دوشنبه 16 تیر 1399 / 14:12|کد خبر : 3774|گروه : اجتماعی

در گفتگوی تفصیلی عنوان شد؛

شفاف سازی عملکرد شورا حق مردم بیجار است/برخی جلسات شورای شهر برای رفع تکلیف و بدون خروجی است

شفاف سازی عملکرد شورا حق مردم بیجار است/برخی جلسات شورای شهر برای رفع تکلیف و بدون خروجی است

عضو شورای شهر بیجار با تاکید بر اینکه شفاف سازی عملکرد شورا حق مردم است ، گفت: در این دوره یکسری جلسات فقط برای رفع تکلیف است و خروجی خاصی ندارد و تصمیمات خاصی برای شورا و شهرداری در آن اتخاذ نمی شود.

عضو شورای شهر بیجار در گفتگو با خبرنگار بیجار بام ایران با اشاره به جایگاه شورا که رکن رکین مردم سالاری در کشور است اظهار داشت: متاسفانه در دولت های مختلف به دلیل دیدگاه های متفاوت کارکرد شورا کاملا مشخص نیست .

 

وی با بیان اینکه افت و خیزهای سیاسی لطمه های زیادی را به جایگاه شورا وارد کرده ، افزود: شورای اسلامی شهرستان بیجار در دوره های مختلف در این شهرستان از این امر مستثنی نبوده است.

 

قاضی گفت: ساختار فردی مسوولیت در جایگاه خودش باید به صورت اصولی و قانونی به آن پرداخته شود و شفاف سازی در خصوص عملکرد حق مردم شهر بیجار در راستای عملکرد اعضای شورای اسلامی شهر است.

 

نقص ارتباط رسانه ای شورا با مردم کاملا مشهود است

 

عضو شورای اسلامی شهر بیجار با تاکید بر اینکه در دوره های مختلف و در این دوره شورای اسلامی شهر بیجار اقدامات و پیگیری های زیادی صورت گرفته است ، بیان داشت: بازخوردی که در میان مردم به عیینه قابل مشاهده است نشانه ای از نقص ارتباط رسانه ای با مردم است .

 

وی با بیان اینکه در این دوره یکسری جلسات فقط برای رفع تکلیف است و خروجی خاصی ندارد و تصمیمات خاصی برای شورا و شهرداری در آن اتخاذ نمی شودگفت: بهتر است اعضاء شورای اسلامی نسبت به برگزاری جلسات شفاف سازی لازم را انجام دهند.

 

قاضی با اشاره به اقدامات شورای اسلامی شهر بیجار در این دوره بیان داشت: به محض تشکیل شورای فعلی اقدام به تعیین شهردار قانونی نمودیم ، شهردار با 7 رای انتخاب شد اما متاسفانه در مدیریت شهری مباحث سلیقه ای و تنگ نظری ها موجب شد تغییرات به معنی واقعی کلمه صورت نگرفت و خیلی از کارهای انجام شده هم به صورت نیمه تمام باقی ماند که انتظار می رفت در اسرع وقت پیگیری و بهینه سازی شود اما متاسفانه حرکت های که در حال حاضر صورت گرفته کاملا حرکت های پوششی است که جلوی حرکت های اصلی و ساختاری را گرفته است.

 

کارکرد واقعی شورا و شهرداری در عملیات اجرایی ناکام است

 

وی عنوان کرد: کارکرد واقعی شورا و کارکرد واقعی شهرداری به معنایی واقعی در عملیات اجرایی ناکام مانده است.

 

عضو شورای شهر بیجار خاطر نشان کرد: شورا باید به یکسری از مباحث بپردازد که لازمه آن نیاز سنجی ، آسیب شناسی و طبقه بندی است که متاسفانه ساختار به این سمت حرکت نمی کند و علت عدم حرکت به این سمت هم عدم مدیریت صحیح در ساختار شورا و شهرداری است.

 

انجام پروژه های اساسی در شورا و شهرداری بیجار فدای زمان شد

 

قاضی ادامه داد: راه اندازی مجدد کارخانه آسفالت، پروژه نیمه تمام بتن سازی ، سد معبر، ساماندهی دستفروشان و دکه ها و یکسری کارهای اداری در دستور کار شورا قرار گرفت که متاسفانه همه این موارد به صورت ابتر باقی مانده است.

 

وی در خصوص راه اندازی کارخانه آسفالت بیجار بعنوان یک منبع درآمد پایدار و ثروت هنگفت برای شهرداری گفت: اجازه ندادن برخی اعضای شورا برای راه اندازی کارخانه به صورت مشارکتی یکطرف قضیه است و اینکه می گویند در یکسال مانده فرصتی نیست که بخواهیم کاری انجام دهیم و انجام کارهای اساسی را فدای زمان کرده اند.

 

عضو شورای شهر بیجار با تاکید بر اینکه معضل سد معبر یکی از فاکتورهای تغییر شهردار قبلی بود ، گفت: متاسفانه در این دوره هر چند این معضل حل نشده ، ساماندهی دستفروشان که در حال حاضر باید بر مبنای بحث کرونا که فاصله های اجتماعی رعایت شود اگر به مرکز شهر مراجعه شود می توان به راحتی درک کرد که نه تنها به این مقوله توجه نمی شود حتی ترتیب اثری داده نمی شود و مورد اغفال قرار گرفته است.

 

چارت سازمانی شهرداری بیجار باید تعیین تلکیف شود

 

عضو کمسیون معاملات شهرداری بیجار ادامه داد: اجرای چارت سازمانی باید طبق قانون باشد و تعیین تکلیف های قراردادهای کارگران و کارمندان هنوز بلاتکلیف است.

 

قاضی عنوان کرد :معوقات کارگری و بدهی های شهرداری از دیگر معضلات شهرداری و شورای اسلامی شهر بیجار است که نیازمند تدبیر ویژه از سوی اعضای شورا است و متاسفانه ساخت و سازهای غیر مجاز به همان منوال خود باقی مانده است.

 

املاک شهرداری بیجار در توقیف پروژه بدون کارشناسی کوهستان پارک است

 

وی اضافه کرد: تصرف و ضبط دارایی های شهرداری دغدغه امروز شهرداری است چیزی که میراث گذشتگان است و امروز گریبان گیر شهرداری بیجار شده است و اگر امروز برای آن تصمیم درست اتخاذ نشود و نتوانیم از حقوق شهرداری و مردم بیجار دفاع کنیم و تصرف و ضبط دارایی های به این شکل امروز اتفاق افتاده ما هم میراثی بدی را برای آیندگان جا می گذاریم.

 

عضو شورای شهر بیجار ادامه داد: مردم در این دوره انتظار  داشتند کارها کارشناسی شده و بر اساس مطالعه صحیح زیر ساخت وضعیت موجود و چشم انداز مطلوب باشد ،که متاسفانه در سطح شورا و شهرداری گوش شنوایی در مورد این مسائل وجود ندارد که لازم به ذکر است برخی از جلسات خارج از چارچوب و بدون خروجی است.

 

اعضای شورا به نظرات کارشناسی شده تمکین نمی کنند

 

قاضی تصریح کرد: قدرت شورا در واقعیت دور یک میز نشستن مذاکره مباحثه و به یک نتیجه مطلوب رسیدن که در این راستا به زعم بنده تا کنون خروجی های خاصی صورت نگرفته است.

 

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ تصمیم سازی به صورت شورایی هنوز در خلاء است ، اظهار داشت: اعضای شورا در ابتدا باید با آمادگی در جلسات شورا شرکت کنند ، صحبت ها کارشناسی شده باشد ، اما با توجه به اینکه این دو فاکتور در شورای شهر بیجار وجود ندارد حداقل به نظرات کارشناسی شده هم تمکین نمی کنند و همین امر موجب شده که مباحث مربوط به وضعیت موجود کاملا مورد اغفال شدید اعضا شورای اسلامی شهر بیجار قرار گرفته است و در یک جمله بگویم امروزه شورای شهر بیجار یک شورای منفعل است که می خواهد این یکساله به اتمام برسد.

 

عضو شورای شهر بیجار خاطر نشان کرد: در اوایل دوره شورای فعلی درخواست مشاوره مرتبط به امور شهری و مباحث حقوقی شهرداری جزء اولین گام های بود که برخی اعضای شورا به آن بسیار مشتاق بودند و متاسفانه مورد غضب واقع شدند و در نطفه خفه شد و شاید دلیل ناکارآمدی ما در مباحث حقوقی شهرداری نبود مشاور قوی حقوقی در راستای کارهای شهرداری در شورا است.

 

عدم پاسخوگی به مکاتبات شورا به یک اصل در شهرداری بیجار تبدیل شده است

 

قاضی با تاکید بر اینکه عدم پاسخ گویی به مکاتبات شورا به یک اصل در شهرداری بیجار تبدیل شده ، بیان داشت: رابطه شورا و شهرداری به مکاتبات ادارای منتهی می شود و بحث کارشناسی و تبادل نظر جهت انجام کارها و بررسی مشکلات یک موضوع محو شده در این دور است.

 

وی به برخی پست های ادارای اعمال شده در دوره شهردار جدید اشاره کرد و افزود: این پست ها باید بر اساس سه معیار مهم واگذار شود یا طرف شرایط احراز داشته باشد، یا بر اساس تخصص و تعهدهای فردی یا بر اساس تخصص های تجربی ولی متاسفانه در این زمینه برخی پست های واگذار شده در شهرداری شرایط احراز ندارند  و بر مبنای سلیقه ای است که جای بسی تامل است.

 

شهرداری جهت راه اندازی پارک بانوان سنگ اندازی می کند

 

عضو شورای شهر بیجار با اشاره به راه اندازی پارک بانوان گفت: راه اندازی پارک بانوان مطالبه به حق بانوان شهر بیجار است که در این راستا پیگیری های لازم صورت گرفته با معضلات خیلی زیادی مصوبه لازم را برای راه اندازی گرفتیم و بعد از آن رایزنی لازم جهت دریافت اعتبار لازم صورت گرفت و خوشبختانه با کمک مسوولان استانی یک ردیف اعتباری برای این موضوع اختصاص داده شد که قبل از سال 99 در ذی حسابی شهرداری نشست اما متاسفانه با پیگیری های بنده در این سه ماه هنوز عکس العملی صورت نگرفته و همتی برای اجرای طرح و هر بار به بهانه ای ، کوچک بودن مکان، کم بودن اعتبار و اینکه شاید جایی بهتری پیدا کنیم این مسئله پشت گوش انداخته شده است.

 

شفاف سازی مالی شهرداری خواسته مردم است

 

قاضی گفت: شفاف سازی مالی شهرداری از خواسته های به حق مردم و اعضای شورا است که در طول این 3 سال دارایی های شهرداری چگونه هزینه شده است.

 

وی ادامه داد: در دوره شهردار سابق 23 هزار و 855 متر مربع زمین های شهرداری را تملک کردیم که در حال حاضر در توقیف دو پروژه کوهستان پارک و بدهی های تامین اجتماعی  است و حق مردم است که بدانند این توقیف به چه صورتی بوده و در حال حاضر چگونه کارشناسی می شود و میزان ارزش ذاتی زمین ها با ارزشی که در کارشناسی صورت گرفته چقدر تفاوت دارد.

 

عضو کمسیون معاملات شهرداری بیجار با اشاره به درختکاری اخیری که توسط واحد فضای سبز شهرداری صورت گرفته و حرف و حدیث های که وجود دارد ، گفت: بنده به هیچ عنوان با مقوله درختکاری مخالف نیستم ، بلکه مشکل ما کارهای غیر قانونی است که صورت می گیرد و سوال ما مسیر فرایند چگونگی انجام این پروسه است که متاسفانه به طور قانونی شبهه های وجود دارد که شکل نگرفتن کمسیون معاملات یکی از ایرادات آن است و هزینه های که بدون صورت مالی انجام شده است.

 

ارتقای درجه شهرداری با توجه به فراهم بودن شرایط در هاله ای از ابهام

 

قاضی در خصوص ارتقای درجه شهرداری گفت: یکی از مهمترین برنامه های شورای اسلامی شهر بیجار ارتقاء درجه شهرداری از 7 به 8 است.

 

وی با بیان اینکه جمعیت ، بودجه سالانه شهرداری ، درجه قبلی و درجه فرمانداری از عوامل مهم ارتقاء شهرداری است ، گفت: با تغییر شهردار این پروسه در حال حاضر بلانکلیف باقی مانده و با توجه به اینکه چندین بار این موضوع در صحن شورا مطرح شده اما متاسفانه گوش شنوایی برای انجام آن وجود ندارد.

 

عضو شورای شهر بیجار تاکید کرد: وظیفه ذاتی شهردار موفق پیگیری طرح و پروژه های نیمه تمام که می تواند در یک سرنوشت و توسعه شهر نقش مهمی داشته باشد است  که مهمترین آن پیگیری ارتقاء درجه شهرداری است که امیدواریم شهردار علت عدم پیگیری این موضوع مهم را برای مردم توضیح دهند.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

شورای اسلامی شهر بیجاراختلافات درونیکارگرانحقوق معوقهبیجار

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ