شنبه 20 مهر 1398 / 10:30|کد خبر : 3177|گروه : فرهنگی

سفری بدون انگیزه!

ماجرای تمام شدن بنزین بالگرد حامل وزیر راه در آسمان کردستان!

ماجرای تمام شدن بنزین بالگرد حامل وزیر راه در آسمان کردستان!

سفر وزیر راه و شهرسازی در روز پنجشنبه به شهرستان بیجار به علت تمام شدن بنزین هلیکوپتر بر فراز دیواندره با 4 ساعت تاخیر انجام شد و وزیر مجبور شد بقیه راه را با ماشین طی نمیاد و مسوولان شهرستان بیجار در این سفر دیر هنگام و عجله ای نتوانستند هیچکدام از مطالبات مردم را بیان نمایند.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، روز پنجشنبه 18 مهرماه استان کردستان میزبان وزیر راه و شهرسازی بود و شهرستان بیجار با توجه به داشتن پروژه های تاریخی در زمینه راه یکی از مقصدهای سفر وزیر بود .

 

طبق برنامه اداره راه و شهرسازی شهرستان بیجار که در اختیار خبرنگاران قرار گرفته بود ، قرار بود وزیر ساعت 13:45 از طریق هلیکوپتر وارد بیجار شوند و برنامه سفر وی لندینگ در پد بیمارستان امام حسین (ع) ، مراسم استقبال و مشایعت ، بازدید از محور بیجار زنجان ، بازدید از محور بیجار همدان، بازدید از کنار گذر جنوب غربی، بازدید از غیر همسطح چنگیز قلعه و بازدید از قطعات بیجار دیواندره اعلام شد.

 

ساعتی که قرار بود وزیر راه وارد بیجار شود رسید ، اما وزیر نرسید و طبق گفته مسوولان ، هلیکوپتر وزیر یک ساعت دیگر در پد بیمارستان می نشنید ، اما بعد از گذشت سه ساعتی خبر رسید که بنزین هلیکوپتر وزیر بر فراز شهر دیواندره تمام شده و ناچار به نشست اضطراری شده است و آقای وزیر مجبور شدند بقیه راه با ماشین طی نمیاد تا شاید بداند جاده های استان کردستان قتلگاهی است که هر روز قربانی می گیرد.

 

بالاخره ساعت 6 عصر روز پنجشنبه وزیر راه به همراه استاندار، نماینده بیجار و سقز، رئیس سازمان برنامه و بودجه، مدیرکل راه و شهرسازی و تعدادی از معاونین استاندار برای بازدید از پروژه های راه وارد شهرستان بیجار شدند.

 

سهم شهرستان بیجار از وجود سفر وزیر راه حدود نیم ساعت تا 40 دقیقه بودکه بیشتر آن در خودرو بوده و حدود ۱۲ دقیقه هم در دو پروژه جاده بیجار_دیواندره و بیجار_همدان پیاده شده و بازدید کرد.

 

اما آنچه قابل تامل بود ، بی برنامگی در اندک دقایق حضور وزیر راه و شهرسازی در بیجار موج می زد ، آنطور که مشخص بود برای این بازدید هیچگونه برنامه ریزی نشده بود و در این میان تنها کسی که توانست از موقعیت استفاده کند و درد دل های خودش را بیان نماید ، پیمانکار پروژه تاریخی بیجار همدان بود .

 

وزیر راه و شهرسازی در فرصت کم با اشاره به پروژه اتصال راه آهن تهران-زنجان-تبریز به راه آهن همدان- سنندج از مسیر بیجار گفت: این پروژه در دست مطالعه قرار دارد و فاز اول آن انجام شده است .

 

جناب وزیر برای مردم بیجار گروس سوال است ، جاده بیجار همدان که در فاز عملیاتی بود 36 سال طول کشید ، حالا راه آهنی که بیش از یک دهه در فاز مطالعاتی است ، چند ساله می خواهید بسازید ، حتما یک قرن فرصت کافی برای رسیدن راه آهن به بیجار است!!

 

 

اگر مطالعات راه آهن انجام شده و پروژه جدید برای طرح انتخاباتی آقایان نیست،نحوه انجام آن را شفاف به اطلاع مردم برسانید و این پروژه به سرانجام کارخانه سایپا ، فولاد و آهن اسفنجی دچار نشود.

 

در این فرصت اندک و عجله ای حتی فرماندار بیجار فرصت نکرد مطالبات مردم در زمینه راه های مواصلاتی را به سمع وزیر برساند و از او قولی برای این شهرستان محروم و مظلوم بگیرد.

 

مطالباتی مانند: راه آهن، جاده بیجار _ یاسوکند، جاده یاسوکند _ تکاب ، جادهای خاکی روستاها که بعد از 15 سال برای آسفالت 5 کیلومتر باید طعم تلخ غربت را بر کام خود شرین کنند و به شهر مهاجرت نمایند.

 

یکی از برنامه های سفر وزیر به بیجار بازدید از جاده بیجار - همدان بود که علیرغم اصرار فرماندار در این سفر ، وزیر از جاده بیجار_زنجان بازدید نکرده و به سنندج عزیمت نمود.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

وزیر راهبیجارراه آهنعدم برنامه ریزی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ