چهارشنبه 23 بهمن 1398 / 10:18|کد خبر : 3425|گروه : اجتماعی

اهالی روستای تازه تاسیس علیسرخ بیجار:

روستای تازه تاسیس علیسرخ محاصره در برف / توپ فوتبال وعده مسوولان شده ایم

روستای تازه تاسیس علیسرخ محاصره در برف / توپ فوتبال وعده مسوولان شده ایم

یکی از اهالی روستای علیسرخ بیجار با اظهار تاسف از بدقولی دستگاه های خدمات رسان خاطر نشان کرد: توپ فوتبال شده ایم ، به هر اداره ای زنگ میزنیم فقط وعده دورغ تحویل میگیریم ، از مسوولان می خواهیم تا این خانه هایمان به خرابه های سی سال پیش اضافه نشده و ما هم زنده به گور نشده ایم فکری به حالمان بکنید.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، بارش بی سابقه برف در شهرستان بیجار طی چند روز گذشته موجب بسته شدن تعداد زیادی از راه های روستایی شد که همین امر موجب بروز مشکلاتی برای اهالی روستاها شده است.

 

روستای علیسرخ دور افتاده ترین روستای بخش مرکزی شهرستان بیجار است که در حال حاضر دو نفر در آن ساکن هستند که بعلت بارش شدید برف جاده روستا بسته و دسترسی آنها به شهر عملا قطع است.

 

میرزایی یکی از اهالی این روستا با ارسالی پیامی به خبرنگار کردتودی اظهار داشت: این روستا بعلت نبود امکانات به ویژه جاده بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خالی از سکنه شد و از سال 1370 تا امسال هیچکس در این روستا زندگی نمی کرد.

 

وی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری در 28 اردیبهشت به شهرستان بیجار و اینکه اینجا بمانید و آن را آباد کنید یک عده از ساکنان این روستا که در شهرهای کرج ، تهران ، الوند و همدان ساکن هستند به دنبال برگشت به زادگاه خودمان شدیم که با مشکلات زیادی رو به رو بودیم که در یک اقدام خیرخواهانه قرارگاه پیشرفت و آبادانی بیجار با همکاری بسیج سازندگی و بنیاد مسکن 12 واحد مسکونی در این روستای خالی از سکنه در یک قسمت جدید ساخته شد و تعدادی از اهالی این روستا با مهاجرت معکوس زندگی روستایی را برای خودشان انتخاب کردند.

 

وی گفت:متاسفانه بعلت بی توجهی، هیچکدام از وعده های فرماندار ، اداره راه و ترابری بیجار و مدیرکل راه ترابری استان محقق نشد و همین امر موجب شد چند خانواده دوباره به شهر برگردند.

 

این ساکن روستای علیسرخ بیان داشت: چند نفر از اهالی این روستا بخاطر دامپروری خانواده هایمان را فرستادیم و خودمان برای متروکه نشدن دوباره این روستا به دور از هیچ امکاناتی تاوان بد قولی مسوولان را پس می دهیم.

 

این ساکن روستای تازه تاسیس علیسرخ بیجار تصریح کرد: از ۲۶ دی ماه جاده صعب العبور روستای تازه تاسیس علیسرخ مسدود است و متاسفانه تمام آذوقه ای که جمع آوری کرده بودیم تمام کردیم هیچ ارگانی به دادمان نمی رسند .

 

وی با اظهار تاسف از بدقولی دستگاه های خدمات رسان خاطر نشان کرد: توپ فوتبال شده ایم ، به هر اداره ای زنگ میزنیم فقط وعده دورغ تحویل میگیریم ، از مسوولان می خواهیم تا این خانه هایمان به خرابه های سی سال پیش اضافه نشده و ما هم زنده به گور نشده ایم فکری به حالمان بکنید.

 

لازم به ذکر است روز گذشته همزمان با 22 بهمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دو نفر ساکن این روستای دورافتاده و صعب العبور که از 26 دی ماه در محاصره برف راه دسترسی به شهر ندارند با انجام راهپیمایی و شعار مرگ بر آمریکا و اسرائییل خشم و انزجار خود را از دشمنان اعلام کردند و به گفته خودشان وظیفه شرعی خودشان را به جا آورده اند و منتظر عملکرد مسوولان هستند.

 

انتهای پیامبرچسب ها :

روستای علیسرخبیجاربسته شدن جادهکمک از مسوولان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ