دوشنبه 23 تیر 1399 / 12:11|کد خبر : 3789|گروه : فرهنگی

20 روستا گرفتار یک جاده 15 کیلومتری؛

آسفالت 15 کیلومتر راه روستایی همچنان در سبد وعده مسئولان!

آسفالت 15 کیلومتر راه روستایی همچنان در سبد وعده مسئولان!

اهالی روستاهای بخش کرانی بیجار از عدم رسیدگی مسئولان این شهرستان به راه های بخش مذکور و افزایش مهاجرت به دلیل نداشتن جاده مناسب گلایه دارند.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران، عدم توجه مسئولان به راههای روستایی صدای مردم روستاهای بخش کرانی بیجار را در آورد.

 

عده ای از اهالی روستاهای بیجار طی تماس تلفنی با خبرنگار بیجار بام ایران خواستار رسیدگی مسوولان به راه روستایی این منطقه شدند.

 

فرجی یکی از اهالی روستای عربشاه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: جاده روستاهای سلطان آباد شریفکندی، قزلجه، کله زان، خانکندی، علیسرخ، آسمان بلاغی از توابع شهرستان بیحار گروس تا مقصد روستاهای عربشاه ،آسمان بلاغی، ائل قلعه سی و.... از توابع شهرستان تکاب افشار که احتمالا 15 کیلومتر بیشتر نباشد از زمان طاغوت تاکنون اقدامی برای بهسازی آن انجام نشده است.

 

وی افزود: طی چند سال گذشته توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی شهرستان بیجار چندین نوبت جاده بصورت استاندارد زیرسازی و آماده آسفالت شد اما متاسفانه تاکنون از طریق ادارات مربوطه از جمله اداره راه، علی رغم تعهد و مسئولیت ذاتی خود، آسفالت نشده و همین موجب خراب شدن زیر سازی شده و جاده به حالت اول در آمده است.

 

فرجی ادامه داد: این جاده راه ارتباطی بیش از 20 روستای شهرستان بیجار و تکاب است که نقش مهمی در توسعه منطقه دارد و به دلیل سهل انگاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بیجار تاکنون آسفالت نشده و موجب ضرر و زیان فراوانی برای ساکنان این منطقه شده است.

 

 وی با تاکید بر اینکه استفاده از خدمات عمومی حق هر شهروندی است که در این کشور زندگی می کند، بیان داشت: واقعا برای ما جای سوال است آیا آسفالت دو کیلومتر راه روستایی که نقش مهمی در جلوگیری از ضرر و زیان اهالی این روستاها دارد توقع نابجایی است؟

 

 

وی تصریح کرد: اهالی این روستاها در طول دوران مختلف انقلاب اسلامی ایران تعداد زیادی شهید، جانباز، آزاده و ایثارگر تقدیم انقلاب کرده اند و از مسئولان تقاضای زیرگذر، روگذر، تونل، راه آهن. دو بانده کردن راهها، کشیدن اتوبان، احداث فرودگاه و بیمارستان و پارک آنچنانی، پارکینگ طبقاتی، قطار، مترو و دهها زیرساخت دیگر شهرنشینی را ندارند فقط و فقط می گویند تنها راه تردد این روستاها که چند کیلومتری بیشتر نیست در حوزه استحفاظی بخش مظلوم  یاسوکند و شهرستان تکاب را آسفالت کنید تا حداقل  تولیدات کشاورزی، باغداری، دامداری، معدنی و سایر تولیدات خود را جهت تامین منبع درآمد به شهر برسانند.

 

وی با تاکید بر اینکه آسفالت دو کیلومتر راه روستایی خواسته زیادی از مسوولان و زیاده خواهی نیست، عنوان کرد: رفع این مشکل نقش موثری در مهاجرت معکوس اهالی این روستا دارد و مانع جلوگیری از افزایش مشکلات شهرنشینی می گردد.

 

زیر سازی 21 کیلومتر راه روستایی توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی

 

مسوول قرارگاه پیشرفت و آبادانی شهرستان بیجار در گفتگو با خبرنگار ما با تاکید بر اینکه گلایه اهالی روستاهای بخش کرانی به حق و مطالبه اصلی آنها است، اظهار داشت: از سال 96 میزان 21 کیلومتر راه روستایی در این بخش توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی بیجار و راه و شهرسازی تکاب زیرسازی شده که آسفالت 10 کیلومتر آن اکنون به عهده اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای است.

 

وی با بیان اینکه تعلل در انجام این پروژه توسط اداره راهداری موجب ضایع شدن اقدامات قبلی و به نوعی حیف و میل بیت المال است، افزود: همین اقدام موجب بدبینی اهالی این روستاها شده و موجب افزایش مهاجرتآنها به شهر بیجار و شهرهای اقماری تهران و کرج شده است.

 

محمودی گفت: به گفته مدیر راه و شهرسازی در سال 96 اعتباری به میزان یک میلیارد تومان برای آسفالت این جاده اختصاص داده شده بود که صرف پرداخت بدهی های این اداره شده است.

 

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی از اتمام اصلاح شبکه داخلی و فاضلاب روستای آب باریک در سال 98 خبر داد و بیان داشت: اتمام انتقال آب روستایی تازه احداث شده علیسرخ و چاه روستایی آغبلاغ علی اکبر خان از دیگر پروژه های انجام شده قرارگاه پیشرفت و آبادانی در طی سال 98 است.

 

 

شن ریزی و آسفالت راه روستایی بخش کرانی به سال بعد موکول شده است

 

رییس اداره راهداری و حمل و جاده ای شهرستان بیجار در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: شن ریزی و آسفالت 15 کیلومتر راه روستایی بخش کرانی که در سال 96 توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی انجام شد به عهده اداره راه و شهرسازی بیجار بود که بنا به دلایلی انجام نشد.

 

وی با بیان اینکه از سال 99 نگهداری راه های روستایی به اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بیجار محول شده است ، افزود: طی جلسه که با فرماندار شهرستان بیجار انجام شد شن ریزی و آسفالت راه های روستایی شهرستان بیجار با توجه به مسافت نزدیکی و دوری به شهر بیجار اولویت بندی شده است.

 

پورجعفری گفت: در سال 98 طبق برنامه کاری باید 25 کیلومتر از راه هایی روستایی شهرستان بیجار شن ریزی و آسفالت شوند که 18 روستا که فاصله زمانی آنها با شهر بیجار کم است در اولویت اول هستند.

 

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بیجار عنوان کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده شن ریزی و آسفالت 15کیلومتر راه روستایی بخش کرانی با توجه به دور بودن این محور ها به سال بعد موکول شده است.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

راه روستاییکرانیبیجارشن ریزیآسفالتعربشاهقرارگاه پیشرفت و آبادانی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ