شنبه 18 آبان 1398 / 11:20|کد خبر : 3207|گروه : اقتصادی

آقای وزیر لطفا نیم نگاهی به محرومیت بیجار گروس داشته باشید/ پروژه هایی که فقط در حد شعار مانده اند

آقای وزیر لطفا نیم نگاهی به محرومیت بیجار گروس داشته باشید/ پروژه هایی که فقط در حد شعار مانده اند

نبود امکانات در شهرهای تازه تاسیس بیجار، بلاتکلیف ماندن پروژه فولاد و جانمایی آهن اسفنجی، بلاتکلیفی کارخانه اسب آهنین و کنسرو سازی که می تواند منشاء اشتغالزایی مهم در شهرستان بیجار گروس باشد از مطالبات مردم این دیار از وزیر کشور است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، شهرستان بیجار یکی از شهرهای قدیمی استان کردستان است که با 7730 کیلومتر متر مربع وسعت بعنوان وسیع ترین شهر استان کردستان است.

 

شهرستان بیجار مهد پرورش علما ، فضلا ، دانشمندان و هنرمندان نام آوری است که نامشان بر سینه سترگ بیجار گروس می درخشد.

 

تعداد روستاهای این شهرستان 288 روستا است که حدود 262 روستای آن قابل سکونت می‌باشد و مابقی آن به دلیل نبود امکانات طعم تلخ غربت را به کام خود شیرین کردند و رفتن را بر ماندن ترجیح دادند.

 

کاهش شدید جمعیت به عنوان یک واقعیت بسیار تلخ در دیار بیجار گروس است که به جای اینکه سالانه هزار نفر به جمعیت شهرستان اضافه شود هر پنج سال یکبار 10 هزار نفر از آن مهاجرت می‌کنند که بیکاری و نبود شغل یکی از دلایل اصلی آن است.

 

بیکاری زخم چرکینی در شهرستان بیجار است که برای التیام آن کلنگ های فراوانی بر زمین زده شد اما هیچکدام آنها به سرانجام نرسید و این زخم روز به روز عمیق تر و چرکین تر شد و موجب بروز مشکلات فراوانی در این شهرستان با قدمت هفت هزار ساله گردید.

 

در گزارش ها، یادداشت ها و مصاحبه های که حساب آنها دستمان نیست از پروژه های که در شهرستان بیجار با حضور مقامات کشوری و استانی کلنگ زنی شده و به سرانجام نرسیده بسیار نوشته ایم.

 

پروژه های که اگر یک سوم آنها هم به مرحله آغاز بکار و تولید می رسید در رشد و توسعه اقتصادی شهرستان بیجار نقش مهمی داشت.

 

آنچه که موجب رنجش خاطر مردم در طی چند سال گذشته شده ، تکرار وعده های دروغ است که هیچگاه به سرانجام نرسید و هر کدام از این وعده ها فقط برگ برنده ای بود برای رسیدن وعده دهندگان به مطامع خود!!

 

وعده های دروغ و سرخرمن مسوولان بیجار دیگر از ایجاد کارخانه سایپا و انتقال خط آهن و ایجاد کارخانه های آنچنانی برای اشتغالزایی جوانان مظلوم و محروم بیجار گروس گذشته است.
 

 

احداث واحد پتروشیمی در شهرستان بیجار با سرمایه گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از خبرهای مسرت بخش استاندار وقت در سال 95 برای مردم دیار گروس بود، پروژه ای که بعد از سه سال فقط یک تابلو از آن نصب شده است.

 

در ایام هفته بسیج سال 97  نیز علی اکبر ورمقانی فرماندار بیجار طی سخنانی در مسجد حضرت محمد(ص) از کلنگ زنی بزرگترین پروژه سرمایه گذاری استان کردستان به نام پتروشیمی با اعتبار یک میلیارد و دویست میلیون تومان خبر داد.

 

پروژه ای که در روز 29 فروردین با حضور فیروزی معاون استاندار ، دره وزمی مدیر کل صنعت، تجارت و معدن استان کردستان و فرماندار بیجار مکان کلنگ زنی مشخص شد.

 

بعد از مشخص شدن مکان کلنگ زنی اولین اقدامات فیزیکی ساخت کارخانه پتروشیمی کردستان در بیجار، با نصب تابلوی در یکی از روستاهای بخش مرکزی بیجار نمایان شد.

 

امروز با شنیدن خبر آمدن وزیر کشور به استان کردستان ، از وی می خواهیم در جلسه شورای اداری استان کردستان ، وضعیت پروژه های بلاتکلیف شهرستان بیجار را روشن کند تا این کلنگ زنی هم به کلنگ زنی های دیگر از جمله کارخانه سایپا ، فولاد و راهن آهن منجر نشود.

 

نبود امکانات در شهرهای تازه تاسیس بیجار، بلاتکلیف ماندن پروژه فولاد و جانمایی آهن اسفنجی، بلاتکلیفی کارخانه اسب آهنین و کنسرو سازی که می تواند منشاء اشتغالزایی مهم در شهرستان بیجار گروس باشد از دیگر مطالبات مردم این دیار از وزیر کشور است.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

پروژه های بلاتکلیفبیجارپتروشیمیفولادآهن اسفنجیوزیر کشورمطالبات مردم

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ