چهارشنبه 2 بهمن 1398 / 13:04|کد خبر : 3378|گروه : اقتصادی

گزارش؛

جانمایی مشخص نیست ، قرارداد احداث بسته شده است/سهم بیجار از کارخانه فولاد هیچ !

جانمایی مشخص نیست ، قرارداد احداث بسته شده است/سهم بیجار از کارخانه فولاد هیچ !

در حالیکه جانمایی آهن اسفنجی در شهرستان بیجار تا کنون مشخص نشده است اما ، قرارداد مشاوره احداث واحد1.6 میلیون تنی به شرکت فنی و مهندسی فولاد مبارکه مهر جی ابلاغ شد.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، گزارش را با این جمله شروع می کنم، قصه ما به سر رسید، کلاغه به خانه اش نرسید ! با ندانم کاری و خواب خرگوشی نازی که هوش از مسوولان همیشه پای کار ما ربوده است ، سهم بیجار گروس با داشتن ذخایر معدنی از احداث کارخانه فولاد به طور کامل هیچ شد.

 

البته این اولین پروژه نیست که در بایکوت خبری و در حالی که سر مردم بیجار را به مسائل دیگر مشغول کرده اند از دست رفته است.

 

در دی ماه سال 95 خبری مبنی بر جانمایی و ساخت کارخانه فولاد مبنی بر راه اندازی کارخانه فولاد در شهرستان بیجار موجب شعف و شادی جوانان بیکار بیجاری شد.

 

با توجه به اینکه فراوری این پتانسیل عظیم در شهرستان با کار کارشناسی شده می تواند از رشد منفی جمعیت در این شهرستان جلوگیری نمائید ، اما متاسفانه خام فروشی آن مهمترین معضلی است که گریبان این ظرفیت را در شهرستان بیجار گرفته است.

 

مواد اولیه کارخانجات ذوب آهن و فولاد، خاک آهن می باشد و بیش از ۶۰ درصد از خاک آهن استان کردستان دراین شهرستان تولید می شود،اما آنچه مهم است عدم توجه به این امتیاز برای توسعه شهرستان است.

 

کریمی : برای جانمایی کارخانه فولاد جایی بهتر از بیجار نیست !

 

از سال 1395 در حالیکه مردم حسن آباد یاسوکند با برگزاری تجمعاتی خواستار جانمایی آهن اسفنجی در محل معادن بودند و نظر کارشناسان با توجه به سایر امتیازها در محل زاغه پولاد بود ، نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه های متعدد از احداث قطعی کارخانه فولاد در شهرستان بیجار خبر می داد و بیان داشت: تا گرفتن حق بیجار از هیچ تلاشی دریغ نمی کنم.

 

وی بیان داشت: به حول و قوه ی الهی و با پشتوانه نظرات کارشناسی و حمایت های مردمی و با استفاده از ابزارهای قانونی، اجازه نخواهم داد که حتی یک مشت از خاک آهن بیجار را از شهرستان خارج کنند و اگر قرار است که از این ظرفیت شهرستان استفاده شود باید در خود شهرستان واحدهای تولیدی و صنعتی راه اندازی شود.

 

تعلل در اطلاع رسانی جانمایی اهن اسفنجی پذیرفتنی نیست

 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی چند ماه قبل در گفتگو با خبرنگار کردتودی با بیان اینکه شرکت ایمیدرو در نامه ای طی ماه های قبل نظر کارشناسی خود را به استانداری و فرمانداری شهرستان بیجار اعلام کرده است،گفت: استانداری تا کنون در این مورد برای روشن شدن اذهان مردم شهرستان بیجار هیچگونه اطلاع رسانی نکرده است.

 

کریمی با اظهار گلایه از استاندار،اظهار داشت:تعلل در اطلاع رسانی پذیرفتنی نیست و به هیچ وجه برای مردم شهرستان بیجار قابل قبول نیست .

 

وی با بیان اینکه فردا از طریق نامه مکتوب به استاندار اعتراض خود را نسبت به عدم اطلاع رسانی اعلام خواهم کرد ،گفت:امیدواریم هر چه سریعتر عملیات اجرایی احیای آهن اسفنجی شهرستان بیجار در منطقه زاغه پولاد آغاز شود.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه کار جانمایی این پروژه اقتصادی در منطقه زاغه پولاد قطعی است،بیان داشت :سیاسی بازی و راضی کردن یک عده در استان جلوی پیشرفت این کار را گرفته و از همین تریبون اعلام میکنم به دستگاه های ذی ربط و متولیان امر به این مسئله مهم نگاه شهرستانی داشته باشند نه نگاه بخشی و روستایی.

 

وی با تاکید بر اینکه این پروژه مختص شهرستان بیجار است ،اعلام کرد:اگر بخواهیم به صورت بخشی به این منطقه نگاه کنیم موجب ضرر و زیان جبران ناپذیر برای شهرستان خواهد شد.

 

کریمی خطاب به دست اند کاران این امر گفت:اگر بخواهیم نظرات غیر کارشناسی را اعمال کنند چه بساء موجب منصرف شدن سرمایه گذار شود که زیبنده نیست و انموقع چه کسی جوابگوی مردم این شهرستان خواهد بود.

 

وی یادآور شد:طبق تفاهم نامه امضا شده  بین شرکت ایمیدرو و شرکت امداد و صبا نور و کیمیا معادن سهم هر کدام از این شرکت ها مشخص شده است و نمی توان به مردم دروغ گفت.

 

 

قرارداد مشاوره 2 واحد اسفنجی و فولاد کردستان ابلاغ شد

 

به گزارش خبرنگار سایت خبری-تحلیلی معدن 24 ، طی مراسمی قرار داد مشاوره احداث واحد 1.6 تنی فولاد قروه استان کردستان به شرکت فنی مهندسی فولاد مبارکه مهر جی در شرکت صنایع فولاد کردستان ابلاغ شد.

 

در این مراسم که روز گذشته در محل دفتر شرکت صنایع فولاد کردستان در تهران برگزار شد ، خدمات مشاوره و نظارت بر عملیات ساخت یک واحد اسفنجی 1.6 میلیون تنی و پروژه های زیر ساخت مربوطه در شهرستان بیجار و همچنین خدمات مشاوره و نظارت بر عملیات احداث یک واحد ذوب و ریخته گری 1.5 میلیون تنی و پروژه های زیرساخت مربوطه در شهرستان قروه استان کردستان برای اجرا به شرکت فنی و مهندسی فولاد مبارکه مهر جی ابلاغ شد.

 

با رسانه ای شدن این موضوع این سوال ذهن مردم بیجار را درگیر کرده که با توجه به اینکه در داخل شهرستان هنوز جانمایی آهن اسفنجی دستخوش سیاسی کاری مسوولان شهرستان و استان شده است چگونه قراردادمشاوره احداث امضاء شده است.

 

در مصاحبه های مختلف در دو سال گذشته مسوولان شهرستان و استان هر یک توپ تقصیر را در زمین دیگری پاس می دادند و و مردم بیجار و حسن آباد یاسوکند با بحث جانمایی بین زاغه فولاد و هشتاد جفت را به جان هم انداخته بودند ، خودشان در خلوت سیاسی هدف خود را به سر مقصد منزل رساندند و آنجایی که دوست داشتن و باب میلشان بود را به عنوان محل احداث کارخانه فولاد قرار دادند.

 

حالا مردم بیجار مانده اند با مسوولان بی کفایتی که نتوانستند از حق مردم مظلوم دیار گروس دفاع کنند ، مسوولانی که زادگاهشان بیجار است ، اما یک قدم هم حاضر نیستند برای توسعه شهرشان بردارند و به همین سادگی مرغ از قفس پرید!!!

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ