یکشنبه 7 مهر 1398 / 11:50|کد خبر : 3149|گروه : اجتماعی

با همت جهادگران بیجاری اتفاق افتاد + تصاویر؛

بازگشت آبادانی به روستایی که 30 سال خالی از سکنه بود/ روایتی عجیب از مسؤولانی که آمار غلط می دهند و نمی خواهند روستاها آباد شوند!

بازگشت آبادانی به روستایی که 30 سال خالی از سکنه بود/ روایتی عجیب از مسؤولانی که آمار غلط می دهند و نمی خواهند روستاها آباد شوند!

آبادانی روستایی که در دورترین نقطه شهرستان بیجار بیش از 30 سال خالی از سکنه بود مصداق بارز کار جهادی تلاشگران عرصه محرومیت زدایی است که موجب رونق و آبادانی علیسرخ شده است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، اینجا روستای علیسرخ است ، دورترین روستای شهرستان بیجار در دهستان سیاه منصور ، روستایی که سرخی خاکش برای سال 30 خالی از سکنه بودن هزاران حرف نگفته دارد.

 

روستایی که در مرز شهرستان بیجار و تکاب قرار گرفته و این روزها شاهد حضور خودجوش جهادگران سپاه و بسیج بیجار در راستای محرومیت زدایی در آن هستیم.

 

روستای علیسرخ 30 سال خالی از سکنه بود و تا چشم کار می کرد خانه های مخروبه ای از آن بر جا مانده است که این روزها با حضور مردان جهادی خانه های تازه ساخت جای آن را گرفته و شاهد بازگشت بیش از 30 خانوار از روستاییان است.

 

در ششمین روز از هفته دفاع مقدس همراه اصحاب رسانه شهرستان بیجار و جمعی از مسوولان مهمان مردم خونگرم این روستای تازه تاسیس بودیم ، در بدو ورود با دیدن چادری که برای برگزاری مراسم برپا بود و گرد و خاک هوا و صدای سرودهای حماسی حال و هوای جبهه و جنگ تداعی می شد.

 

برنامه با قرائت زیارت عاشورا آغاز شد و سپس مسوول قرارگاه پیشرفت و آبادانی بیجار خلاصه ای از عملکرد جهادگران عرصه محرومیت زدایی در این روستا را بیان نمودند.

 

 

وی با بیان اینکه قرارگاه پیشرفت و آبادانی با فرمان رهبر معظم انقلاب با هدف محرومیت زدایی در بیش از یک هزار دهستان فعالیت خود را در سراسر کشور آغاز کرده است، اظهار داشت: در استان کردستان پس از بررسی های انجام شده توسط کارشناسان و استانداری شهرستان بیجار و سروآباد بعنوان پایلوت محرومیت زدایی انتخاب شد.

 

محمودی افزود: از سال 1394 در راستای محرومیت زدایی در محدوده استحفاظی قرارگاه پیشرفت و آبادانی از روستای قورت دره در بخش آغبلاغ طغامین تا صلوات آباد در بخش مرکزی اقدامات خوبی صورت گرفته که شاهد مهاجرت معکوس روستاییان در این قسمت هستیم.

 

برخی از مسوولان نمی خواهند روستاها آباد شوند

 

مسوول قرارگاه پیشرفت و آبادانی بیجار با بیان اینکه روستای علیسرخ دور افتاده ترین روستای بیجار گروس است و در طول 30 سال گذشته خالی از سکنه بوده است، گفت: در طول چند سال گذشته با فعالیت جهادگران قرارگاه پیشرفت و آبادانی و پاسداران و بسیجیان شاهد رونق روستا هستیم .

 

 

 

 وی از فراهم شدن امکانات زیر بنایی در این روستا سخن گفت و بیان داشت: بعد از 2 سال تلاش بی وقفه موفق به انتقال برق از شهرستان تکاب با نصب 600 تیر برق برای این روستا شدیم که در این راستا مشقت های زیادی تحمل کردیم.

 

به گفته محمودی، متاسفانه عده ای از مسوولان با کارشکنی هایی که انجام می دهند نمی خواهند روستاهای ما آباد شوند که مایه نگرانی است.

 

آمار غلط برخی مسؤولان موجب کندی کار در شهرستان شده است

 

این مسوول تصریح کرد: از سال 1394 و شروع قرارگاه پیشرفت و آبادانی تا کنون 75 پروژه در دهستان های مورد هدف مورد بهره برداری قرار گرفته است.

 

 

محمودی با اظهار گلایه از برخی مسوولان شهرستان که با دادن آمار غلط نمی خواهند شهرستان بیجار پیشرفت کند ، بیان داشت: چرا جاده روستای سلطان آباد به عربشاه که محل اتصال 3 استان کردستان ، تکاب و زنجان است و 80 روستای بیجار را به هم وصل می کند برای 11 کیلومتر آسفالت همچنان بلاتکلیف باشد؟

 

وی بیان داشت: در روستای علیسرخ ، حسن آباد چاروق برای حل مشکل آب آشامیدنی مسوولین حاضر به همکاری نبودند و خود فرماندار مجبور شد ورود پیدا کند.

 

 

 

مسؤول قرارگاه پیشرفت و آبادانی عنوان کرد: اهالی روستای قاووشق مدت 8 سال از نعمت آب آشامیدنی محروم بودند اما در طی این دو سال به همت جهادگران قرارگاه پیشرفت و آبادانی شاهد جاری شدن آب در لوله های آب این روستا بودیم.

 

 

کاغذ بازی ها برداشته شود بیجار آباد می شود

 

محمودی در قسمت دیگری از سخنان خود بیان داشت: جابه جایی مسوولان جهادی به یک معضل در شهرستان بیجار تبدیل شده است که جای نگرانی است و از همین جا از مسوولان استان می خواهیم بگذارند مسوولانی که برای شهرستان مثمر ثمر هستند و می توانند گره ای از مشکلات مردم باز کنند بمانند.

 

وی تاکید کرد: متاسفانه کاغذ بازی مانع پیشرفت شهرستان شده است و برای انجام یک کار ادارای باید به هزار جا نامه بنویسید تا فلان مسوول راضی به انجام آن شود .

 

مسوول قرارگاه پیشرفت و آبادانی بیجار اضافه کرد: حفر 5 مورد چاه ، احداث چهار ایستگاه سرچاهی، تجهیز ایستگاه سرچاهی ، اصلاح شبکه آبرسانی به طول 8 کیلومتر، لایه روبی قنات و زیر سازی جاده های روستایی از مهمترین اقدامات قرارگاه پیشرفت و آبادانی بیجار در بخش عمرانی است.

 

 

منابع طبیعی علیسرخ پرونده خودرو سازی نیست که هر روز به مجلس برود

 

یکی از اهالی روستای علیسرخ در گفت و گو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: فعالیت جهادی تلاشگران قرارگاه پیشرفت و آبادانی و پاسداران سپاه بیجار مصداق بارز آتش به اختیار رهبر معظم انقلاب است که نتیجه آن بازگشت بیش از 30 خانوار از روستاییان است.

 

وی گفت: تعدادی از اهالی این روستا که 30 سال قبل به دلیل نبود امکانات مجبور به ترک روستا شدند با ساخت خانه به روستا برگشته اند اما دوباره مشکلاتی دارند که باید مسوولان شهرستان برای آن فکری کنند.

 

 

سید سجاد موسوی ادامه داد: تعدادی از اهالی روستا برای امرار معاش خود با هزار مشکل دام خریداری کرده اند که به دلیل قرار گرفتن این روستا در محدوده منابع طبیعی حفاظت شده قادر به بردن دام ها به چرا نیستند.

 

وی تصریح کرد: منابع طبیعی روستای علیسرخ پرونده خودرو سازی نیست که هر روز برای رسیدگی به مجلس برود و بهتر است مسوول منابع طبیعی شهرستان بیجار هر چه سریعتر مشکل اهالی روستای علیسرخ را برطرف کنند.

 

موسوی عنوان کرد: با توجه به گرانی مصالح و دور بودن این روستا از شهر بیجار و دیگر شهرهای استان های همجوار مقدار تسهیلاتی که برای ساخت و ساز به ما داده شده کفاف هیچ کاری را نمی دهد و از مسوولان می خواهیم به این مشکل ما رسیدگی کنند.

 

جاده جدید روستا در حال احداث است

 

فرمانده سپاه بیجار نیز در این مراسم بیان داشت: در راستای فرمان رهبر انقلاب، مبنی بر محرومیت زدایی، شاهد یک کار جهادی واقعی در روستای علیسرخ بودیم که جهادگران قرارگاه پیشرفت و آبادانی و سبزپوشان سپاه پاسداران بیجاری به خوبی از عهده آن برآمدند.

 

وی گفت: جاده دسترسی مناسب از مهمترین خواسته اهالی این روستا به توجه به دوری به شهرستان بیجار است که با همکاری سپاه ، قرارگاه پیشرفت و آبادانی ، راهداری و فرمانداری بیجار به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

 

 

میرآقایی از کلنگ زنی مسجد امیرالمومنین (ع) روستای علیسرخ خبر داد و بیان داشت: با وجود جاده جدید، فاصله این روستا با مرکز شهرستان، حدود ۲۰ کیلومتر کمتر می شود.

 

فرمانده سپاه بیجار عنوان کرد: امروز به همت پاسداران و بسیجیان ولایتمدار سپاه و قرارگاه پیشرفت و آبادانی ، این روستا مهاجرت معکوس داشته و بیش از 30 خانوار در حال برگشت به این روستای محروم هستند و با کمک سپاه، آب و برق و دیگر خدمات برای آنها مهیا شده است.

 

دست مریزاد می گوییم به مردان جهادی سپاه و بسیج که مصداق واقعی آتش به اختیار و مطیع اوامر رهبر انقلاب هستند و این را همه می دانند که کار جهادی ، مردان جهادی و ولایی می خواهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/برچسب ها :

علیسرخقرارگاه پیشرفت و آبادانیکلنگ زنی مسجدمحرومیت زدایی بیجارسپاه

نظرات کاربران :

لاکی [سه شنبه 24 تیر 1399 | 11:49] پاسخ

کار احماقانه ای هست، این بودجه ها باید در مناطق اطراف شهرهای بزرگ هزینه شود، هم هزینه ها کاهش پیدا می کند و هم خدمات‌رسانی به مردم کامل تر انجام می شود
در هر حال هیچ نشانه ای از موفقیت چنین پروژه هایی نیست

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ