سه شنبه 29 بهمن 1398 / 19:48|کد خبر : 3439|گروه : فرهنگی

قانونگذارانی که برای تصاحب کرسی مجلس شام و ناهار هم می دهند!

قانونگذارانی که برای تصاحب کرسی مجلس شام و ناهار هم می دهند!

این روزها بازار وعده و وعیدهای تبلیغاتی در محافل و مجلس تبلیغی داغ داغ است و با دیدن این تبلیغات سوالی که ذهن هر شهروندی را به خود مشغول می کند این است که فعالیت برای تصاحب کرسی های مجلس به چه قیمتی است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، یکی از موثرترین عوامل و لازمه رای آوردن یک نامزدانتخاباتی،تبلیغات وی است که منجر به اشاعه تفکر،شخصیت ،نظرات و برنامه های فرد کاندید است.  

 

با توجه به گذشت شش روز از تبلیغات انتخاباتی نامزدهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی،کاندیداها در شهرستان بیجار با توسل به هر شگردی در پی کسب آراء مردم جهت رسیدن به کرسی سبز بهارستان هستند.  

 

با توجه به قانون انتخاباتی همزمان با ایام تبلیغات نامزدهای انتخاباتی مجاز به معرفی خود و برنامه های آتی خود برای رسیدن به مجلس شورای اسلامی هستند.  

 

اما آنچه در این بین از اهمیت بسزایی برخوردار است،هزینه های سرسام آور تبلیغی برخی کاندیداها است که در شهرستان بیجار این رقم تبلیغاتی به 2 میلیارد تومان هم رسیده.  

 

در انتخابات این دوره شهرستان بیجار،تالارهای پذیرایی یکی از مهمترین مکان های است که توانستند با استفاده از هزینه های بسیار بالای نامزدهای انتخاباتی کاسبی خوبی برای خود رقم بزنند.  

 

هر چند دادن وعده های متعدد شام و نهار به مردم جهت کسب آراء آنها نسبت به تبلیغات پیشرفته کنونی یک مقدار دموده شده است،اما در این دوره انتخابات در شهرستان بیجار از رونق خاصی برخوردار است.  

 

با توجه به رصدهای انتخاباتی در سطح شهر یکی از کاندیداها انتخاباتی برای کسب آراء مردم با کرایه یکی از تالارهای سطح شهر در هر وعده پذیرای بیش از 500 نفر از مردم است.  

 

آنچه که در این میان از اهمیت خاصی برخوردار است این است که این شگردها مانند قبل از اهمیت خاصی برخوردار نیست و نامزدهای انتخاباتی خود این را نیز می دانند با چنین ریخت و پاشهای تبلیغی به اهداف خود نمی رسند،زیرا مردم ما بسیار آگاه تر از آن هستند که بخواهند رای خود را در قبال یک وعده شام و یا نهار به صندوق های رای بیندازند و اگر در این راستا بیش از 2 میلیارد هم خرج کنند به نتیجه نخواهند رسید.  

 

سوالی که می توان از این افراد پرسید این است که کرسی های بهارستان از چه جنسی هستند که برای تصاحبش از هیچ تلاشی فرو گذار نیستند و با وعده وعیدهای انتخاباتی فقط و فقط به فکر جمع کردن آرا مردم و بیان اهداف خویش هستند و حقوق مردم را نادیده می گیرند.  

 

آیا کاندیداهای که با گذاشتن مبالغ هنگفت در صدد تبلیغات انتخاباتی در این شهرستان هستند به این موضوع فکر کرده اند که با این پول ها می شود گره های زیادی از مشکلات جوانان شهرشان را باز نمایند؟ و سوال مهمتر اینکه آیا فقط راه یافتن به مجلس راه خدمت به مردم بیجار گروس است ؟   موضوع مهمی که متاسفانه در ایام تبلیغات انتخاباتی به آن توجه نمی شود رعایت اخلاق انتخاباتی است.  

 

کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی این را باید آویزه گوش و سرلوحه اقدامات تبلیغاتی خود قرار دهند که رقابت انتخاباتی فضای تسویه حساب شخصی نیست و نباید حقوق مردم و اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی در این وادی قربانی اهداف شخصی شود.  

 

نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی این را هم بدانند قول های به مردم بدهند که از وظایف حوزه نمایندگی خارج نباشد و بتواند بعد از آنکه به مجلس راه یافتند وعده های خود را عملی کنند و حس بدبینی در مردم بوجود نیاورند.  

 

لازم به ذکر است پیام های گوناگون رهبر معظم انقلاب در راستای انتخابات و اهمیت آن و حضور حداکثری و انتخاب اصلح حجت را بر مردم تمام کرده و به عنوان چراغ راهی برای انتخاب فردی کارآمد و شایسته است.  

 

رهبر معظم انقلاب فرمودند:اگر انتخابات با حضور مردم، با اراده‌ى مردم، با آزادى کامل مردم و انتخاب آزادانه‌ آن‌ها انجام بگیرد، و حداکثر آگاهى از سوى مردم به کار برود، تا این‌که افراد صالح و شایسته و حقیقتا حائز شأن نمایندگى این ملت عظیم، به مجلس فرستاده بشوند، نظام اسلامى مى‌تواند مطمئن باشد که در جهت آرزوها و هدف‌هاى خود در حرکت است.  

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ