بشر تنها لقلقه زبانشان است اما در عمل آن کار دیگر می کنند.

 

حجاب برای زن مسلمان مصونیت است نه محدودیت

 

حجاب يکي از اين نماد سازيهاي دولتهای غربي است . تلاش براي ممنوعيت حجاب در مدارس و سپس گسترش اين ممنوعيت به بخشهاي ديگر جامعه ، با همين هدف صورت مي گيرد.

 

حجاب براي زنان مسلمان ، نه تنها تبعيض نيست ، بلکه عامل مصونيت بخشيدن به او در عرصه جامعه است .

 

در فرهنگ اسلامي ، توجه ويژه اي به زن به عنوان همسر ، مادر يا عضوي از جامعه انسانی شده است . زن با توجه به ویژگیهای فیزیکی و روحی خود ، بطور طبيعي تفاوتهایی با مرد دارد . اما اگر اسلام احکام ویژه ای را برای زن در نظر گرفته است ، این احکام نه به دليل تبعیض عليه زن و يا برتری مرد ، بلکه به خاطر ویژگیهای ارزشمندي است که خداوند متعال در وجود زن ، به وديعه نهاده است .

 

انتهای پیام/برچسب ها :

مروه شربینیشهید حجاباسلام ستیزیغرب

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ