یکشنبه 31 شهریور 1398 / 13:16|کد خبر : 3140|گروه : اجتماعی

بیجار بام ایران گزارش می دهد؛

دانشجویان جهادگر به جنگ محرومیت در روستاهای بیجار رفته اند/ پیرمرد و پیرزنی که دیگر نگران بی سرپناهی نیستند

دانشجویان جهادگر به جنگ محرومیت در روستاهای بیجار رفته اند/ پیرمرد و پیرزنی که دیگر نگران بی سرپناهی نیستند

اینجا مرز بین حرف و عمل وجود ندارد و این جوانان با همت بلندشان حرف هایشان را در عمل پیاده کرده اند و خروجی آن در چند ماه آینده سرپناهی می شود برای پیرزن و پیرمردی که تنها دارابی آنها خانه ای مخروبه با دیوارهای گچی و چند تکه وسایل ابتدایی است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، در هنگامه‌ای که خیلی‌ها به دنبال منافع شخصی هستند، جوانان و پیرمردانی را سراغ داریم که از خود می‌گذرند، از آسایشی که در خانه‌ها و شهرهایشان دارند تا با هجرت به آرامش برسند؛ هجرت به سرزمین‌هایی که اهالی آن برای همه ما آشنا هستند، حرف‌زدن‌شان شیرین است و قلب‌هایشان پر از محبت و نگاه‌هایشان مهربان.

 

سخن از دانشجویان بسیجی جهاد گری است که ایام تابستان با دل کندن از شهر و حضور در روستاهای دور افتاده با خدمت بی منت در بخش های عمرانی، پزشکی ، درمانی و فرهنگی، جهاد را در حال حاضر معنا می کنند.

 

درست است جنگ و جهاد به معنای فیزیکی در سالهای گذشته به پایان رسیده است ، اما عده زیادی از جوانان به الگو گرفتن از فرماندهان جوانان عرصه دفاع مقدس با حمل پرچم زیبای بسیج سازندگی پا در عرصه ساخت و ساز برای محرومان جامعه نهاده اند.

 

در آغازین روز از هفته دفاع مقدس همراه فرمانده سپاه راهی روستا چشمه کاظم شدیم ، روستایی در 30 کیلومتری شهر بیجار که عده ای از جوانان بسیجی دانشگاه های بیجار در قالب اردوهای جهادی مشغول ساخت خانه برای یکی از محرومان این روستا هستند.

 

 

اینجا مرز بین حرف و عمل وجود ندارد و این جوانان با همت بلندشان حرف هایشان را در عمل پیاده کرده اند و خروجی آن در چند ماه آینده سرپناهی برای پیرزن و پیرمردی که تنها داری آنها خانه ای مخروبه با دیوارهای گچی و چند تکه وسایل ابتدایی می شود.

 

حضور بیش از 6  نفر از دانشجویان برای تعمیر و نوسازی خانه یکی از محرومان این روستا نمونه بارز فعالیت جهادی دانشجویان است که محرومیت را با تمام وجود در این خانه حس کرده اند.

 

در این خانه "همه با هم "در یکجا مشغول فعالیت شده بودند و گوشه ای از کار را گرفته بودند تا به دیگران بگویند " همه با هم" می توانیم.

 

پیرزن با اشک های که در چشمانش جاری بود و با لهجه شیرین کردی از خداوند منان برای حضور این جهادگران و ساخت خانه نو قدردانی می کرد.

 

مادری که چروکیدگی صورت و دست هایش مصداق سختی های روزگار در زندگیش بود مرا به خانه دعوت کرد ، در کنار پیک نیکی که تنها وسیله پخت و پزش بود از مشکلات زندگیش برایم گفت، از محرومیت و رنجی که کشیده ، از بی پولی که نمی تواند شوهر مریض را معالجه کند، اما ته دلش ی امیدواری بود که با ساخت خونه نو شاید زندگی جور دیگه برایش رقم بخورد و روی خوش زندگی را ببیند.

 

 


70 نقطه بیجار تحت پوشش طرح های محرومیت زدایی است

 

فرمانده سپاه بیجار در حاشیه این دیدار در گفتگو با خبرنگار کردتودی، گفت: 52 نفر از دانشجویان جهادگر بسیجی از تاریخ 23 شهریور در دهستان نجف آباد و روستاهای چشمه کاظم ، حصار سفید و نوبهار مشغول خدمت هستند.

 

وی با بیان اینکه هجرت و دوری از شهرنشینی و آشنایی دانشجویان با مشکلات محرومین روستاها یکی از دستاوردهای این برنامه است، افزود: خدمت رسانی به محرومین روستاهای دور افتاده یکی دیگر از دستاوردهای اردوهای جهادی است که اجر و ثواب آن با هیچ چیز دیگر عوض نمی شود.

 

میرآقایی تصریح کرد: این دانشجویان در طول مدت 10 روز با خدمت بی منت به محرومان این منطقه با مشکلات این منطقه برای انعکاس آن به مسوولان آشنا می شوند.

 

فرمانده سپاه بیجار با بیان اینکه 70 نقطه از شهرستان بیجار در مناطق محروم و دور افتاده تحت پوشش طرح های محرومیت زدایی هستند، گفت: تا کنون ساخت 30 واحد مسکونی برای محرومان روستایی پایان یافته است.

 

 

دانشجویان بسیجی مشق عشق را در اردوهای جهادی تمرین می کنند

 

یکی از دانشجویان بسیجی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه دانشجویان جهادگر بسیجی بعنوان سفیران عشق در روستاهای محروم هستند ، اظهار داشت: کمبود آب شرب ، نبود امکانات پزشکی کافی در درمانگاه روستا، نبود پزشک ثابت و مشکلات فرهنگی و تحصیلی در این روستا به وفور دیده می شود.

 

این دانشجوی جهادگر با تاکید بر اینکه مهم ترین هدف اردوهای جهادی توسعه فرهنگ محرومیت زدایی است،اظهار داشت: مسئولین نباید از خدمت به مناطق محروم غافل شوند زیرا مهم ترین وظیفه آنها خدمت به مردم و انقلاب است.

 

جهادگران بسیجی  بعنوان سفیران عشق در طی چند سال گذشته با ارائه خدمات عمرای ، فرهنگی ، آموزشی و پزشکی خدمات قابل توجهی در روستاهای دور افتاده بیجار ارائه نمودند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/برچسب ها :

اردوهای جهادیمحرومیت زداییبیجارچشمه کاظمساخت خانهسفیران عشقدانشجویان بسیجی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ