سه شنبه 15 مرداد 1398 / 09:52|کد خبر : 3080|گروه : فرهنگی

بیجار بام ایران گزارش می دهد؛

لوازم التحریر دانش آموزان در دایره گرانی/ طرح های ایرانی کمتر دیده می شود

لوازم التحریر دانش آموزان در دایره گرانی/ طرح های ایرانی کمتر دیده می شود

گرانی لوازم التحریر و کمبود لوازم با طرح های ایرانی اسلامی دغدغه والدین در آستانه خرید ملزومات مدرسه برای دانش آموزان است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، هر چند 45 روزی به بازگشایی مدارس مانده است ، اما این روزها در لوازم التحریر فروشی ها حضور دانش آموزان همراه اولیاء برای خرید ملزومات مدرسه چشمگیر است.

 

اما آنچه بیشتر جلب توجه می کند نگرانی والدین از گرانی لوازم التحریر و نبود طرح های ایرانی اسلامی است.

 

 متاسفانه بعضی از خانواده ها به دلیل پائین بودن سطح معیشتی خود، توان خرید لوازم التحریر اولیه، آن هم با این تورم بازار برای فرزندان خود را ندارند. حتی بعضی از والدین که چندین فرزند محصل دارند نیز، از این موضوع گلایه مند هستند.

 

یکی از بانوان بیجاری که همراه دو فرزند دانش آموز خود مشغول خرید لوازم التحریر بودند با اظهار گلایه از وضعیت گرانی اجناس در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: متأسفانه آن طور که باید و شاید با توجه به اوضاع معیشتی کنونی، مسئولی به فکر ما قشر ضعیف جامعه نیست.

 

وی افزود: متاسفانه سال به سال قیمت لوازم التحریر گران تر می شود و هیچکس هم دلش برای خانواده های بی بضاعت که چند دانش آموز مدرسه هم دارد نمی سوزد.

 

یکی دیگر از شهروندان بیجاری در گفت و گو با خبرنگار ما بیان داشت: کاش تنها گرانی بود ، متاسفانه در لوازم التحریر فروشی های آنچه خودنمایی می کند شخصیت های کارتونی خارجی است که بر روی جلد دفتر بچه ها جا خوش کرده اند.

 

 

یکی از فروشندگان باسابقه لوازم التحریر در بیجار ، در پاسخ به سوال خبرنگار بیجار بام ایران مبنی بر اینکه وضعیت فروش دفترچه با طرح های ایرانی چگونه است ، افزود: سال گذشته 2 کارتن دفتر با طرح های ایرانی اسلامی برای مغازه سفارش دادم که متاسفانه به دلیل استقبال بسیار پائین دانش آموزان، پس از 9 ماه دو سوم آن را عودت دادم.

 

وی گفت: بچه ها بیشتر طرح های برنامه کودک های خارجی مانند السا و آنای کارتون فروزن که این روزها بین دختربچه ها طرفدارهای زیادی دارد گرفته تا بن تن و باب اسفنجی برای پسرها را دوست دارند از طرح های ایرانی استقبال نمی کنند. به همین دلیل امسال تصمیم گرفتم از این نوع دفاتر برای مغازه سفارش ندادم.

 

یکی دیگر از فروشندگان لوازم التحریر در بیجار، در این باره افزود: برخلاف تبلیغات تلویزیون، کسی با این طرح ها آشنایی ندارد، حتی خود من هم بعضی از این طرح ها را نمی شناسم ولی با این وجود هر مشتری که وارد مغازه می شود، اول طرح های ایرانی اسلامی را به او معرفی می کنم.

 

وی درباره چگونگی طرح و کیفیت دفاتر ایرانی اسلامی گفت: طرح های روی جلد بسیار زیبا وخلاقانه طراحی شده است و تنوع بیشتری هم نسبت به طرح های خارجی دارد. اما از نظر کیفیت و طراحی داخل دفتر نازل تر و از نظر قیمت گرانتر و ابعاد آن کوچکتر از طرح های خارجی است.

 

 

این فروشنده لوازم التحریر تصریح کرد: با وجود اینکه من برای خرید این طرح ها را به مشتری معرفی می کنم، متاسفانه استقبال چندانی به عمل نیامده است و بچه ها طرح های خارجی را دوست دارند هرچند که این دفاتر هم تولید خود ایران است.

 

وی افزود: اگر تبلیغات به درستی انجام شود و فرهنگ سازی بیشتری برای خرید دفتر با طرح های ایرانی اسلامی در مدارس و تلویزیون صورت پذیرد، شاید با استقبال بیشتری برای خرید از سوی دانش آموزان رو به رو شود.

 

اما با این وجود دانش آموزان خرید دفاتر آزاد را به دفاتر دولتی ترجیح می دهند که یکی از دلایل آن چشم و هم چشمی بین همکلاسی هاست و با خوب نبودن لوازم التحریرشان احساس سرخوردگی می کنند.

 

نقش تلویزیون و سایر رسانه در معرفی طرح های ایرانی اسلامی هم بسیار تاثیر گذار خواهد بود. زیرا بسیاری از افراد با اینگونه طرح ها آشنایی ندارند.

 

دراین میان نقش والدین بی تاثیر نیست. متاسفانه بعضی از والدین به بهانه اینکه یک فرزند بیشتر ندارند، آنها را در رفاه هرچه بیشتر قرار می دهند و به خواسته های متنوع آنها پاسخ مثبت می دهند.

 

در این میان می طلبد که دولت نیز بر نحوه فروش و قیمت انواع لوازم التحریر نظارت بیشتری به عمل آورد. هرچند نمایشگاه های دولتی توزیع لوازم التحریر در سطح کشور تاحدودی توانسته است قیمت ها را تعدیل کند اما لوازمی که در آن به فروش می رسد کیفیت و کارایی لازم را ندارد.

 

 

 

انتهای پیام/برچسب ها :

لوازم التحریرگرانیطرح های ایرانی اسلامیدانش آموزانگلایهوالدین

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ