شنبه 2 شهریور 1398 / 11:13|کد خبر : 3104|گروه : اجتماعی

گزارش؛

افتتاح جاده بیجار همدان ملقب به پروژه قرن باز هم به هفته دولت نرسید

افتتاح جاده بیجار همدان ملقب به پروژه قرن باز هم به هفته دولت نرسید

زمانیکه داریوش، پادشاه امپراتوری هخامنشی تصمیم به ساخت «راه شاهی» آن هم بدون امکانات پیشرفته راه سازی، 500 سال قبل از میلاد مسیح گرفت، هرگز تصور نمی کرد که 2019 سال بعد از میلاد مسیح در نقطه ای از ایران، ساخت یک جاده نه چندان طولانی بیش از پنجاه سال به طول بکشد.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، برگه های تقویم سال 1398 به هفته دولت رسد ، هفته ای که قرار است کارنامه ای برای دولتمردان باشد، هفته ای که قرار است با افتتاح طرح های آن شاهد کاهش محرومیت و ایجاد اشتغال در شهرستان بیجار باشیم.

 

با نگاهی به جدول برنامه افتتاح های هفته دولت در شهرستان بیجار جای خالی افتتاح چند طرح بزرگ خودنمایی می کند، طرح های که هر چند وقت یکبار وعده افتتاح آن در هفته دولت به گوش می رسید.

 

یکی از این طرح ها که به پروژه قرن و جوک سال مشهور شده است ، افتتاح جاده افسانه ای بیجار به همدان است ، جاده ای که برگ برنده بیش از 10 کاندید برای رسدن به صندلی سبز بهارستان شد.

 

زمانیکه داریوش، پادشاه امپراتوری هخامنشی تصمیم به ساخت «راه شاهی» آن هم بدون امکانات پیشرفته راه سازی، 500 سال قبل از میلاد مسیح گرفت، هرگز تصور نمی کرد که 2019 سال بعد از میلاد مسیح در نقطه ای از ایران، ساخت یک جاده نه چندان طولانی بیش از پنجاه سال به طول بکشد.

 

دوازده دولت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آمد و در حال رفتن است ، اما جاده بیجار به همدان به سرانجام نرسید.

 

این محور در حال حاضر مهمترین محور مواصلاتی شهرستان بیجار است که در محدوده استان همدان تمامی اقدامات آن به خوبی انجام شده است ، اما 6.5 کیلومتر آن در محدوده شهرستان بیجار بعد از گذشت 35 سال همچنان گرفتار ضعف مدیریتی است.

 

آنطور که مشخص است جاده بیجارـ همدان، بازیچه دست نمایندگان و مسئولین شهرستانی و استانی و کشوری شده است و با گذشت بیش از نیم قرن، همچنان شاهد وضعیت بسیار اسفناک این جاده هستیم.

 

 

حمدالله کریمی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، در تاریخ 5 خرداد ماه امسال ، اظهار داشت: یکی از اقدامات زیربنایی و مهمی که باید مورد توجه خاص مسئولان در استان کردستان باشد توسعه حمل و نقل جاده ای و ریلی است.

 

 

وی با اشاره شاخص برخورداری حوزه حمل و نقل کشور، افزود: شاخص برخورداری استان کردستان در حوزه حمل و نقل جاده ای پایین تر از میانگین کشوری است.

 

 

کریمی با بیان اینکه استان کردستان در حوزه محورهای مواصلاتی اصلی و جاده های روستایی  دارای مشکلات فراوانی است ، اعلام کرد: دولت دوزادهم در حوزه راهداری کارنامه موفقی دارد و اگر امروز کاستی هایی وجود دارد مربوط به دوره های قبل است و مصداق بارز آن فعالیت پیمانکاران در محورهای بانه، مریوان و بیجار است.
 

 

رییس مجمع نمایندگان استان کردستان گفت: موفق ترین وزارتخانه در چند سال اخیر در مقیاس کشوری و استانی وزارتخانه راه و شهرسازی است.

 

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه منکر نواقص موجود جاده ای استان کردستان که منجر به افزایش تصادفات جاده ای می شود نیستم ،عنوان کرد: امیدواریم با فعالیت های ادامه دار این وازرتخانه در حوزه راهداری استان کردستان شاهد کاهش تصادفات و ارتقاء شاخص های برخورداری جاده های استان کردستان باشیم.

 

 

کریمی در خصوص جاده بیجار همدان گفت: طبق وعده های استاندار و فعالیت پیمانکاران امیدواریم جاده بیجار همدان در شهریور امسال به بهره برداری کامل برسد.

 

 

 

استاندار کردستان؛جاده بیجار همدان هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد

 

یکی از محورهای گفتگوی نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی ، ورمقانی و استاندار کردستان در دیدار نوروزی امسال که داشتند ، جاده بیجار به همدان بود ، جاده ای که در منجلاب بی توجهی غفلت به پروژه قرن شهرت یافته و باید جز پروژه های مهم میراث فرهنگی ثبت شود ، جاده ای که اگر هر نماینده ای ، فرماندار و استاندار چند کیلومتر از آن را درست می کرد 20 سال قبل به بهره برداری کامل رسیده بود.

 

در این دو مسوول شهرستان بیجار با استاندار مقرر گردید تسریع در اجرای پروژه صورت پذیرد به نحوی که در هفته دولت جاده بیجار همدان بطور کامل مورد بهره برداری قرار گیرد ، این در حالی است که عبدالمحمد زاهدی استاندار سابق کردستان، در جلسه شورای اداری شهرستان بیجار که در پنجم مرداد ماه سال 1395 برگزار شد، از بهره برداری جاده بیجار - همدان تا پایان سال مالی 95 خبر داد، اما به نظر می‌رسد بهره برداری از این محور همچنان در دست انداز اعتبارات گیر افتاده است و با پایان یافتن سال مالی 97 هم این وعده محقق نشد.

 

استاندار کردستان همچنین در جلسه مورخه 5 مرداد سال 95 در سالن نور سازمان تبلیغات اسلامی بیجار با بیان اینکه مشکل اساسی استان کردستان مشکل زیرساخت‌ها است گفت: با رفع این مشکل بخش عمده‌ای از مشکلات سطح شهرستان مرتفع خواهد شد.

 

وی به جاده بیجار و همدان و کار در این حوزه از گذشته اشاره کرد و گفت: ۶.۵  کیلومتر از این جاده مانده است که تا پایان سال مالی ۹۵ ( پایان تیرماه ۹۶) انجام خواهد شد و این پروژه افتتاح می شود.

 

حال با مروری بر این وعده ها آنچه به دست می آید اینکه مسوولان ما از دسترسی به تقویم محروم هستند یا اینکه کارهای روزمره موجب فراموشی وعده های که داده اند شده است و در این میان تنها کسی که ضرر می کند مردم محروم و رنج دیده شهرستان بیجار است که توسعه شهرستانشان در لا به لای وعده های دروغین متوقف شده است.

 

مسوولان از استاندار که بومی شهرستان بیجار است تا نماینده و فرماندار باید پاسخگوی باشند، مردم مظلوم دیار گروس چه زمانی شاهد افتتاح طرح های بزرگ که موجب اشتغالزایی و توسعه شهرستان می شوند خواهند بود ؟!!

 

انتهای پیام/برچسب ها :

جاده بیجار همدانجاده افسانه ایپروژه قرنجوک سالهفته دولتعدم تحقق وعده مسوولان

نظرات کاربران :

بیجار [شنبه 2 شهریور 1398 | 19:24] پاسخ

از ماست که بر ماست.هرچی برسرمون میاد حقمونه چرا باید انتخاب دست انجام ندیم که اینطور بشه

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ