سه شنبه 5 شهریور 1398 / 08:43|کد خبر : 3108|گروه : سیاسی

تحلیل ؛

طرح دو فوریتی شفافیت آرا نمایندگان در مجلس رای نیاورد!

طرح دو فوریتی شفافیت آرا نمایندگان در مجلس رای نیاورد!

انتظاری که از جامعه ی دانشگاهی کشور می رود این است ؛که برای عوام تشریح کنند که وظیفه ی نماینده مجلس دقیقا چه چیزی است؛و تاثیراتی که یک نماینده میتواند در پیشرفت و آبادانی کشور و حوزه ی انتخاباتی خودش میتواند داشته باشد تا چه حد است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، در این جلسه ۶۹نفر موافق ، ۱۰۳نفر مخالف ، ۸نفر ممتنع ، ۳۲نفر در مجلس حاضر بودند و کلا رای نداده اند و نظری نداشتن! و ۷۸نفر هم احتمالا در روستاهای حوزه‌ی انتخابیه‌شون دارن برای رضای خدا خدمت می‌کنند که شاید خدا کمک کنه و مجدد رای بیارن!!!!

 

کدام یک از این نماینده‌ها برای حداقل شفافیت در مجلس که شفافیت آرای آنان می‌باشد تلاشی کرده و قدمی برداشته‌اند؟؟

 

آیا نمایندگان ما در رابطه با این موضوع نطق حمایتی داشته‌اند؟ اصلا آیا نطقی در مجلس داشته‌اند؟!

 

آن‌هایی که اکنون در مجلس هستند و هر چیزی جز منافع مردم را اولویت خویش قرار داده‌اند بدانند که دوم اسفندی در پیش است و انتخاب مردم نیز فرا خواهد رسید که این انتخاب بر اساس عملکرد چهار ساله آنها در بهارستان خواهد بود نه بر اساس تبلیغات چند ماهه‌ی قبل از انتخابات اسفندماه در حوزه انتخاباتی‌شان!!!

 

از جامعه ی دانشگاهی کشور انتظار می رود در انتخاب فرد شایسته ،جهت نمایندگی در قوه ی مقننه به مردم کمک کنند

 

انتظاری که از جامعه ی دانشگاهی کشور می رود این است ؛که برای عوام تشریح کنند که وظیفه ی نماینده  مجلس دقیقا چه چیزی است؛و تاثیراتی که یک نماینده میتواند در پیشرفت و آبادانی کشور و حوزه ی انتخاباتی خودش میتواند داشته باشد تا چه حد است.

 

متاسفانه چیزی که ما امروزه با آن روبه رو هستیم ،به حاشیه رفتن یک انتخاب صحیح و منطقی ،تحت تاثیر قدرت تبلیغات پولی می باشد،متاسفانه بزرگنمایی نماینده با استفاده از ،حمایت گرفتن از افراد سرشناس محل انتخاباتی، چاپ پوستر های بزرگ و رنگارنگ در سطح شهر،و اجاره کردن مغازه ها در میادین اصلی شهر جهت بزرگنمایی یک نماینده امری عادی شده است،قدرت تبلیغات متاسفانه بدون تاثیر نبوده و نخواهد بود!!!

 

تنها راهکار مقابله با این افراد به ظاهر دلسوز مردم،فقط شفاف سازی و اگاهی بخشیدن به مردم است،باید برای مردم ما شفاف سازی شود که وظیفه ی اصلی نماینده چیست؟؟ایا وظیفه ی اصلی نماینده ی مجلس  قانون گذاری است یا خیر!چرا باید یک کاندیداتور از سادگی عوام استفاده ی ابزاری داشته باشد و وعده هایی دهد که حتی قوه ی اجرایی کشور هم توان عملیاتی کردن این وعده های تبلیغاتی را نداشته باشد؛چرا باید یک کاندید و نماینده ی مجلس تمام دغدغه ی 4 ساله اش،گرفتن عکس سلفی با دیگران،و استخدام یک عکاس باشد که بتواند در زمان انتخابات ،با عرضه ی ان بین عوام،باعث گمراهی دیگران شود!!

 

متاسفانه امروزه نماینده ی یک حوزه ی انتخاباتی ،بعد راه یابی به مجلس ،وظیفه ی اصلی خود را که نوکری و خدمتگذاری به مردم است را فراموش می کند،و خود را بسی بالاتر از مردم می داند،از جامعه ی دانشگاهی انتظار می رود در انتخاب درست مردم نقش داشته باشند ،و با شفاف سازی خود مانع ورود اشخاصی به مجلس شوند ،که تنها زمانی مردم برایشان مهم می شود که به عکس انتخاباتی احتیاج دارند

 

صفیارپور تحلیلگر مسائل سیاسی

 

انتهای پیامبرچسب ها :

مجلس شورای اسلامیرایشفاف سازی آراء

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ