شنبه 5 مرداد 1398 / 12:32|کد خبر : 3067|گروه : سیاسی

عملیات مرصاد از نگاه کاربران کردستانی در توییتر/ مرصاد افول ابدی منافقین

عملیات مرصاد از نگاه کاربران کردستانی در توییتر/ مرصاد افول ابدی منافقین

یکی از کاربران استان کردستان در توییتر نوشت: «اگرچه مجاهدین و مسعود رجوی اسم عملیات انتحاری را فروغ جاویدان گذاشتند اما عملیات مرصاد افول ابدی سازمان منافقین که 1304 کشته و مفقود و تعدادی زخمی به جای گذاشت را رقم زد»

به گزارش بیجار بام ایران به نقل از کردتودی، مردادماه 1367 با هجوم یگان‌های ارتش آزادیبخش منافقین به کشور، عملیات موسوم به فروغ جاویدان (مرصاد) به صورت رسمی به جریان افتاد. انبوه تانک‌ها و نفربرها و جیپ‌ها به ستون یک و به فرمان آتش به اختیار با حمله به مرزهای کشور و از مسیر کرمانشاه و همدان به طرف پایتخت حرکت کردند.

 

همزمان با این حمله نظامی منافقین، در درون کشور نیز  شبکه منافقین زندانی در زندان‌های سراسر کشور فعال شدند و آماده ی پیوستن به ارتش آزادیبخش شدند.

 

نقشه آن بود که یگان منافقین به هر شهری که رسیدند، زندان شهر را به تصرف خود درآورند و از «منافقین زندانی آماده به رزم» یگان جدیدی تشکیل دهند که در ادامه پیشروی به کمک آنها بشتابد. بدین ترتیب ارتش آزادیبخش همچون گلوله برفی هرچقدر پیش می‌رفت فربه‌تر و سخت‌تر شده و نهایتا تهران را فتح می‌کند.

 

این برنامه عینا در مراحل پنج‌گانه طرح عملیات  فروغ جاویدان هم منعکس شده بود: در مرحله دوم که تصرف کرمانشاه بود، تسخیر زندان دیزل‌آباد گنجانده شده بود؛ در مرحله سوم یعنی فتح همدان، آزادسازی زندان همدان و زندان وزارت اطلاعات در برنامه قرار داشت؛ مرحله چهارم تصرف قزوین بود که زندان چوبین‌در نشانه‌گذاری شده بود و مرحله پنجم که همانا تسخیر تهران بود، گام نهایی یعنی آزادی زندان اوین برداشته می‌شد. که این برنامه در پی حضور موثر لشکر ویژه 6 پاسداران و مابقی یگان‌های ارتش و سپاه ناکام ماند.

 

ارتش آزادیبخش حتی نتوانسته بود اولین زندان که زندان دیزل‌آباد کرمانشاه بود را آزادی بخشد! مقارن با ناکامی ارتش آزادیبخش، رخ دادن شورش منافقین در زندان‌ها نشان ‌داد "شبکه زندانیانِ منافقین" به خوبی هماهنگ و فعال است.

 

«فروغ جاویدان» تبدیل به «مرصاد» شد و منافقینِ تازه‌وارد به ایران، در همان ابتدای راه تارومار شدند، اما شبکه زندانیانِ منافق که قرار بود نیروی ذخیره فروغ جاویدان باشند، هنوز باقی مانده بودند. به دنبال این حوادث امام با نوشتن نامه‌ای رسما محارب بودن سازمان منافقین را اعلام کرد و دستور اعدام منافقینی را که همچنان بر سر موضع حمایت از این سازمان و دشمنی با جمهوری اسلامی هستند را صادر نمود.

 

با فرارسیدن سالگرد حماسه «مرصاد»، کاربران توئیتر با استفاده از هشتگ هایی همچون «#روایت_مرصاد» و «#مرصاد» به بحث درباره این عملیات پرداختند. گستره استفاده از این هشتگ تا جایی بود که هشتگ روایت مرصاد، ساعت های طولانی در جدول ترندهای توئیتر قرار گرفت.

 

برخی از کاربران استان کردستان با به اشتراک گذاشتن تصویر شهید سپهبد «علی صیاد شیرازی»، به تقدیر از مقام شامخ این فرمانده دلاور پرداختند و یاد و خاطره وی را گرامی داشتند. کاربری در همین ارتباط نوشت: «حماسه صیاد در آنروز فراموش شدنی نیست. منافقین بدانند امروز صیادهای زیادی برای شکارشان ظهور کردند»

 

 

کشتار مردم بی دفاع در بیمارستان اسلام آباد غرب به دست اعضای گروهک منافقین نیز موضوعی بود که به بسیاری از کاربران به آن اشاره کردند و آن را نشانه شقاوت و بی رحمی اعضای این گروهک دانستند.

 

وحدت نیروهای نظامی ایران در برخورد با دشمن در عملیات مرصاد نیز نکته ای بود که از چشم کاربران پنهان نماند. کاربری چنین توئیت کرد: «عملیات مرصاد برگ زرین هشت سال دفاع مقدس بود که شهدا به نظام جمهوری اسلامی تقدیم کردند.»

 

 

کاربری نیز نوشت: «اگرچه مجاهدین و مسعود رجوی اسم عملیات انتحاری را فروغ جاویدان گذاشتند اما عملیات مرصاد افول ابدی سازمان منافقین که 1304 کشته و مفقود و تعدادی زخمی به جای گذاشت را رقم زد»

 

 

کاربری با نام اسد کردستانی نیز عملیات مرصاد را در قالب اینفوگرافیک تشریح کرد:

 

 

سازمان منافقین در کتاب «یادنامه شهیدان فروغ جاویدان» تعداد کشته‌شدگان این عملیات را 1304 نفر برمی‌شمرد. آنها همچنین در جای دیگری ادعا می‌کنند که 270 نفر از کشته‌شدگان این عملیات، «زندانیان رژیم آخوندی» بودند؛ یعنی افرادی که محکوم شده بودند و در زندان‌ها بودند، ولی به موجب هیئت‌های عفو منتظری یا هر دلیل دیگری آزاد شده بودند و برای بار دیگر با منافقین پیوسته بودند!!

 

به این ترتیب یک حساب سرانگشتی از آمار ارائه‌شده توسط منافقین هم نشان می‌دهد که یک‌پنجم کشته‌شدگان منافقین در فروغ جاویدان، زندانیان آزادشده سال‌های گذشته بوده‌اند.

 

هاشمی رفسنجانی در کتاب خاطرات خود در این باره مینویسد:

 

این همه به اینها [منافقین] در زندان ها محبت شد، توبه شان را پذیرفتیم، به عنوان تائب بیرون آمدند و دوباره به آنجا رفتند و برگشتند که با ملت خودشان بجنگند و برای عراق جاسوسی کنند. این فتنه باید یک روزی ریشه کن می شد."

 

انتهای پیامبرچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ