یکشنبه 4 اسفند 1398 / 11:57|کد خبر : 3450|گروه : فرهنگی

یادداشت؛

کرونای مدیریتی در کردستان!

کرونای مدیریتی در کردستان!

داستان کرونای مدیریتی در کردستان گوئی سریالی تکرای است و با حضور هر منتخبی این داستان تعداد قسمت‌هایش که در کردستان همان افزایش محرومیت باشد اضافه می ‌شود.

به گزارش بیجار بام ایران ، این روزها مبحث حضور ویروس کرونا در جهان در تیتر اول اخبار جهان است. بدون شک کرونا در کردستان امری تازه نیست و شهروندان کردستانی سال‌هاست که با حضور مدیریت هائی از جنس کرونا آشنا هستند. به این معنی که کردستان هنوز هم در رده‌های آخر توسعه قرار دارد و این امر هر ساله رو به وخامت است.


از زمان حضور اسماعیل نجار این امر بیشتر قابل ملموس بود. استانداری که دوست داشت نشریه دولتی هر شماره مزین به عکسش باشد و صد البته مدیریت پوپولیستی آقای شهبازی هم جای بحث است. بعد از رفتن این دو فرهیخته خوش خدمت به پایتخت نشینان، کردستان میزبان آقای زاهدی بود که مینی بوسی به کردستان نیرو آورد و چهره جوانی به نام میقانی کردستان را اداره می‌کرد و استاندار بزرگوار هر وقت میل داشت شرایطش را فراهم می‌کرد و حرف مردم را می‌شنید و هر وقت نمی‌خواست این شرایط را فراهم نمی‌کرد بلکه حضور فیزیکی داشتند و خبری از گوش شنوا نبود.


داستان کرونای مدیریتی در کردستان گوئی سریالی تکرای است و با حضور هر منتخبی این داستان تعداد قسمت‌هایش که در کردستان همان افزایش محرومیت باشد اضافه می ‌شود. اما بدون شک حضور بهمن مرادنیا در نوع خود پدیده‌ای نوین بود. در کارنامه‌های مدیریتی این آقای استاندار بیش از 80 درصد امور استان به صورت سرپرستی اداره می‌شود و استان در صددرصدی بلاتکلیفی می‌باشد.


انتخاب‌های آقای استاندار هم جای تامل است. گوئی بهمن مرادنیا با آموزش و پرورش قرار داد مدیریتی دارد و با داشتن هر پُست خالی در استان به آموزش و پرورش مراجعه می‌کنند و گوئی ایشان و همراهان‌شان هیچ گاه ننشسته‌اند و به این بیندیشند که اگر این اشخاص معلم خوبی بودند الان اوضاع علم و دانش در کردستان این‌گونه نبود.


آقای استاندار ساختار سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و.... را با یک چشم می‌بیند و براین باور است که منتخبین ایشان مردی هستند برای تمام فصول، از انتخاب فرماندار سروآباد و انتقالش به دهگلان چه ثمره‌ای به دست آمده که رسانه‌های دست به سینه و تیتر فروش هم خبری از رشادت‌های این انتخاب نمی‌دهند. یا اینکه منتخب آقای استاندار برای مریوان که قبل از سرپرست شدن، مدیریت بحران استان را برعهده داشتند الان در مریوان خود بحران شده‌اند. صد البته انتخاب سرپرست فرمانداری قروه هم جای بحث است؛ گویا سرپرست فعلی در یکی از شهرستان‌های استان بوده که با ایشان تماس می‌گیرند و می‌گویند شما سرپرست هستید و فرماندار قروه هم از این جابجایی بی خبر بوده است.


در ساختار مدیریت فرهنگی زیر مجموعه آقای استاندار ما شاهد حضور دو سرپرستی هستیم(اداره ازشاد و نهاد کتابخانه‌ها)؛ بحث سازمان میراث هم که گل سرسبد انتخاب آقای استاندار بود دیدیم که با چه وضعی رفتند و الان گویا تیم استانداری مدافع حقوق زنان شده‌اند و سوزن‌شان گیر کرده که حتما یک بانو باید مدیر سازمان میراث فرهنگی بشود.


آقای مرادنیا البته نشان داده‌اند که برای انتخاب‌های خودش حتی به رئیس جمهور هم جواب نمی‌دهد. مثلا ثمره حضور بانوی منتخب آقای استاندار در سازمان محیط زیست برای استان چه بوده است و یا اینکه دلیل انتخاب یک پیمانکار بدون سابقه مدیریتی برای صنعت و معدن چه بوده است؟ و.....


بدون شک اینان مواردی هستند که بدتر از ویروس کرونا در دل ساختار مدیریت کردستان رخنه کرده‌اند و هر لحظه کردستان و کردستانی‌ها را به سمت محرومیت بیشتر منتقل می‌کنند.

 

شورش عزیزی

 

انتهای پیام/برچسب ها :

کرونای مدیریتیکرونامدیران استانسیاست استاندار

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ