یکشنبه 10 شهریور 1398 / 10:03|کد خبر : 3113|گروه : اجتماعی

چرایی دستگیری گردانندگان یک کانال و حقیقت ماجرا

فساد در کردستان، انکار آن توسط مسؤولین و سوء استفاده از نام مقدس «مردم»!

فساد در کردستان، انکار آن توسط مسؤولین و سوء استفاده از نام مقدس «مردم»!

کاش دستگیرکنندگان گردانندگان یک کانال تلگرامی، تحقیق و تفحصی هم از معادن قروه انجام می دادند و آن زمان بود که به عمق فاجعه پی می بردند. کاش نهاد های بازرسی و نظارتی تحقیق و تفحصی از مرز باشماق مریوان انجام می دادند و آنگاه مشخص می شد که عمق فساد در کردستان چقدر است.

به گزارش بیجار بام ایران ، دلیر بهمنی کارشناس ارشد علوم سیاسی با ارسال یادداشتی به کردتودی، آورده است: بیست و چهارم مرداد ماه بود که آیت الله رییسی سفری به سنندج داشت و از فضا و شرایط جلسه و سخنان وی معلوم بود که بعد از این سفر دستگیری هایی در سنندج انجام خواهد شد و همین طور هم شد اما ...

 

اول اینکه بیش از دو سال است کانالی با هدف افشای عملکرد مدیران کردستان مشغول فعالیت است و هدف از این نوشتار طرفداری و یا برعلیه بودن از آن کانال نیست.

 

دوم اینکه سه شنبه گذشته چندین نفر از فعالین سیاسی و رسانه ای سنندج و ظاهرا با اتهام ارتباط با این کانال دستگیر شده اند که هدف از نگارش این مطلب هم نه طرفداری از این افراد است و ضدیت با آنها، فقط سوالی که اکنون پیش می آید این است چرا و بعد از دو سال که از فعالیت این کانال می گذرد این دستگیری ها انجام شده است؟؟ در مدت چند روز گذشته منافع چه فرد یا افرادی توسط این کانال افشا شد و این کانال بر علیه چه شخص و یا اشخاصی مطلب منتشر کرد که منجر به صدور دستگیری این چند نفر شده است؟؟

 

و سوم اینکه مدتی پیش توسط نهادی، کردستان در فساد اداری، دقت بفرمایید در فساد اداری رتبه اول کشور را کسب نمود.

 

اگر اجازه دهید به ترتیب شرح مختصری درباره این سه مورد خواهم داد.

 

چند روز پیش رییس پلیس فتا خبر از دستگیری گردانندگان کانالی که اقدام به دوست یابی می کرد خبر داد و وی اعلام کرد با استفاده از توان و تجربه کادر پلیس فتا عوامل این کانال در مدت کمی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند. اکنون سوال این است اگر کانال افشای عملکرد مدیران کردستان ناحق و باطل است چرا با وجود اینکه بیش از دوسال از فعالیت این کانال می گذرد پلیس فتا نتوانسته ادمین ها و عوامل این کانال را شناسایی و دستگیر کنند و اگر هم این کانال درست و حق می گوید چرا تاکنون مدیرانی که فساد آنها توسط این کانال افشا شده است حتی یک شب هم بازداشت نشده اند؟؟

 

مورد دوم بازداشتی های اخیر است، این افراد چه کسانی هستند؟؟ آیا فساد در کردستان معطوف به این افراد می شود؟؟ و در صورت دستگیری و مجازات این افراد فساد در کردستان ریشه کن خواهد شد؟؟ آیا دستگیری این افراد گرفتن فرع و رها کردن اصل قضیه نیست؟؟

 

و مورد سوم کسب رتبه برتر فساد اداری توسط کردستان است. سوالات زیادی را در رابطه با این قضیه می توان مطرح نمود. به عنوان مثال اگر برعکس این قضیه اتفاق می افتاد و همین نهاد کردستان را سالمترین استان کشور از نظر سلامت اداری اعلام می کرد آیا باز هم آقایان آنرا فاقد اعتبار می دانستند؟؟ هدف از این نوشتار اثبات درستی و یا نادرستی این آمار نیست اما وقتی در این سیستم کارمند ساده دفتر حقوقی دانشگاه کردستان و با رشته تحصیلی غیر مرتبط یک شبه به ریاست سازمان می رسد و باز این فرد از رانت همین ریاست سازمان سوء استفاده می کند و هیات علمی دانشگاه می شود، آیا این فساد اداری نیست؟؟ در سیستم های سالم اداری فردی باید ده ها مرحله و سمت اداری را طی کند تا فرماندار شود اما وقتی در کردستان معلم آزمایشگاه دوره راهنمایی یک شبه فرماندار می شود آیا این فساد اداری نیست؟؟

 

کاش افرادی که اقدام به دستگیری این افراد نموده اند تحقیق و تفحصی هم از ماجرای گرفتن ارز دولتی توسط یکی از مسئولین ارشد استان انجام می دادند و بررسی می کردند که آیا این ارز دولتی به کشور عودت داده شده است یا نه و آیا با این ارز دولتی همان کالای ثبت سفارش شده خریداری شده است یا کالایی دیگر؟؟ کاش نهاد های نظارتی در کردستان تحقیق و تفحصی از معادن قروه انجام می دادند و آن زمان بود که به عمق فاجعه پی می بردند. کاش نهاد های بازرسی و نظارتی تحقیق و تفحصی از مرز باشماق مریوان انجام می دادند و آنگاه مشخص می شد که عمق فساد در کردستان چقدر است.

 

آقایان، با کتمان واقعیت در سخنرانی قبل از نماز جمعه و یا در شوراهای اداری مشکلی حل نخواهد شد و به عبارتی در ساعت دوازده ظهر انکار روز نمودن دردی را دوا نخواهد کرد. فساد در پوست و گوشت و استخوان سیستم اداری کردستان نفوذ و رسوخ کرده است و انکار آن و سوء استفاده از نام مردم و اعلام اینکه این آمار جفا در حق مردم است دردی را دوا نخواهد کرد. اینکه گفته شود مردمی که وام نمی گیرند چون دادن بهره را حرام می دانند مفسد نیستند، این آسمان را با ریسمان بافتن است و سفسطه و مغلطه.

 

آقایان مسئول، مردم کردستان خسته هستند، خسته از زد و بند، خسته از عوام فریبی، خسته از سوء استفاده، خسته از دروغ، خسته از وعده های بی پایه و اساس و خسته از کتمان واقعیت توسط مسئولین.

 

امیدوارم در چند روز آینده دستگیری های کردستان وارد فاز جدی خود شود و مافیاهای اقتصادی و مفسدین واقعی کردستان و کسانی که سالهاست سر در توبره بیت المال دارند دستگیر شوند ...

 

 

انتهای پیامبرچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ