یکشنبه 18 خرداد 1399 / 16:47|کد خبر : 3669|گروه : فرهنگی

رئیس اتاق رسانه ستاد مقابله با کرونا در استان کردستان

کرونا فعلا میهمان ناخوانده مردم کردستان است/ چراغ حساسیت به این ویروس نباید خاموش شود/ کردستان در معرض شبیخون کرونا قرار دارد

کرونا فعلا میهمان ناخوانده مردم کردستان است/ چراغ حساسیت به این ویروس نباید خاموش شود/ کردستان در معرض شبیخون کرونا قرار دارد

رئیس اتاق رسانه ستاد مقابله با کرونا در استان کردستان تأکید کرد: چراغ حساسیت به کرونا باید همچنان در کردستان روشن نگه داشته شود، چرا که خستگی و فرسودگی کادر درمان و آزمایشگاهی استان به شدت نگران کننده است و کمک به بهبود این وضعیت تنها با رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا توسط عامه مردم امکانپذیر است.

به گزارش بیجار بام ایران ، بهرام نصرالهی زاده امروز در نشست اتاق رسانه ستاد مقابله با کرونا در استان کردستان، اظهار داشت: شیوع موج دوم کرونا در استان کردستان موجی از نگرانی را در بین مردم ایجاد کرده و در حال حاضر به گفته مسئولین دانشکاه علوم پزشکی استان، شهرستانهای سنندج و قروه در وضعیت قرمز قرار دارند.

 

وی افزود: متأسفانه در طول سه هفته گذشته موضوع ویروس کرونا هم از سوی مردم و هم از سوی مسئولین استان ساده انگاری شد و همین موضوع تا حدود زیادی در شیوع این بیماری نقش داشت.

 

رئیس سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان کردستان ابراز داشت: باید تلاش بر این باشد که حساسیت مردم نسبت به خطر ویروس کرونا افزایش یابد، چون حقیقتاً در افق نزدیک چیزی به نام نابودی ویروس کرونا وجود ندارد و مردم باید به زندگی در کنار این ویروس عادت کنند و برای اینکه مبتلا نشوند حتما باید مسایل بهداشتی را به جد رعایت کنند.

 

نصرالهی زاده ادامه داد: واقعا نمی شود برای مقابله با این بیماری مشاغل و صنوف مختلف را در استان تعطیل کرد اما باید تدابیر پیشگیرانه اتخاذ شود و مردم هم به سلامتی خود اهمیت دهند.

 

رئیس اتاق رسانه ستاد مقابله با کرونا در استان کردستان، با بیان اینکه معلوم نیست ویروس کرونا تا چه زمانی میهمان ناخوانده مردم باشد، افزود: شرایط معیشتی مردم سخت شده است و نمی توان محدودیت های درازمدت اعمال کرد اما خود مردم می توانند مانع ابتلا و شیوع این بیماری شوند.

 

وی تأکید کرد: چراغ حساسیت به کرونا باید همچنان در جامعه روشن نگه داشته شود چرا که خستگی و فرسودگی کادر درمان و آزمایشگاهی استان کردستان به شدت نگران کننده است و کمک به بهبود این وضعیت تنها با رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا توسط عامه مردم امکانپذیر است.

 

نصرالهی زاده بیان کرد: اگر این ذهینیت در جامعه ایجاد شود که اوضاع عادی است و جای نگرانی وجود ندارد در حقیقت گرفتار شبیخون کرونا خواهیم شد و استان را با بحرانی جدی مواجه خواهد کرد.

 

انتهای پیامبرچسب ها :

بهرام نصرالهی زاده

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ