یکشنبه 14 دی 1399 / 09:28|کد خبر : 4092|گروه : اجتماعی

بیجار بام ایران گزارش می دهد؛

چشم پزشکان جهادگر امیدی در چشمان محرومین/ ویزیت یک هزار بیمار و ارائه 500 عینک رایگان در بیجار +عکس

چشم پزشکان جهادگر امیدی در چشمان محرومین/ ویزیت یک هزار بیمار و ارائه 500 عینک رایگان در بیجار +عکس

خدمت بی منت در مناطق محروم را زکات کارشان می دانند و می خواهند با حضورشان مرهمی باشند بر درد مردمانی که از داشتن کمترین امکانات بهداشتی و درمانی محرومند .

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران ، کیلومترها راه را از تهران تا بیجار فقط به نیت کمک به مردم شهرستان بیجار که از داشتن یک چشم پزشک در شهرشان محرومند ، امده بودند ، در جواب سوال خبرنگار ما که علت آمدنتان چیست ، گفتند باید زکات کارمان را بپردازیم.

 

وقتی جهادی می شوید نکاه عظمت خدا را بیشتر از گذشته احساس می کنید ، و تمامی هم و غمت خدمت به مردمی است که از داشتن امکانات اولیه درمانی هم محروم هستند .

 

خود را مرید حاج قاسم می دانند ، خستگی راه گل لبخند را بر لبانشان پژمرده نکرده بود تا مردم بیجار بدانند پزشکانی هستند که برای درمان چشمهایش خستگی کیلومترها راه را به جان خریده اند تا امید را در چشمانشان زنده کنند.

 

 

 

در سالن درمانگاه شهید خدایی با هر کدام از بیماران روبه رو می شدند فقط دعای خیر برای این سه چشم پزشک جهادگر داشتند که مرهمی شدند بر چشمان آنها و بارقه امید را در چشمانشان روشن کردند.

 

هدفشان خدمت بود و بس به قول خودشان برای خدمت آمده اند و همین انگیزه کارشان را مضاعف کرده بود که در طول سه شبانه روز یک هزار نفر از مردم اقصی نقاط شهرستان را ویزیت کردند.

 

چنان غرق کار بودند که ترجیح دادم در گوشه بایستم فقط نظاره گر کارشان باشم ، دایه خدیجه را دیدم که دستشان پینه بسته اش را در دستان پسرش فشرده بود ، از روستاهای بابارشانی آمده بود ، می گفت چند سالی است که از آب مرارید چشم رنج می برد و بعلت مشکلات مالی و نبود پزشک در شهر بیجار نتوانستم به شهر دیگر بروم و امروز با هزار امید آمده ام که بتوانم بینایی دوباره چشممانم را بگیرم.

 

 

 

بار دهم است که به استان کردستان آمده ام

 

حرف هایشان هم مانند حرکت جهادیشان پر از واژه های مهربانی است ، از مشکلات درمانی استان کردستان برایمان گفتند ، اینکه بار دهم است همراه تیم به استان کردستان آمده است.

 

این چشم پزشک جوان که فوق تخصص بود ، بیان داشت: هر چند بار دهم است که به استان کردستان امده ام ، اما هر بار با خاطرات خوش خدمت اینجا را ترک می کنیم و امیدواریم سعادت داشته باشیم یک بار دیگر در این منطقه به مردم خدمت کنیم.

 

 

 

ویزیت رایگان یک هزار بیمار شهرستان بیجار

 

فرمانده سپاه بیجار در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: گروه چشم پزشکان جهادگر به همت بسیج جامه پزشکی استان کردستان از روز پنجشنبه عصر مشغول ویزیت بیماران هستند.

 

وی افزود: در طول سه روز خدمت این جهادگران در درمانگاه شهید خدایی یک هزار بیمار بیجاری به طور رایگان ویزیت و به 500 نفر نیز عین رایگان داده شد.

 

میرآقایی تصریح کرد: تعدادی از بیماران که به تشخیص پزشکان احتیاج به عمل جراحی داشته باشند پرونده پزشکی برای آنها تشکیل و به مرکز استان ارجاع داده می شود.

 

فرمانده سپاه بیجار گفت: حضور این گروه جهادی و ارائه خدمات درمانی رایگان به افراد نیازمند موجب تززیق امید و اعتماد بیشتر مردم به نظام می شود.

 

 

 

ایستگاه آخر ویزیت حضور در منزل بیمارانی که مشکل حاد چشمی دارند

 

پزشکان جهادگر کلینیک تخصصی چشم پزشکی پس از سه روز فعالیت شبانه روزی در درمانگاه شهید خدایی ، پس از اینکه شنیدند یکی از جوانان ساکن منطقه تحت پوشش طرح کرامت از مشکل شدید بینایی رنج می برد عزم خود را جزم کردند و با حضور در منزل این فرد را معاینه و برای انجام کارهای تخصصی به تهران ارجاع دادند.

 

 

 

انتهای پیام/برچسب ها :

کلینیک تخصصی چشم پزشکیبسیج جامعه پزشکی بیجارچشم پزشکان جهادگرویزیت رایگان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ